Dowiedź się więcej

Postanowiłyśmy przeprowadzić wywiad z naszą panią bibliotekarką, która                 jest też doradcą żywieniowym. Zadałyśmy 4 podstawowe pytania związane               z odżywianiem,  które mogą Was zainteresować :)

1. Czy młodzież powinna stosować jakąś dietę?  
Każdy z nas stosuje jakąś dietę. powinniśmy  dostarczać w pożywieniu ok. 50% węglowodanów, 30% tłuszczów, 20% białek, a także witaminy i składniki     mineralne. Jeżeli chodzi o węglowodany powinny to być głownie cukry złożone, które występują w pieczywie ciemnym, kaszach, brązowym ryżu, czyli jest tam również obecny i potrzebny dla organizmu błonnik. Modna jest wśród młodzieży dieta wegetariańska. W mięsie dostarczamy odpowiednią ilość białek, a przez         to odpowiednie aminokwasy które budują nasz organizm. Jeżeli nie jemy mięsa musimy te aminokwasy dostarczyć z roślin i dlatego taka dieta musi być przemyślana i bardzo urozmaicona.
2. Czy młodzież powinna uprawiać jakieś sporty?
Oczywiście, że tak każdy powinien być aktywny, starać się aby ta aktywność         była w miarę możliwości intensywna lecz żeby nie zagrażało to naszemu zdrowiu.
3. Jaki wpływ ma dieta na organizm?
Jeżeli jest właściwa dieta to organizm będzie zdrowy, jeśli będzie czegoś brakować, będzie źle funkcjonować. To znaczy, że organizm będzie sam prosił się o potrzebne mu składniki odżywcze. Dlatego niebezpieczne są dla zdrowia głodówki, które często młodzież stosuje.
4. Czy młodzież powinna ograniczać się do określonej liczby kalorii?
Jeżeli jest właściwa masa ciała, nie powinnyśmy skupiać się na kaloriach.         Zjadać 5 niedużych posiłków dziennie, tak aby organizm był najedzony, ale           nie przejedzony. Jeżeli natomiast waga jest zbyt duża, powinniśmy udać się         do specjalisty, który wyliczy odpowiednią kaloryczność posiłków.Ponadto         należy zwrócić uwagę, na to jaką aktywność fizyczna stosujemy na co dzień.       Przy większym wysiłku nasze dzienne zapotrzebowanie energetyczne wzrasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge