Zumba w naszej szkole

Zumba narodziła się w Kolumbii w latach 90. Ta innowacyjna forma ruchu     powstała przez przypadek. Pewnego dnia tancerz i choreograf Alberto „Beto”     Perez zapomniał kaset z tradycyjną muzyką do aerobicu. Niewiele myśląc,       pobiegł do samochodu i poprowadził zajęcia w rytmie latynoskich przebojów, których słuchał podczas jazdy. Również nasza szkoła podjęła się prowadzenia zajęć ZUMBY. Prowadzącą i zarówno pomysłodawcą jest Pani Profesor Joanna Spławska. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek od 15.05. Pani Profesor   wraz z podopiecznymi intensywnie ćwiczy, tworząc niezwykle choreografie, które ostatecznie przedstawiane są na apelach i różnych innych wydarzeniach naszej szkoły. Zumba to idealna rozrywka na wolny czas. Jest to ciekawa forma aktywności, a teraz coraz więcej osób trzyma się zdrowego trybu życia gdzie takie aktywności są jak najbardziej wskazane. Zumba to połączenie elementów fitnessu   i różnych stylów tańca. Lekcje zumby rozpoczynamy od rozgrzewki, która ma za zadanie przygotować nasze ciało do szybkich i intensywnych ruchów, oczywiście Pani Asia dba o to, aby dziewczyny nie nabawiły się żadnej kontuzji, wiec rozgrzewka jest tu podstawową rutyną. Większą część zajęć stanowi nauka układów choreograficznych. Są one na tyle proste, że uczniowie zamiast skupiać     się na wykonywaniu poszczególnych elementów, czerpią z zajęć wiele frajdy.           Na koniec tradycyjne rozciąganie. 60 – minutowa lekcja zumby to nic innego         jak intensywny trening cardio, w który wplecione są ćwiczenia kształtujące   sylwetkę.
Zapytamy się wiec naszej Pani Profesor o parę kwestii szkolnej ZUMBY :
- UCZEŃ: Witam, wiec co Panią skłoniło do zorganizowania takich zajęć pozalekcyjnych?
- Pani Joanna: Myślę, że moim głównym powodem było zróżnicowanie oferty     aktywności, do której mogę zachęcić swoich uczniów. Jest to coś zupełnie         inne go od zwykłej lekcji wf, a mimo to taniec połączony z fitnessem może         mieć takie samo zainteresowanie.
- UCZEŃ: Tak zgodzę się z Panią, jest to nowość wśród dodatkowych zajęć.           A jak się Pani współpracuje z uczestnikami bądź uczestniczkami?
-PANI JOANNA: Na razie tylko uczestniczkami, ale nie ukrywam ze mam       nadzieje, że się to zmieni :) Musze przyznać, że nie spodziewałam się takiego zaangażowania ze strony dziewczyn. Są one bardzo ciekawe nowości, poza tym jestem bardzo zadowolona z ich dokładności i perfekcji w układach, do której dążą.
-UCZEŃ : Chce Pani rozszerzać jeszcze zajęcia pozalekcyjne ?
-PANI JOANNA: Oj tak, jestem bardzo zmotywowana przez moje dziewczyny,           i mam parę pomysłów, ale na razie to małe tajemnice :)
-UCZEŃ: Dobrze to dziękuję bardzo za chwile uwagi i czekam.z niecierpliwością na Pani poczynania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge