Dawid Podsiadło-Fryderyki

24 kwietnia podczas gali odbyło wręczanie nagród muzycznych – ,,Fryderyków”. Dawid Podsiadło zdobył aż 4 statuetki, we wszystkich kategoriach muzyki popularnej. Pierwszą statuetkę odebrał za album roku ”Comfort And Happiness”. Drugą za przebój roku ,,Trójkąty i Kwadraty”, jeszcze następną za debiut roku. Czwartą statuetkę otrzymał za najlepszego Artystę Roku.

Uważam, że Dawid został słusznie nagrodzony, ponieważ ma wielki talent. Dzięki jego muzyce można odpłynąć. :)

Zapraszam do posłuchania :)

YouTube Preview Image

 

Król Rock and Rolla

Elvis Presley to wokalista, który podbił cały świat. Niestety,  młodsze pokolenia nie pamiętają jego twórczości. Zapraszam do przesłuchania piosenki Elvis’a. Zdecydowanie jest ona ponadczasowa!

Miłego słuchania :-)

YouTube Preview Image

Jeden z moich ulubionych cytatów Emmanuela:

„- Jeżeli chce się spokojnie żyć, lepiej trzymać się z daleka od piękna; inaczej, przez kontrast, dostrzega się mizerność życia, jego zerową wartość.”

Eric-Emmanuel Schmitt

To dla zaciekawionych :) … trochę informacji o moim ulubionym autorze:

Eric- Emmanuel Schmitt jest francuskim dramaturgiem, eseistą, powieściopisarzem, a z wykształcenia filozofem.

W przeciągu tej dekady, stał się jednym z najbardziej czytanych i wystawianych francuskojęzycznych pisarzy na całym świecie. Jego książki zostały przetłumaczone na 35 języków i w ponad 40 krajach regularnie wykonuje się jego sztuki.

Eric, urodzony w 1960 roku, uczęszczał do Ecole Normale Supérieure, wiodącego humanistycznego uniwersytetu we Francji i został nagrodzony państwowym, najbardziej prestiżowym, świadectwem nauczania i doktoratem z filozofii.

źródło: http://www.filmweb.pl/person/Eric+Emmanuel+Schmitt-138522/biography

 

„Oskar i pani Róża”

Opinia o mojej ulubionej książce pt.,,Oskar i pani Róża”- Erica-Emmanuela Schmitta.

Według mnie książka pt.,,Oskar i pani Róża” jest bardzo ważna. Dzięki niej dowiedziałam się, że w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens. Okazuje się również, że ważniejsze od tego, by wyzdrowieć jest pogodzenie się z chorobą i śmiercią. Ta książka dużo mnie nauczyła i na pewno przyda się, gdy znajdę się w podobnej sytuacji.

Czytając ją, płakałam, lecz to nie były łzy smutku, tylko pokory. Byłam zaskoczona faktem,  że znajdując się w tak trudnej sytuacji, można zakończyć życie z radością wiedząc, iż za chwilę będzie trzeba się pożegnać. Od tej pory będę podziwiała Oskara, który pokazał mi sens życia, jest on zupełnie inny niż dotychczasowe przekonania ludzi. Teraz już wiem, co jest naprawdę ważne w życiu. Nigdy nie zapomnę tak pięknego przesłania i na pewno przypomną sobie tą mądrą opowieść, gdy nadejdzie mój czas. Ta książka na zawsze pozostanie w moim sercu.

 

 

 

Kiki o muzyce

Moją ulubioną książką jest ,,Oskar i pani Róża”. Napisał ją francuski pisarz- Eric Emmanuel Schmitt. Bardzo podoba mi się styl pisania tego autora. Obecnie zaczęłam czytać kolejne jego dzieło, pt. ,,Kiki van Beethoven”. Książka opowiada o starszej kobiecie, która zastanawia się nad wrażliwością ludzi wobec muzyki. Podkreśla ona, że staramy się uciec od codziennych problemów, wybierając różne typy muzyki. Jednak w XXI w. zanika zrozumiałość wobec pięknej, znaczącej, poważnej muzyki np. Ludwiga van Beethovena, którego kompozycje bardzo różnią się od muzyki współczesnej.

Reklama Play

Aktualnie moją ulubioną reklamą jest reklama telewizyjna, sieci komórkowej Play. Każda z reklam składa się z krótkich filmików, z tym samym scenariuszem – do salonu sieci Play przychodzi klient, który chce skorzystać z nowej oferty. Klientami okazują się gwiazdy ze świata show-biznesu tj. Kuba Wojewódzki, Marcin Prokop, Agnieszka Dygant, Kamil Bednarek i wielu innych. Jedynymi niezmiennymi postaciami są pracownicy salonu – kobieta i mężczyzna. W reklamie występuje zabawny dialog, który odwraca uwagę od nudnych informacji tj. cena oferty itd.