„Oskar i pani Róża”

Opinia o mojej ulubionej książce pt.,,Oskar i pani Róża”- Erica-Emmanuela Schmitta.

Według mnie książka pt.,,Oskar i pani Róża” jest bardzo ważna. Dzięki niej dowiedziałam się, że w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens. Okazuje się również, że ważniejsze od tego, by wyzdrowieć jest pogodzenie się z chorobą i śmiercią. Ta książka dużo mnie nauczyła i na pewno przyda się, gdy znajdę się w podobnej sytuacji.

Czytając ją, płakałam, lecz to nie były łzy smutku, tylko pokory. Byłam zaskoczona faktem,  że znajdując się w tak trudnej sytuacji, można zakończyć życie z radością wiedząc, iż za chwilę będzie trzeba się pożegnać. Od tej pory będę podziwiała Oskara, który pokazał mi sens życia, jest on zupełnie inny niż dotychczasowe przekonania ludzi. Teraz już wiem, co jest naprawdę ważne w życiu. Nigdy nie zapomnę tak pięknego przesłania i na pewno przypomną sobie tą mądrą opowieść, gdy nadejdzie mój czas. Ta książka na zawsze pozostanie w moim sercu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge