TIK z Holden ^^

Z TIK życie staje się prostrze…

Koniec… ?

Nagrody przyznane, projekty zakończone… Czy to już koniec przygody z blogiem ? Pewnie dla niektórych osób tak, a dla tych bardziej wytrwalszych, blog będzie miejscem, gdzie można wyrazić swoje emocje i podzielić się swoimi wakacyjnymi wrażeniami z innymi osobami.

Zatem chciałam wszystkim osobom życzyć udanych wakacji. Mam nadzieję, że będą one niezapomniane i będzie je wspominać wiele lat. Życzę Wam niesamowitych przygód, nowych znajomości, które przetrwają lata; wakacyjnej miłości oraz pięknej brązowej opalenizny.

 

 

 

Wa­kac­je po­win­ny trwać o dwa miesiące dłużej, bo tyl­ko wte­dy każdy byłby usa­tys­fak­cjo­nowa­ny. A nie, przep­raszam, zaw­sze znaj­dzie się ta­ka oso­ba, która zacznie narze­kać, nie ważne na co. Dla­tego nie mar­nuj cza­su na ma­rudze­nie, że wa­kac­je trwają za krótko tyl­ko korzys­taj z nich na ma­xa, bo nikt nie przywróci Ci tych wspa­niałych chwil wol­ności i nikt nie da Ci ich więcej. Przyj­mij życie ta­kim ja­kie jest i ciesz się nim. Przyz­wyczaj się, że spra­wied­li­wość nie is­tnieje i nikt nie da Ci nicze­go za dar­mo, ale szczęście nie dość, że jest dar­mo­we to na do­datek bez­cenne, czy to nie pa­radoks?

‚Holden’ :D

autor: mania96 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Brak komentarzy

Podsumowanie Konkursu Blogów 2012…

Chciałam bardzo podziękować za wyróżnienie jakim mnie zaszczycono. Bardzo się cieszę, że zajęłam drugie miejsce w kategorii: SZKOŁA 2.0 NA BLOGU.  Chciałam też pogratulować innym blogowiczom, którzy zostali wyróżnieni, jak i tym, którzy wytrwale opisywali swoje poczynania cały rok i nie zostali nagrodzeni. Może uda Wam się w przyszłym roku!

I miejsce blogiceo.nq.pl/przyjaciele, Gimnazjum w Komańczy
II miejsce – blogiceo.nq.pl/holden2, Gimnazjum Publiczne nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach
III miejsceblogiceo.nq.pl/nata, Gimnazjum w Dydni

 

Chciałam także pogratulować mojej koleżance Kasi, która opisywała ten sam projekt co ja. Wymieniałyśmy się naszymi spostrzeżeniami dzięki czemu nasze blogi są tak ciekawe i kolorowe. Katarzyna zajęła trzecie miejsce w kategorii: PROJEKT NA BLOGU.

 

 

I miejsceblogiceo.nq.pl/tikblog, Gimnazjum w Rzepedzi
II miejsceblogiceo.nq.pl/gimztalentami, Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Strzelcach Wielkich
III miejsce – blogiceo.nq.pl/fragrancee, Gimnazjum Publiczne nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach

Chciałam także podziękować wszystkim wiernym czytelnikom. To wy motywowaliście mnie do dalszej pracy i to dzięki Wam otrzymałam to wyróżnienie. Szczególnie Kasi Tomaszczyk, Uli Wiercigroch, p.Halinie Krupnik oraz Bartkowi Cudnikowi.

‚Holden’ :D

autor: mania96 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarz (1)

1 . 06 .

„Dzieci to małe potwory, niech sobie ludzie mówią, że są milutkie i słodkie. Są chciwe, egoistyczne i nie obchodzi ich nic oprócz własnych potrzeb. [...] Wszyscy jesteśmy okropni, gdy jesteśmy mali. Widziałeś kiedyś, jak niegodziwe i wstrętne są wobec siebie dzieci? I nie mówię o waleniu się łopatkami po głowach w trakcie zabawy w piaskownicy! Nastolatki… Boże, poucz ich jakiś czas, a dowiesz się, co to podłość. Nie ma na świecie istoty bardziej małostkowej, złośliwej i samolubnej niż piętnastolatek. [...] Ludzie stają się ludzcy dopiero po dwudziestce, a i wtedy ledwo zaczynają.”

Jonathan CarrollGłos naszego cienia (3.)

Chciałabym złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia z okazji naszego święta – Dnia Dziecka. Abyście zawsze cieszyli się tym co robicie i aby uśmiechnigdy nie znikał z Waszych twarzy.

‚Holden’ :D

autor: mania96 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Brak komentarzy

I ♥ TIK

Dzisiaj (1.06.2012) odbyła się uroczystość – „Śniadanie Mistrzów”. Przybyli na nią laureaci konkursów przedmiotowych z całego śląska. Oglądaliśmy występy różnych zespołów m.in. czechowickiego zespołu muzycznego Big Band, pokazy mody oraz wiele innych. Po godzinie 12 miałyśmy zapewnione darmowe wejście do Wesołego Miasteczka w Chorzowie. W między czasie natomiast, kiedy miałyśmy tak zwany czas wolny, reklamowałyśmy TIK. Narysowałyśmy plakat, do którego podchodzili zainteresowani, a my tłumaczyłyśmy, o co chodzi. Zachęcaliśmy ich do korzystania z metod TIKu w życiu codziennym i do tego, by namawiali inne osoby do korzystania z nich. Najbardziej zainteresowaną osobą była prezenterka TVS (TV Silesia), która prosiła, by opowiedzieć jej o działaniach TIku w naszej szkole. : )

Mam nadzieję, że zainteresowałyśmy niektóre osoby i w przyszłym roku pobijemy kolejne rekordy związane z ilością blogowiczów. :D

‚Holden’ :D

autor: mania96 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarz (1)

Rezultaty naszej pracy… !

Musieliście na nie czekać dość długo, za co przepraszamy. Ale nasza praca wymagała niewielkich poprawek. Nasz projekt nosi tytuł :  ”Języki obce w pantomimie? – nic prostrzego…”. Przedstawiamy w nim cztery przysłowia:

  • gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść;
  • gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta;
  • kiedy kota nie ma myszy harcują,
  • kto się lubi ten się czubi.

Jednym z wielu celów naszej pracy była nauka bezkonfliktowej pracy i umiejętności słuchania drugiej osoby. Przy okazji nauczyliśmy się tego, jak brzmią wybrane przez nas frazy w języku niemieckim i angielskim oraz tego, jak przerabiać filmy i umieszczać je w sieci.

Bardzo chciałabym podziękować wszystkim, którzy brali udział w działaniach. Katarzynie Tomaszczyk, Urszuli Wiercigroch, Stefani Seniow, Justynie Hałas, Claudii Baran, Roksanie Kożusznik, Patrycji Białek, Jakubowi Szypule, Błażejowi Surowieckiemu, Sławkowi Ryszce, Oskarowi Ciesielczykowi, Pawłowi Giertlerowi oraz paniom Monice Ryrych i przede wszystkim pani Edycie Gach. Dziękuję Wam za ten miło spędzony czas, kiedy omawialiśmy pomysły, nagrywaliśmy filmy, przerabialiśmy je i oglądaliśmy rezultaty. Był to miło spędzony czas, w którym łączyliśmy pracę z nauką. Oby takich działań było jak najwięcej. :)

Oto nasz filmik:

‚Holden’ :D

autor: mania96 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarz (1)

Wycieczka klasowa !! ♥

Koniec maja – początek czerwca. Czas wycieczek szkolnych. Większość uczniów nie może się ich doczekać. Szczerze mówiąc nie chciało mi się na nią jechać… : ( Jednak teraz mogę powiedzieć, że była to najlepsza wycieczka w moim życiu.

 

 

 

 

Pierwszym walorem naszej wycieczki były piękne widoki. W pierwszym dniu zwiedziliśmy kopalnię złota w Złotym Stoku. Przemierzyliśmy sztolnie Gertruda, lecz niestety nie wyszliśmy bogatsi. Wieczorem po pysznym obiedzie zorganizowaliśmy ognisko. Dziękuję wszystkim za te wspaniałe wieczorne rozmowy :) Następnego dnia podziwialiśmy Skalne Miasto w Adrspach. Spędziliśmy tam cały dzień i bardzo zmęczeni, po przemierzeniu nieskończonej ilości schodów zjedliśmy ciepły posiłek. Potem – powtórka z rozrywki – ognisko. Kolejnego, już ostatniego dnia wspięliśmy się na Szczeliniec, a następnie zwiedziliśmy Kłodzko i twierdzę wznoszącą się nad miastem.

 

 

Podczas wycieczki każdy człowiek chodził uśmiechnięty i zadowolony.

Ludzie aż skakali z radości…

Niektórzy próbowali się zrelaksować,

a inni szukali swojej drogi życiowej.

Rozmyślając nad kruchością ludzkiego życia.

Chciałabym całej mojej klasie podziękować za ten miło spędzony czas.  Dzięki, że mogłam porozmawiać z Wami, poznać Wasze problemy i rozważania. Dzięki tej wycieczce jestem mądrzejsza i mam nadzieję, że zdobyte wiadomości wykorzystam w dalszym życiu.

Kocham Was !!   ♥   ♥   ♥

Holden :D

autor: mania96 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (2)

Czy komunikacja internetowa jest zawsze pozytywnym zjawiskiem… ?

Jak wiecie w wieku, jakim jesteśmy bardzo trudno okazuje się uczucia... Nasze społeczeństwo jest zdemoralizowane i zamknięte w sobie. Należy to zmienić ! Musimy starać się okazywać miłość, szacunek, szczęście, ból na żywo, a nie na komunikatorach społecznych. Cieszę się, że w naszych miastach są budowane Orliki czy parki. Są to miejsca spotkań wielu ludzi. Takie osoby  są bardziej zadowolone z życia. Komunikują się z innymi w sposób normalny, a także oddychają świeżym powietrzem, zamiast siedzieć przed kompem.

TIK to wspaniały wynalazek. Wszyscy jesteśmy o tym przekonani. Musimy tylko wyznaczyć granicę, której nie możemy przekroczyć. Czy chcecie zaczynać i kończyć swoje związki przez internet ? A może powiecie, że życzenia internetowe są bardziej cenione niż te złożone w realu ?

TIK – Twórz I Kontaktuj ze światem ! ZNAJDŹ GRANICĘ !

Holden :D

autor: mania96 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (3)

Egzaminowo…

24, 25, 26 kwietnia… Dni grozy ? OCZYWIŚCIE, ŻE NIE !!

Pierwszy dzień minął pod wielkim znakiem plusa… Właśnie wtedy obchodziłam swoje 16 urodziny. Już z samego rana świat uśmiechnął się do mnie… Moje dwie przyjaciółki – Kasiunia i Stefuńcia – obdarzyły mnie miłym prezentem. Bransoletka z napisem „think positive” sprawiła, że zaczęłam inaczej patrzyć na świat. Cieszę się ze wszystkiego. Nie przejmuję się porażkami tylko wyciągam z nich wnioski…Kolejne były życzenia od klasy i nauczycieli. Dziękuję pewnej osobie za jedyne w swoim rodzaju życzenia, które będę jeszcze długo wspominać…

Następny dzień – 25.04. – był dla mnie i dla Kasi dniem wolnym za sprawą sukcesu w konkursach przedmiotowych… Właśnie z tego powodu odwiedziłyśmy pobliską pizzerie. Był to bardzo mile spędzony dzień.

Dzisiejszy natomiast dzionek nie był taki wspaniały, gdyż ja nienawidzę języka angielskiego… Ale nie przejmuję się tym i korzystam z życia…

A jak Wam poszło…? Co sądzicie o poszczególnych egzaminach?

Holden :D

PS. Prawda, że chłopcy w garniakach wyglądają ciekawie…

autor: mania96 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (2)

Przedstawienia…

Cały dzień czekaliśmy na tę lekcje. Choć zabrakło naszego operatora kamery, nie straciliśmy zapału do pracy, gdyż został zastąpiony kolejnym, także bardzo doświadczonym operatorem kamery. Kiedy wszyscy mieli przygotowane rekwizyty i stroje rozpoczęła się zabawa!

Na początku przedstawiliśmy przysłowie „Kiedy kota nie ma, myszy harcują”. Przedstawiliśmy je na podstawie sytuacji szkolnej. Następnie odegraliśmy przysłowie „Kto się lubi, ten się czubi”. Odegrała ją Justyna i Błażej, którzy zawsze sobie dokuczają, ale my i tak wiemy, że się ku sobie mają. :* Kolejnym powiedzeniem było „Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść”. Stefanii udało się chwilowo „wypożyczyć” kuchnię, przez co nasze przedstawienie było bardziej realistyczne. Następnym, a zarazem ostatnim przysłowiem było ” Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”. Nasze klasowe koszykarki znakomicie odegrały tę scenkę, ukazując m.in. swoje szerokie umiejętności.

Teraz czekamy na wytworzenie komiksów i umieszczenie efektów naszej pracy w sieci. Czekajcie z niecierpliwością…!

Holden :D

autor: mania96 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (3)

Trzy, dwa, jeden… EGZAMINY !

Trzecioklasiści! Już za 9 dni czeka nas pierwszy egzamin! Boicie się czy może wręcz przeciwnie jesteście spokojni, bo przecież wszystko umiecie?

W jaki sposób przygotowujecie się do tych dni – jednych z ważniejszych w waszym dotychczasowym życiu? Powtarzacie z książkami a może korzystając z komputera? Jaki jest Wasz sposób na naukę? Czy w szkole, na lekcjach robicie powtórki, a może spotykacie się z przyjaciółmi po lekcjach, by przypomnieć sobie materiał z pierwszej i drugiej klasy?

Holden :D

autor: mania96 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarz (1)
css.php