Czas na… 2014/2015

Nasza szkoła bierze udział także w tegorocznej edycji Szkoły z Klasą 2.0, 2014/2015!

W tym roku pracuję na szkolnym blogu, razem z innymi redaktorami – SP7 Team.

Drzwi do nowego bloga znajdują się tutaj: [klik]

Pozdrawiam i zapraszam

Mikołaj z Siódemki

Rozdanie nagród za rok 2013/2014

Witam!

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się rozdanie nagród za rok 2013/2014. Dostałem aż 10 dyplomów i nagród książkowych! Moje największe osiągnięcia to:

  • 1. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Albus” (dyplom grawerowany!!!)
  • 6. miejsce w Olimpiadzie Przedmiotowej „Olimpus” z matematyki
  • 7. miejsce w Olimpiadzie Przedmiotowej „Olimpus” z języka angielskiego
  • Tytuł „laureat” w Powiatowym Minikonkursie Matematycznym
  • Zwycięstwo w Szkolnym Konkursie Literackim „Twórcza Siódemka”
  • Tytuł „Mistrz Ortografii” w Szkolnym Konkursie Ortograficznym
  • Średnia ocen 6,00

Nasza klasa może się pochwalić zdobyciem tytułu „Punktualna Klasa”. Mieliśmy tylko 4 spóźnienia na II semestr, a na cały rok… tylko 9!

Do końca roku szkolnego pozostało tylko 10 dni!

Pozdrawiam

Festiwal Nauki 2014

Witam!

W poniedziałek 9.06 odbył się u nas w szkole „Festiwal Nauki”. Różne klasy przedstawiały swój temat.  Ja miałem zaszczytną rolę – byłem fotoreporterem!

Obejrzałem wiele prezentacji. Między innymi: o kosmosie, o Unii Europejskiej, o wiośnie i o wolnej licencji (CC) i PowToon. Wszystkie były ciekawe. Moi koledzy się napracowali!

Read more

ToonDoo: Ogłoszenia, których nie warto klikać

Witam!

Czy was też denerwują ogłoszenia typu „Kliknij a wygrasz”? Mnie bardzo. Oto jest mój ToonDoo na temat takich ogłoszeń.

cool-cartoon-7643261

 

Autor komiksu: ja (Mikołaj Roszczyk), CC BY-SA 3.0

Dzień Dziecka – Dzień Sportu

Witam!

Dzisiaj w naszej szkole odbył się dzień sportu. Najpierw zostały wręczone dyplomy za osiągnięcia sportowe w roku 2013/2014. Ja dostałem!

Następnie odbyły się dwa mecze siatkówki Nauczyciele przeciwko uczennicom i Nauczyciele przeciwko uczniom. W obu meczach drużyna nauczycieli wygrała 2:0.

Po meczach każdy trener WF organizował zawody. Można było wystartować m. in. w rzutach karnych w piłce nożnej, w strzałach na bramkę w piłce ręcznej, biegu, rzutach do kosza.

Na zakończenie dnia poszliśmy na uroczyste zakończenie konkursu powiatowego Wychowawca Roku 2014.  W kategorii Szkoły Podstawowe konkurs wygrał nauczyciel religii ze Szkoły Podstawowej nr 1 Legionowo, a w kategorii Gimnazja i Licea nauczycielka historii z Gimnazjum nr 5.

Pozdrawiam!

Jak obchodzicie Dzień Dziecka w Waszej szkole?

Niezwykły Dzień Pełen Niespodzianek

Witam!

Dzisiaj jest 1 czerwca – Dzień Dziecka. Z tej okazji pojechaliśmy do Warszawy do kina na film Powstanie Warszawskie. Jest to film stworzony z nakręconych podczas powstania kronik, które zostały „pokolorowane” i z ruchu warg zostały odczytane słowa, które wypowiadali. To jest pierwszy na świecie film non-fiction. Bardzo mi się podobał i polecam dla tych, którzy chcą wiedzieć jak było naprawdę.

Grałem dzisiaj także mecz o 3 miejsce w lidze tenisowej. Wygrałem!!! Pierwszy raz od… roku udało mi się ograć tego przeciwnika. Niedługo wręczenie nagród! Bardzo się cieszę

Pozdrawiam

Piszcie jak spędziliście Dzień Dziecka :D !!!

Konkurs Histroryczny „Legionowo – Moje Miasto”

Witam!

Wczoraj odbył się konkurs historyczny „Legionowo – Moje Miasto” pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo – Romana Smogorzewskiego. Ten konkurs jest organizowany od 19 lat.

Niektóre pytania były trudne, ale inne łatwe. Nie udało mi się zająć miejsca, ale (chyba) dobrze napisałem. Miałem 29,5 zdobytych punktów na 36 możliwych.

Pierwsze miejsce zajął uczeń SP1 Legionowo, a drugie i trzecie SP2 Legionowo. Za te miejsca były puchary.

Na koniec mam dla was zagadkę: W ilu wagonach zmieściło się wyposarzenie na pierwszą polską wyprawę polarną w lipcu 1932?

Pozdrawiam

Mikołaj z Siódemki

PowToon: Droga Krzyżowa

To jest moja prezentacja na temat Drogi Krzyżowej.

Ciąg Dalszy

PowToon: O Źródłach i nie tylko

Autor: Mikołaj Roszczyk, CC BY-SA 3.0

Noc Muzealna

Baner_noc_2014

Witajcie!

Wczoraj, w naszym mieście – Legionowie, odbyła się noc muzealna. Odwiedziłem Willę Bratki i Filię Piaski – Budynki Muzeum Historycznego w Legionowie.

Przed Filią Piaski odbyła się wystawa broni z czasu I Wojny Światowej, samochodów z okresu międzywojennego. Można było zobaczyć żołnierzy carskich i napoleońskich. Dwaj panowie popisali się pięknym galopem na koniach. Kupiłem książkę Dyrektora Muzeum Historycznego w Legionowie – Jacka Szczepańskiego i dostałem autograf.

W Willi Bratki była wystawa archeologiczna. Można było zobaczyć wiele przedmiotów historycznych (niektóre z przed naszej ery), które zostały odnalezione na terenach Powiatu Legionowskiego. Przed budynkiem można było zobaczyć prehistoryczny sposób wytapiania żelaza. Odwiedzić można było także wystawę stałą pt. W krainie lodu i książek – rzecz o Czesławie i Alinie Centkiewiczach.

Zdjęcia z galerii własne, CC BY-SA 3.0

Ikona wpisu: Plakat „Nocy Muzeów” w Legionowie 

css.php