Nasz szkolny Festiwal

1Dzisiaj miało miejsce podsumowanie naszych rocznych działań – Szkolny Festiwal 2.0.

Zgromadziliśmy się w stołówce szkolnej punktualnie o godzinie 8. Małgosia i Zuzia wprowadziły nas w tikowe tajniki. Nasze spotkanie uświętnił swoją obecnością pan burmistrz Waldemar Krzyżanowski, który rozdał dyplomy i upominki osobom, dzięki którym zdobyliśmy tytuł szkoły eksperckiej.

Głównym celem naszego festiwalu było zaprezentowanie wszystkich naszych tikowych umiejętności i szkolnych projektów.

Na początku  zaprezentowaliśmy nasze umiejętności za pomocą prezentacji w Power Poincie. Przedstawiciele naszego szkolnego zespołu 2.0 wchodząc z tekturowymi odznakami przypominali o naszych działaniach w programie Szkoły z klasą.

a. Uczymy się z Tik – użyliśmy programu Glogster i zaprezentowaliśmy kodeksowe plakaty, a także filmik w programie animoto o debacie 2.0.

b. Tworzymy materiały edukacyjne – pokazaliśmy interaktywne puzzle, komiksy, mozaiki, prezentacje, plakaty, na żywo Weronika przedstawiła tworzenie Avatara.

c. Aktywnie komentujemy – ukazaliśmy najciekawsze – wybrane przez szkolny zespół komentarze.

d. Tikamy lokalnie – pokazaliśmy nasze prace, a także filmik w programie PowToon o studni Napoleona.

e. Akcje 2.0 – pokazując screeny z blogów zademonstrowaliśmy komiksy, określaliśmy jak możemy wykorzystać Wikipedię, opisywaliśmy najdziwniejsze zwierzęta świata, przedstawiliśmy plakat z CC, wpisy z podpisanym utworem muzycznym, a także filmik kółka dziennikarskiego „Co nam dała Szkoła z klasą?”

 f. No hate –Julia opowiedziała o nienawiści w sieci prezentując nasze blogowe wpisy.

g. Otwarty blog – Patrycja natomiast powiedziała o otwartych zasobach, a także na żywo wykonała puzzle w programie jigsawplanet wskazując na poprawny podpis zdjęcia i korzystanie z zasobów Flickr.

 h. Działamy z Tik – zaprezentowaliśmy filmik w programie PowToon, który podsumowywał projekt Hobbit interaktywnie, plakaty o Hobbicie w języku angielskim, prezentacje w Prezi o wodzie i wodne doświadczenia, które zostały wykonane na żywo.

 Na  końcu naszego spotkania udostępniliśmy filmik grupy z klasy 5a, który wspaniale pokazał umiejętności tikowe dzieci, a związany był z lekturą „W 80 dni dookoła świata”.

Obraz 096 Obraz 083 Obraz 080 2

This entry was posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 and tagged . Bookmark the permalink.

4 Responses to Nasz szkolny Festiwal

  1. zuzabela says:

    Wow! Jesteście niesamowici. Jak wam się udało zdobyć te wszystkie odznaki. Cóż pozostało mi dodać świetny blog.

  2. Fantastyczny festiwal!!!
    Sylwia Szymczyk ostatnio opublikował…Praca, projekt, przedstawienie…My Profile

  3. Witam, rewelacyjny Festiwal Projektów 2.0. Widać, że włożyliście w to mnóstwo pracy. Brawo.
    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge