Teledysk

Według nas teledyskiem, który inspiruje i motywuje do myślenia jest teledysk do piosenki Michaela Jacksona „They don’t care about us”. Teledysk porusza problem rasizmu i niesprawiedliwości społecznej. Michael przez ten utwór chciał przekazać nam własne odczucia…prześladowanie, krzywdę oraz to jak był szufladkowany przez media. Uważamy, że treści przekazywane przez teledysk są uniwersalne,a klipy, których autorem był Spike Lee są bardzo wymowne i zwracają uwagę na problemy, z którymi borykają się wszyscy ludzie..

YouTube Preview Image

Spotkania z gwizdami polskiego kina…

Witajcie! Dzisiaj chcieliśmy Wam opowiedzieć o spotkaniach, które organizowane są w ramach obchodów roku Jana Rypkowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim na które z chęcią uczęszczamy.
Pierwszym gościem, który zaszczycił nas swoją obecnością był pan Leonard Pietraszak, który znany jest głównie z roli Kramera z filmu „Vabank” i „Vabank 2″. Kolejnym aktorem, który zawitał do naszego miasta był Stanisław Mikulski czyli gwiazda polskiej sceny, nie do podrobienia, charyzmatyczna i oryginalna oraz, jak na swój wiek bardzo energiczna i pełna wigoru. Aktor głównie znany jest jako postać Hansa Klossa z serialu „Stawka większa niż życie”. Przychylność widzów zyskał także występując w serialu „Pan samochodzik”. W ostatnią sobotę odwiedziła nas niejaka Beata Tyszkiewicz – gwiazda polskiego filmu, którą swą charyzmą i wyrafinowaniem urzekła niejednego.
Uważamy, że takie spotkania są bardzo interesujące, gdyż poznajemy historię polskiej kultury filmowej, która jest naprawdę bogata. Aktorzy, z którymi mieliśmy przyjemność się spotkać posiadają bogate doświadczenie i niezwykły kunszt aktorski, których zazdrości im niejeden współczesny aktor. W przyszłą sobotę wybieramy się na ostatnie s tej serii spotkanie z Teresą Lipowską, mamy nadzieje, że będzie ono równie ciekawe jak poprzednie. Postaramy się zdać Wam z tego relacje.
Pozdrawiają Oczy Edypa.Ten Top

Ciężko wybrać dziesięciu ulubionych reżyserów, ponieważ każdy ma w sobie coś innego, czym czaruje odbiorcę i staje się niepowtarzalnym. Jednak spróbujemy wybrać dziesiątkę, która według nas zasługuje na uznanie.
Pierwszym z dzisiątki, ale wcale nie najważniejszym jest Woody Allen. Jego komedie wzbudzają zachwyt u największych krytyków, jest klasą samą w sobie. „Przejrzeć Harrego”, „Strzały na Broadwayu”, „O północy w Paryżu” to filmy, które rozśmieszą każdego do łez.
Ouentin Tarantino to gwiazda światowego formatu. Jest twórcą oryginalnej i niepowtarzalnej stylistyki filmowej. Wyznaczył swoje własne kanony, którymi podąża od wielu lat. Najlepszego, naszym zdaniej jgo filmy to „Wściekłe psy”, „Kill bill” i Pulp Fiction”.
Kolejnym, który znalazł się na naszej liście jest samouk, który swój pierwszy film stworzył już w wieku 16 lat, a mianowicie Steven Spielberg. Uważamy go za geniusza swojej profesji, za czarodzieja filmu. „Szczęki”, „Lista Schindlera”, „Transformers”, „Szeregowiec Rayan” oraz seria „Indiana Jones” to tylko nieliczne z jego bogatej kolekcji.
Andrzej Wajda to jeden z najwybitniejszych i najsławniejszyh polskich reżyserów, jego filmy zyskują uznanie szerokiej publiczności. „Pan Tadeusz”, „Katyń”, „Zemsta”, „Panna Nikt”, „Korczak” to pozycje, które wpisały się „pogrubionym atramentem” w karty polskiego kina.
Uznanie z naszej strony wywalczyli także Hitchcock, niekwestionowany mistrz dreszczowców, gatunku, którego sam wymyślił. Za „Ptaki”,”Psychozę”, „Pana i Panią Stimth” znalazł się na liście naszych ulubionych. Jerzy Hoffman jest mistrzem filmów dokumentalnych i historycznych. „Ogniem i Mieczem”, „Panem Wołodyjowskim” i „Potopem” zdobył serca polaków. „Titanic”, „Avatar” i „Terminator” to tytuły, które mówią same za siebie, więc w tym gronie nie mogłoby zabraknąć Jamesa Camerona. Umieszczemy tu również Tima Burtona, za jego łączenie fantazji w „czarnych” barwach świata. Swoim oryginalnym poczuciem humoru zyskał sobie uznanie wielu widzów. Do jego najbardziej rozpoznawalnych prac należą : „Charlie i fabryka czekolady”, „Alicja w karinie czarów”, „Edward nożycoręki”, „Ed wood”. Roman Polański należy do eliternej grupy polskich reżyserów, którzy rozpoznawalni są na całym świecie,jego dorobek składa się między innymi „Pianista”, „Wstręt”,”Oliver Twist”. Na koniec, Ridley Scott, którego zdjęcia uznawane są za oryginalne i niepowtarzalne. W swoich filmach buduje nastrój, którego pozazdrościć mu może wielu. Do jego dzieł należą „Gladiator”, „Helikopter w ogniu”, „Hannibal”, „Robin Hood”
Kończąc chcieliśmy podkreślic, że nie było to łatwe zadanie, ponieważ każdy z nas jest inny i nie łatwo jest trafić gusta każdego widza, ale mamy nadzieje, że nasz wybór spotka się z waszą aprobatą. Jeśli odczuwacie brak jakiejś postaci w naszym rankingu, prosimy was o komentarze, gdyż jesteśmy ciekawi Waszych opinii.

Kamery? Gotowe! Akcja!

Witamy Was bardzo serdecznie na naszym blogu, który będzie głównie poświęcony sztuce filmowej. Jesteśmy grupą z Ostrowca, która pasjnuje się filmem i wszystkim, co jest z nim związane.Nasza grupa składa się z czterech osób, które charakteryzują się otwartością na świat i sztukę. Jesteśmy bardzo różni, ale łączy nas zamiłowanie do filmu. Do naszych ulubionych pozycji należą:”Jesteś Bogiem” Leszka Dawida, „Ptaki” Hitchcocka, „Katyń” Andrzej Wajdy, „Incepcja” Christophera Nolana „Zielona Mila” Franka Darabonta i „Kac vegas” Todda Phillipsa. Mamy nadzieje,że nasza praca na tym blogu bedzie bardzo owocna i przyniesie zawórno nam jak i wam wiele korzyści.

K.S.M.D