Wycieczka do zoo

W piątek, dnia 13.06.2014 roku, my uczniowie klasy Va i Vb wraz z wychowawcami wybraliśmy się do Nowego Zoo w Poznaniu. Przez kilka godzin spacerowaliśmy. Udało nam się zobaczyć wiele ciekawych zwierząt. Największą atrakcją okazały się słonie i lamy. Widzieliśmy także konie, małpy, flamingi, pawie, nietoperze, rysie i inne. Tygrysy nie były zainteresowane spotkaniem z nami i znudzone leżały w ukryciu. Dodatkową atrakcją  miał być piknik. Niestety pogoda pokrzyżowała nam plany. Chwilowe schronienie przed deszczem znaleźliśmy w jednym z barów na terenie ogrodu zoologicznego. Mimo braku słońca, humory nam dopisywały, a wycieczkę uznaliśmy za udaną.

A oto kilka zdjęć:

2014061307320140613088201406130962014061309120140613093201406130762014061310020140613075

DNI MOSINY

W naszym mieście jak co roku odbywają się Dni Mosiny. Na Placu 20 Października rozłożona była scena ora budki z lodami, hot-dogami i różnymi zabwkami. Można było iść także na kolejki, które znajdowały się nieopodal. Tym razem wystąpiło kilka znanych osób jak Jacek Stachursky ora Saszan, która właśnie u nas zagrała swój pierwszy koncert ;)

A oto zdjęcie z koncertu Saszan:

IMG_20140604_041231

Fot. Julia Łowińska

Dzień Dziecka

Dzień dziecka – obchodzony jest w wielu krajach dnia 1 czerwca. Dotyczy to głównie krajów słowiańskich, m.in. Polski właśnie.  Obchodzi się je od roku 1952 z inicjatywy International Union for Protection of Childhood. Tego dnia dzieci obdarowywane są przez rodziców prezentami. Organizowane są również różnorodne imprezy z tej okazji – koncerty, jarmarki, występy teatralne i wiele innych atrakcji.  W szkołach nie jest to oficjalny dzień wolny, ale zwykle nie  ma wtedy zajęć. Szkoły organizują dzień sportu, bądź różnego rodzaju warsztaty, czy specjalną akademię.

dzien-dziecka

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło : link tekst, link zdjęcie.

Pozdrawiam Weronika ;-)

Szkolny Festiwal Szkoły z Klasą 2.0

IMG_0719

Wczoraj w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu Szkoła z Klasą 2.0.
Na festiwalu pojawili się wszyscy uczniowie naszej szkoły, wiceburmistrz Mosiny pan Waldemar Krzyżanowski, przewodniczący rady rodziców pan Piotr Kowalski, panie dyrektor. Chcieliśmy pokazać wszystkim czym zajmowaliśmy się przez cały rok, jakie nowe umiejętności w posługiwaniu się narzędziami TIK zdobyliśmy, a także pochwalić się odznakami jakie za naszą wspólną pracę otrzymaliśmy.
Wszystkim uczniom tj. Weronice, Julii, Wiktorii, Klaudynie, Marcelinie, Michalinie, Kubie, Zuzi, Małgosi, Patrycji, Agacie, Martynie, Weronice oraz chorym Natalii i Martynie :-) za pomoc w organizacji i udział w festiwalu serdecznie dziękujemy.

Dostaliśmy kolejną odznakę !!!

Wchodząc dzisiaj na naszego bloga zobaczyłam nową zieloną odznakę Działamy z TIK. Można ją zobaczyć po lewej stronie na naszym blogu. Dostaliśmy ją za projekt edukacyjny  ,,Tajemnice wody”, który wspólnie opracowaliśmy  i  przygotowaliśmy na kółku informatycznym. Każdy kto chce mieć na swoim blogu taką odznakę powinien przeczytać opis jak ją zdobyć na blogu szkoły z klasą 2.0, są tam także materiały pomocnicze które pomogą wam w zamieszczeniu wpisów o waszym projekcie edukacyjnym.

xj6xt5utiu5h7z74r04jdm21u3jmyyxy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam Weronika :-)

V PONADREGIONALNA OLIMPIADA POŁACZONA Z FESTIWALEM PROJEKTÓW

Dnia 17-18.05.14 odbył się ostatni festiwal programu ,,Zrozumieć Świat”, do którego przygotowywałyśmy się już dłuższy czas. Tym razem miejscem spotkania uczestników była Spała, miasto znane z największego ośrodku sportowego w Polsce. Każda z drużyn musiała zaprezętować jakieś doświadczenia. Naszym tematem przewodnim była ,,Ziema we wszechświecie. Podobieństwa i różnice”.  Zaprezentowałyśmy kilka bardzo ciekawych doświadczeń np. co jest cięższe dwutlenek węgla czy powietrze?, ciecz nienewtonowska, wulkan, a także pokazałyśmy czy na ziemi istnieją siły nieważkości? Większość tych doświadczeń mierzonych jest za pomocą interfejsu, czyli urządzenia, które przekazuje fale radiowe do komputera. Oprócz miejsca zakwaterowania, zwiedzałyśmy całe miasto, które jest naprawdę wspaniałe.