mojeinfo

Na komputerze robię różne rzeczy, np.:

- gram w gry 

- tworzę stronę internetową

- przesyłam dodatkowe prace literackie nauczycielce

- piszę właśnie na blogu

- w programach do pisania często piszę zadania domowe

- przesyłam różnym osobom zdjęcia

- tworzę prezentacje multimedialne oraz robię jeszcze wiele innych rzeczy.

         Lubię także rysować w programie Paint. Polecam wszystkim korzystanie z komputera. Uważam, że praca na komputerze jest pożyteczna i ciekawa, ale nie można przesadzać.

Dla tych co nie wiedzą przypomnę, że GIMP jest programem służącym do edytowania obrazów. O ile dobrze pamiętam mój tata  ściągnął ten darmowy program z internetu. Sęk w tym, że był on w języku angielskim. Najpierw próbowaliśmy sami zmienić wersję językową GIMPA. Niestety nasze starania spełzły na niczym. Wówczas poprosiliśmy wujka Marka, informatyka o pomoc. Ku naszemu zdziwieniu w krótkim czasie wujek zmienił wersję językową programu. Mogliśmy się cieszyć GIMPem po polsku.

Gimp posiada nieocenione możliwości  tworzenia i edytowania obrazów.  Dla przykładu, kiedy chcemy nanieść na jakiś dokument zeskanowany podpis możemy go najpierw przyciemnić lub rozjaśnić. Funkcja ta jest niesamowicie prosta. Wystarczy odpowiedni suwak za pomocą myszki  przesunąć w lewo lub prawo.

Inną ciekawą funkcją GIMPA jest możliwość uzyskania przeźroczystości. Ma to zastosowanie wówczas, gdy na danym dokumencie chcemy wstawić zeskanowaną pieczątkę, a tekst pod nią ma być widoczny.

Pozwala także tworzyć własne obrazy. Za pomocą tzw. warstw możemy nakładać jedne obrazy na drugie. Możemy je rozjaśniać, przyciemniać, rozmazywać – po prostu robić „cuda”.

GIMP jest super! Polecam!

Niedawno w naszej klasie odbyła się debata o korzystaniu przez nas z Internetu. Stworzyliśmy kodeks przedstawiający, co możemy robić na komputerze, czego nie ujawniać, a także do czego wykorzystujemy Internet. W naszej debacie uczestniczyła również pani Dyrektor szkoły. Podobało mi się, gdy niektóre osoby włączały się w rozmowę.

Zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!

Informatyka to nie tylko nauka regułek o komputerach, pisanie programów, ale także wykorzystywanie ich w życiu codziennym. Jeśli poznamy przynajmniej w niewielkim stopniu język, którym posługuje się komputer może on w znaczny sposób ułatwić nam życie. Przydają się one nam się do wielu przedmiotów, nie tylko informatyki. Za przykład wezmę matematykę. Komputer potrafi wykonywać bardzo skomplikowane obliczenia w ciągu kilku sekund, na które my potrzebowaliśmy o wiele więcej czasu. Do języka polskiego komputer przydaje się do różnego rodzaju pisywania i edytowania opowiadań, wierszy. Zdecydowanie łatwiej jest edytować podany tekst na komputerze, niż pisząc tradycyjnie na kartce. Na przyrodzie wykorzysta się komputer do odtwarzania filmów przyrodniczych, zdjęć czy slajdów.

Myślę, że informatyka to bardzo ciekawy przedmiot, ponieważ uczy głębszej obsługi komputera oraz rozwija i pomaga w innych przedmiotach szkolnych.