Unia bez tajemnic

Bies poznaje tajemnice Unii.

Festiwal MAP – podsumowanie działań.

17 czerwca 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 43.

Festiwal Młodych Aktywistów Prezydencji to ten rodzaj uroczystości, w której nie tylko nabywamy cenną wiedzę, ale również nawiązujemy relacje i gromadzimy doświadczenia, których nie sposób podrobić w żaden inny sposób. Co można powiedzieć o nim więcej?

Z Festiwalu ‚tryskał profesjonalizm’, gdyby nie opóźnienia wywołane przez nasze szkolne serwery mogłabym spokojnie ocenić całą tą imprezę na 6+, no ba… nawet na 7. Jestem zwolenniczką tego typu zadań, które zostały tam zaprezentowane. Wymagały od uczestnika nie tylko sprawnego posługiwania się wyszukiwarką Google, ale również własną głową.

Najbardziej intrygujące było oczekiwanie na spotkanie z Węgrami, którzy mogli udzielić nam cennych rad dotyczących Prezydencji, jako że już ją sprawowali. O ich Prezydencji możemy powiedzieć tyle, że została ochrzczona ‚bardzo dobrą’, ciężko będzie przejąć ten tytuł. Węgrzy bardzo wysoko postawili nam poprzeczkę.

Osobiście jednak najbardziej czekałam na wirtualne spotkanie z wolontariuszami z Fundacji im. Roberta Schumana – i nie zawiodłam się. Udało mi się zadać kilka pytań, co więcej uzyskałam na nie odpowiedź. Cały czas jestem pod wrażeniem ich pracy. Wolontariat to idea, której nie każdy jest się w stanie podjąć.

Ze swojej strony chciałam pogratulować wszystkim wygranym. Na festiwalu przegranych nie było, bo wszyscy współpracowaliśmy. Znowu mogę wyciągnąć z tego tylko jeden, najważniejszy wniosek. Jedynie współpraca źródłem sukcesu. Naocznym dowodem na moje słowa jest internetowa gazeta. Oto i ona. Zapraszam do przeczytania ciekawych materiałów, które wspólnie tworzyliśmy przez cały czas trwania festiwalu. Pozdrawiam i miłego weekendu.

* Wejdź na stronę gazety*

Festiwal Młodych Aktywistów Prezydencji !

17 czerwca 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 191.

*Praca Karoliny Drozd z Zespołu Szkół Plastycznych im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy nagrodzona w konkursie MSZ „Polska Prezydencja dla Europy*

Oczekujemy na pierwsze zadanie na festiwalu Młodych Aktywistów Prezydencji !

Po festiwalu – czyli po godzinie 15.00 opowiem Wam jak było. Pozdrawiam ;) )

News: Koncert inaugurujący prezydencję w UE.

16 czerwca 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 276.

Witajcie

Ostatnio przeglądając nowe wiadomości na takich portalach jak onet.pl oraz gazetaprawna.pl znalazłam informacje dotyczące koncertu inaugurującego objęcie przez Polskę przewodnictwa w Radzie UE. To Kuba Wojewódzki jest jednym z głównych organizatorów całej imprezy. Jak sam mówi w jednym z wywiadów:

Chcę zrobić fajną imprezę, narodową balangę na bardzo wysokim poziomie.

Piosenkarz Michael Bolton, saksofonista Kenny G. oraz wokalistki Angie Stone oraz grupa wokalna Manhattan Transfer – to niektórzy z zagranicznych artystów, którzy wykonają covery polskich utworów.

Czekamy z niecierpliwością na koncert. ;)

Graficznie o UE.

13 czerwca 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 905.

* kliknij i powiększ

…i coś dla euroentuzjastów, możecie wkleić na swojego bloga, lub na stronę internetową ;) )

*Zdjęcia pochodzą z wyszukiwarki grafiki Google.

News: Polska skorzysta z Prezydencji! & Specjalny bieg

11 czerwca 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 588.

Źródło informacji: http://www.prezydencjaue.gov.pl/ zapraszam na tę stronę, bo to naprawdę świetne źródło informacji na temat Prezydencji.

Po pierwsze, witajcie po mojej długiej nieobecności.

Do prezydencji pozostało jedyne 20 dni. Według najnowszego sondażu CBOS Polacy uważają, że wykorzystają szanse związane ze zbliżającym się półrocznym przewodnictwem w Radzie Unii Europejskiej. Respondenci wskazywali także na wzrost znaczenia polityki spójności, a więc wyrównywanie szans między krajami i regionami oraz na konieczność utrzymania solidarności państw członkowskich Unii i wspólne pokonywanie trudności.

.*.

Wydarzeniem sprzed kilkunastu dni, które sądzę również wymaga waszej uwagi jest bieg drużyny polskiej Prezydencji w Brukseli.

Blisko 120 zawodników drużyny „Polanie” minęło linię mety w corocznym biegu  na 20 km wokół Brukseli 29 maja – dokładnie 33 dni przed objęciem przez Polskę Prezydencji. Oto zdjęcie:

Prężna grupa w koszulkach z oryginalnym logo Prezydencji składała się głównie z pracowników Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE, Polaków pracujących  w Brukseli, a także przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych z Warszawy i innych placówek. Wszyscy ukończyli bieg w przedziale od 1:16:27 do 3:02:53.

Już niebawem ukażę Wam swoje graficzne prace o tematyce UE. Pozdrawiam.

Idea szkolnej gazetki

31 maja 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 3 942.

Cześć. ;)

Chciałam na moim blogu zareklamować świetną koncepcję <dziewczyn> na szkolną gazetkę o Prezydencji. Idea w pełni należy do nich, ja natomiast pomogłam w wykonaniu. Cały efekt możecie zobaczyć na ich blogu, a u mnie równie niepowtarzalne ujęcia, lecz z jej przygotowania ( wersja robocza ).  Pozdrawiam. ;)

Zaproszenie.

24 maja 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 1 953.

Witajcie.

Chciałabym się pochwalić w imieniu wszystkich rzepedzkich Młodych Aktywistów Prezydencji zaproszeniem z ZS nr 1 w Sanoku na konferencję w auli Instytutu Technicznego w Sanoku, która odbędzie się 30 maja o godzinie 9:30. Temat konferencji jest następujący: „Polska Prezydencja w UE – szanse…?” Patronat nad tym przedsięwzięciem objęła pani Elżbieta Łukacijewska – poseł do PE, która będzie jednym z prelegentów. Celem spotkania jest propagowanie wiedzy o UE, a przede wszystkim zapoznanie uczestników z ideą polskiej prezydencji w UE.

Dzień Języków Obcych! -> Świętujemy Dzień Europejczyka

20 maja 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 170.

18 maja świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych.  W amfiteatrze przy Rzepedzkim Ośrodku Kultury odbyła się impreza integracyjna. Atrakcje były zorganizowane dla każdego!  Gry i zabawy dla dzieci i młodzieży oraz przedstawienia dla starszych.  Nie da się ukryć, że obchodząc ten dzień, mieliśmy na uwadze miniony ( 9 maja ) Dzień Unii Europejskiej. Oto zdjęcia:

Warszawa | Inwestycje w naszej gminie cz. 3

17 maja 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 42.

Witajcie. ;)

Oto zdjęcia z warszawskiej gali – było fantastycznie ;) .

________________________________________________________________

Dzisiaj podzielę się z wami informacjami na temat inwestycji w naszej gminie w dziale zdrowie. Otóż w ciągu ostatnich 20 lat, władze gminy Komańcza podjęły szereg  różnych działań mających na celu zapewnienie właściwej opieki zdrowotnej mieszkańcom.  Do najważniejszych inwestycji z pewnością należy:

::. zrealizowanie projektu pt. „Rozbudowa, przebudowa i wyposażenie Gminnego Ośrodka Zdrowia  w Komańczy”

Całkowity koszt projektu wyniósł 820 664, 70 PLN; w tym zakupiono specjalistyczny sprzęt medyczny na oraz wykonano roboty budowlano-montażowe. Projekt był współfinansowany z trzech źródeł: Unii Europejskiej, budżetu państwa, gminy.

Gminny Ośrodek Zdrowia w Komańczy przed i po remoncie:

Teraz Gminny Ośrodek Zdrowia w Komańczy to piękny, odnowiony budynek. Jeszcze przed 2000 rokiem nie mogliśmy liczyć na rozbudowane przychodnie lekarskie i fachową pomoc  specjalistów. Jednym słowem, w ostatnich latach znacznie poprawił się poziom  ochrony zdrowia . To po prostu widać gołym okiem. ~ mieszkanka Gminy Komańcza

Inwestycje w naszej gminie cz. 2

11 maja 2011. Kategoria: Młodzi Aktywiści Prezydencji. Komentarzy: 38.

Postanowiłam dodać dzisiaj kolejny post, ponieważ już jutro w nocy wyjeżdżam do Wa-wy wraz z moją drużyną na finał konkursu Młodzi Przedsiębiorczy, który będzie miał miejsce w NBP –  następnej aktualizacji bloga będę mogła dokonać dopiero w niedzielę.

Ten post to kontynuacja aktualizacji z 7 maja – czyli kolejna dawka informacji na temat naszych gminnych inwestycji. Tym razem postanowiłam zająć się realizacją zadania dotyczącego kultury – to znaczy wizytówki naszej gminy.

Realizacją projektów dotyczących kultury na terenie gminy Komańcza zajmuje się  Gminny Ośrodek Kultury w Komańczy. Projekt, który chciałabym dzisiaj omówić, to adaptacja remizy OSP na potrzeby „Rzepedzkiego Ośrodka Kultury”. Adaptacja remizy OSP na potrzeby Rzepedzkiego Ośrodka Kultury to projekt, którego istota polegała na dokończeniu budowy budynku i przystosowaniu części pomieszczeń tak, aby mogły one spełniać funkcje niezbędne do właściwego funkcjonowania Rzepedzkiego Ośrodka Kultury.

Projekt, o którym mowa powyżej został  dofinansowany z Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej (EFOGR).

Całkowity koszt projektu: 707 112 PLN

Dofinansowanie Unii Europejskiej (EFOGR) : 450 000 zł (64 %)

Wkład finansowy Gminy Komańcza: 257 112 (36 %)

Nie da się ukryć, że bez wsparcia UE, jego zrealizowanie nie byłoby możliwe. Najlepiej tą sytuację ilustruje  poniższy wykres.

Tak wyglądało uroczyste otwarcie ROK.

Rzepedzki Ośrodek Kultury