VIII Turniej Piłki Nożnej im. Czesława Żydka w Jaroszowie

W sobotę, 13.06., w Jaroszowie odbył się VIII Turniej Piłki Nożnej im. Czesława Żydka, którego organizatorem jest klub piłkarski Unia Jaroszów. W zawodach wzięły udział 4 drużyny ze szkół podstawowych z Kostrzy, Goczałkowa, Jaroszowa i Udanina.

Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Jaroszowa, a my stanęliśmy tuż za podium. Uczestnicy turnieju zmagali się również w konkursie żonglerki piłką nożną i w konkursie strzeleckim.

Na koniec wszyscy zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i puchar dla szkoły, które wręczył Pan Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza Strzegomia.

1a1b1b11b111c1d

Lokalna Akcja Sportowa

Za nami kolejna Lokalna Akcja Sportowa. W tym roku miała ona formę festynu rodzinnego pod  hasłem -,,Zdrowo, wesoło i bezpiecznie”.

W realizację w/w akcji włączył się  Sołtys wsi Kostrza oraz Rada Sołecka. Tego   dnia świętowaliśmy Dzień Matki, Ojca i Dziecka. Stąd też na nasze zaproszenie odpowiedziała dość liczna grupa rodziców i  dziadków naszych uczniów jak i innych mieszkańców z  Kostrzy i nie tylko.

Nasza akcja miała na celu rozruszanie jak największej ilości osób. Dzieci i dorośli mieli możliwość skorzystania z różnych form aktywności. Nie zabrakło również pysznego ciasta, kiełbasek i innych rarytasów. Kulminacyjnym punktem festynu był  mecz piłkarski  Rodzice kontra Dzieci, który wzbudzał wiele emocji wśród zebranej społeczności. Oczywiście mecz wygrali chłopcy, którzy nie kryli radości  z odniesionego sukcesu. Ojcowie natomiast zapowiedzieli rewanż.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy i już nie możemy doczekać się kolejnego festynu.

11h1i1j11k1l1l11m1n1n11p1r1r11s11u1w

 

Zadanie „WF dla dziewczyn”

W drugim semestrze roku szkolnego 2014/2015 w klasach IV-VI realizowaliśmy zadanie WF dla dziewczyn. 

W naszej szkole nie ma problemu z motywacją uczęszczania na zajęcia w-f przez dziewczęta. Nie ma też praktycznie zwolnień, chyba że ktoś jest chory.

Wybraliśmy to zadnie, ponieważ w-f  jest koedukacyjny, dlatego też  dziewczęta były bardzo zadowolone, gdyż mogły wykonywać w trakcie zajęć te ćwiczenia, które sprawiały im radość.

Odbywały się one raz na 3 tygodnie i były to ćwiczenia z wykorzystaniem hula hop, liny  oraz  gra w gumę.

Trzeba przyznać, że taką formę w-fu polubiły nie tylko dziewczęta ale i chłopcy.

1a1b1c1d1e1f1g1g1h1i1j1l1k

VII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

Z okazji  VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich i XX Jubileuszowego Sportowego Turnieju Miast i Gmin,  27 maja 2015 r. uczniowie z klas IV-VI  wzięli udział w rozgrywkach sportowych zorganizowanych na hali sportowej w Goczałkowie. Rozegrane zostały dwa mecze w mini piłkę nożną z uczniami ze szkoły w Goczałkowie, które niestety  wygrali gospodarze. Wynik meczu nie jest jednak najważniejszy, liczy się dobra zabawa, której z pewnością nie zabrakło.

1  1a

1b

1c

1d

Liga Piłki Siatkowej

14 marca 2015 r. w Hali OSiR w Strzegomiu odbyła się kolejna runda ligii piłki siatkowej szkół podstawowych gminy Strzegom. Przedstawiciele naszej szkoły rozegrali 5 meczy z SP Goczałków, PSP nr 4, PSP nr 2, SP Jaroszów i PSP nr 3 Spotkanie było okazją do sprawdzenia swoich umiejętności i przeżycia nowego doświadczenia.

Gratulujemy uczestnikom woli walki i życzymy samych sukcesów.

12345

Deklaracja zadania do wyboru i Lokalna Akcja Sportowa.

W II semestrze na zajęciach z wychowania fizycznego realizować będziemy zadanie „Wf dla dziewczyn”.

Zaplanowaliśmy również  Lokalną Akcję Sportową ,, Piknik rodzinny-zdrowo i wesoło”, którą przeprowadzimy w terminie maj/ czerwiec.

Naszym celem jest  zaangażowanie zarówno dzieci jak i rodziców, i dziadków. Uczestnicy rywalizować będą w różnych konkurencjach i grach sportowych, oczywiście na wesoło. Mamy nadzieję, że uda nam się ,,rozruszać” jak najwięcej osób.

Wyjazd na lodowisko

24 lutego uczniowie klas III-VI mieli okazję wykorzystać nabyte umiejętności w zabawach i grach na lodowisku. Dzieci świetnie radziły sobie zarówno w jeździe jaki i w pokonywaniu toru przeszkód. Taka forma lekcji w-f- u bardzo się wszystkim podobała.

12345

Igrzyska Zimowe Szkół Podstawowych

   W sobotę,  17 stycznia, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu odbyły się „Igrzyska Zimowe” Szkół Podstawowych zorganizowane przez Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu. Konkurowaliśmy z PSP nr 3 ze Strzegomia i PSP z Olszan.

   Zawodnicy rywalizowali  w różnych konkurencjach, m. in. grze w dwa ognie i turnieju piłki nożnej. Nasi uczniowie wykazali się niesamowitą zwinnością i sprawnością, zarówno indywidualnie jaki i zespołowo, co pozwoliło im wygrać „igrzyska”.

   Możemy stwierdzić, że był to wspaniały początek aktywnych ferii.

1234567899a9b

Żyjmy zdrowo!

W pierwszym semestrze realizowaliśmy zadanie: zdrowe odżywianie. W jego realizację włączyła się bardzo aktywnie cała społeczność naszej szkoły. Co tydzień, w piątek, promowaliśmy jedzenie wybranych przez dzieci warzyw i owoców. Na specjalnych prelekcjach uczniowie  mogli się też dowiedzieć jak ważne jest zdrowe odżywianie dla naszego organizmu.                                                                                                                 Dodatkowym zadaniem było odpowiednie ubieranie  się,  w zależności od tego, jakiego koloru w tym dniu  był promowany owoc  czy warzywo. Przeprowadzony został m.in. dzień marchewki, dzień jabłka, dzień banana, a dzieci chętnie zjadały przyniesione smakołyki.

1 2a 3 3a 4

SOS, czyli Szkolny Okrągły Stół

Do debaty Szkolny Okrągły Stół,  przeprowadzonej w ramach programu  ”Wf z klasą”- edycja 2014/2015, uczniowie klas I-VI przygotowywali się  na lekcjach wf-u i godzinach wychowawczych.

Debatę poprowadziła pani Maria Głuszczak-Sobańska- nauczycielka wychowania fizycznego, przy wsparciu pani dyrektor Haliny Wydmuch oraz wychowawców- pań Anny Semenowicz,  Anety Sączawy i  Krystyny  Chmielowiec. Przebieg debaty rejestrowała pani Anna Kustra.

Nasz SOS rozpoczął się  podsumowaniem  I edycji programu. Zwrócono uwagę na to, co zostało zrealizowane, co udało się osiągnąć.

Podczas dyskusji można było zauważyć dużą aktywność dzieci. Uczniowie podawali pozytywne aspekty udziału w lekcjach wf-u. Mówili też o tym, co im sprawia trudność, co chcieliby zmienić. W trakcie głosowania  podjęto  decyzję w sprawie realizacji zadania do wyboru w I semestrze. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie zdecydowali, że będzie to: Zdrowe odżywianie. W semestrze letnim natomiast: W-F dla dziewczyn. Zaplanowano również Lokalną Akcję Sportową.

Śmiało możemy stwierdzić, że debata była konstruktywna, przyniosła rozstrzygnięcia w temacie, co jest dobre, a co można zmienić na lekcjach wf- u, uświadomiła uczniom jak wiele można zdziałać na tych lekcjach i jak wiele zależy od nich samych.

 

123

 

4 55