Warsztaty w programie Magazyn Expresu Reporterów

W tym wpisie opowiem o ostatnim wydarzeniu filmowym w którym brałem udział.

Jak to ja dowiedziałem się w ostatniej chwili o Praskim Festiwalu Filmów Młodzieżowych. W ramach festiwalu co roku odbywają się różne imprezy towarzyszące. W tym roku były to m.in. warsztaty w programie Magazynu Expresu Reporterów. Z udziałem w tym szkoleniu wiąże się ciekawa historia.

Sala warsztatowa w TVP

O warsztatach dowiedziałem się na 1 dzień przed faktem. Mimo, że było już dawno po terminie składania zgłoszeń postanowiłem, że napisze e-maila do organizatora i spróbuje go przekonać dlaczego to właśnie mnie ma przyjąć na kurs na kilkanaście godzin przed jego rozpoczęciem.

E-mail zgłoszeniowy na warsztaty w programie MER 

Jak myślicie czy dostałem pozytywną odpowiedź? Oczywiście, że tak! Teraz już wiem, że nie wolno się poddawać! Trzeba walczyć o swoje marzenia!

Kulisy programu MER

Przechodzę do meritum sprawy. Szkolenie odbyło się w siedzibie Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza. Czas: 6 godzin.

Reporter Wojtek Barczak opowiada o realizacji reportażu

 

Program warsztatów kształtował się następująco:

Barbara Paciorkowska – Dekalog Reportera

Wojtek Barczak – realizacja reportażu

Paweł Kaźmierczak – reportaż śledczy

Krzysztof Buchowicz – realizacja telewizyjna

Michał Olszański – prowadzenie “na żywo”

Michał Olszański prowadzi program na żywo

Na sam koniec warsztatów mieliśmy możliwość poznania ekipy programu Magazynu Expresu Reporterów i być za kulisami podczas programu „na żywo”. Powiem tyle – było ekscytująco!

Operator i kulisy programu MER

To był wspaniały dzień! Merytoryczne warsztaty, wspaniali ludzie, nowe doświadczenia!

Podczas warsztatów poznałem Weronikę, wspólnie zamierzamy nakręcić dokument i wystartować w następnej edycji Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych w którym główną nagrodą jest emisja reportażu w Magazynie Expresu Reporterów.

Tak mogę opisać dzień 26 marca 2013.

 

Zapraszam do oglądania:

- warsztatowego odcinka Magazynu Expresu Reporterów: http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicystyka/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/26032013/10308286

- relacji TV Południe z Praskiego Festiwalu Form Młodzieżowych: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4DCLt52yu6o

2 thoughts on “Warsztaty w programie Magazyn Expresu Reporterów

 1. Witaj „Inshworld”
  Podziwiam cię za to, iż podjąłęś się startu w „Akcji!” samodzielnie. Gratuluję też, że udało ci się dostać na upragnione warsztaty z reportażu i potwierdzę ci tylko to o czym się już przekonałeś, że nie wolno się poddawać :)
  Życzę ci wielu sukcesów i czekam na kolejne wpisy na twoim blogu

  a teraz czas na reklamę:
  Zebraliśmy wszystkie kursowe blogi w jednym miejscu – na Pinterest’cie
  Pinterest to takie przydatne urządzonko internetowe, na którym możemy zakładać sobie wirtualne tablice i „przypinać” do nich zdjęcia i/lub linki, aby gromadzić to, co nas interesuje w jednym łatwo dostępnym miejscu – i tak właśnie zrobiliśmy z wszystkimi waszymi blogami Akcji.

  A zrobiliśmy tak między innymi po to, byście mogli łatwo śledzić i komentować poczynania swych rówieśników. Blogi, a w zasadzie cały Internet, to platforma do wymiany poglądów, ale aby urzeczywistnić tę teorię trzeba nawiązać z kimś komunikację. Pisanie swoich własnych mądrości jedynie w swoim własnym zakątku Internetu ma raczej ograniczony zasięg :P

  Mam też przyjemność ogłosić start drużynowego konkursu na Najaktywniejszego Blogera.

  Oczywiście jak jest konkurs, to będą też nagrody – związane z tematyką filmową. Słowami nieśmiertelnego „Nieśmiertelnego” (czy raczej „Highlander’a” jeśli ktoś jest anglofilem jak ja :P ): „There can be only one” i w naszym konkursie również może zwyciężyć tylko jeden blog i jego założyciele, aczkolwiek nie wykluczamy możliwości specjalnych wyróżnień dla innych uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge