Zadanie specjalne na bloga – inspirujący, motywujący do myślenia teledysk

Może zacznę od tego co to w ogóle jest teledysk.

Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.  

źródło: wikipedia.org

       

Najbardziej inspirujący teledysk, motywujący do myślenia?

Przygotowując się do tego zadania bardzo długo przeglądałem swój dysk i internet w poszukiwaniu rozwiązania mojego zadania. Większość piosenek jest o miłości, tej szczęśliwej i tej bez odwzajemnienia. Mimo wszystko starałem się znaleźć taki teledysk, który będzie poruszał inny temat.

Według mnie teledysk nie powinien przyćmiewać tekstu piosenki. Obraz powinien być tylko dodatkiem mającym na celu uświetnić piosenkę lub zasugerować jej interpretację.

Przeglądając blogi moich kolegów i koleżanek z Filmoteki natknąłem się na teledysk, o którym sam myślałem - Gentelman „Lonely days”.

W poprzednie wakacje natrafiłem się przypadkowo na ten obrazek i niesamowity klip grupy Gentelman (źr. demotywatory.pl)

To właśnie od tej piosenki polubiłem Gentelman. Wykonawca pisze teksty o trudnościach z jakimi boryka się dzisiejsze społeczeństwo. Porusza tematy, które dają do myślenia. Jego teledyski nie są przesadzone – forma nie przeważa nad treścią.

Ale skoro zobaczyłem, że ktoś umieścił identyczną piosenkę… to ja zrobiłbym to samo? Napisałbym identyczny post? Jak myślicie?

Oczywiście, że nie! Postanowiłem poszukać czego innego, ale również wartościowego. Wybrałem teledysk grupy Nickelback „If Today Was Your Last Day”.

screen z klipu „If today was your last day” grupy Nickelback

Za każdym razem kiedy oglądam ten klip wzbudza on we mnie pozytywne emocje. Motywuje mnie do działania, do zmieniania siebie i świata wokół. Teledysk pokazuje jak kruche jest życie, że jutra może nie być! Trzeba żyć z dnia na dzień. Ciszyć się życiem. Z każdej chwili czerpać pozytywy. Życie jest dla nas darem, nie prawem. Żyjmy tak, jakby jutra miało nie być!

screeny z klipu „If today was your last day” grupy Nickelback

Myślę, że na wybór tego klipu miał swój udział przede wszystkim tekst piosenki. Tak jak pisałem wcześniej to tekst jest najważniejszy, a obraz jest tylko dopełnieniem.

Od autora:
Piszę ten post o godzinie 01:37. Mimo, że oglądam kolejny raz ten teledysk to zawsze generuje on u mnie niezrównoważone pokłady pozytywnej energii i chęci do życia. Mam nadzieję, że Wy macie tak same uczucia jak ja, gdy oglądacie ten kip.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge