Przygoda z filmem czyli mój pierwszy dokument

Przygoda z Filmoteką Szkolną zbliża się ku końcowi. Ale najbardziej ekscytujące momenty dopiero przed nami. Postanowiłem, że podzielę się z Wami emocjami dotyczącymi wyboru tematu jak i samą realizacją filmu dokumentalnego.

Ksena Audrey – choreograf z Francji (screen z filmu)

Największą satysfakcją jak i problemem okazał się temat. Zrobić film, który będzie podobał się tylko jego autorowi, głównym bohaterom oraz najbliższym to chyba nie to, co chciałbym osiągnąć. Pragnąłbym, aby mój film trafił do każdego, aby każdy mógł się z nim utożsamić.

Wywiad z Kseną Audrey (screen z filmu)

Postanowiłem nie szukać daleko, znalazłem kilka tematów, które zaciekawiły mnie i innych widzów. Efektem mojej pracy będzie film dokumentalny o Ksenie Audrey – choreograf z Francji.

Ksena i grupa KS Project podczas prób do konkursu (screen z filmu)

Chciałbym opowiedzieć o Ksenie szerszemu gronu widzów, ponieważ uważam że warto jej poświęcić kilka minut. To wybitny choreograf, a przede wszystkim człowiek. Jest dla wielu uczniów autorytetem.

Ksena i grupa KS Project podczas prób do konkursu (screen z filmu)

Jej choreografie to ciągłe odkrywanie siebie – nowych ruchów, nowych możliwości. Sensualność, wrażliwość oraz płynność ruchów to cechy charakterystyczne jej stylu. Ksena w swoich spektaklach przywiązuje ogromną wagę do współodczuwania emocji i różnicowania poziomu energii.

Zdjęcie ze spektaklu grupy KS Project „Powikłania” (2012r.)

Zdjęcie ze spektaklu grupy KS Project „Jestem Nimi” (2012r.)

Pretekstem do zrobienia reportażu o Ksenie są przygotowania jej grupy KS Project do konkursu tanecznego Up To Stage. Poprzez pryzmat przygotowań i wielkiego zamieszania wokół imprezy przybliżymy historię Kseny oraz pokażemy jej relację z uczestnikami zajęć.

Dziewczyny z KS Project w mieszkaniu u Kseny (screen z filmu)

Ksena z Olą przygotowuje stroje na konkurs (screen z filmu)

Zdjęcia zakończyły się kilka dni temu. Mogę śmiało powiedzieć, że mamy bardzo dobry materiał na film. 

Ksena wspiera grupę KS Project na chwilę przed wyjściem na scenę (screen z filmu)

Mamy? Tak! Bo film realizuje wraz ze swoją koleżanką Weroniką Gadzicką, którą poznałem podczas warsztatów w programie Magazyn Expresu Reporterów. Teraz w naszych rękach jest to mądrze posklejać, a sukces będzie murowany!

Ostatnie chwile przed występem (screen z filmu)

Czy wszystko przebiegło pomyślnie? Czy Ksena jest zadowolona ze swojego zespołu? Jakie są jej plany na przyszłość?

Ksena i jej zespół w oczekiwaniu na werdykt (screen z filmu)

Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w naszym filmie. Trzymajcie kciuki! Niedługo premiera!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge