Noc muzeów na Pomorzu

Już dzisiaj startuje Europejska Noc Muzeów. Będzie można za złotówkę lub bezpłatnie zwiedzić muzealne wnętrza i galerie na Pomorzu. Atrakcje czekają również na zwiedzających w Wejherowie. Ratusz Miejski oferuje nocne zwiedzanie budynku oraz przygotowano wystawę „Wejherowo w okresie niemieckiej okupacji 1939-1945″. Z kolei Filharmonia Kaszubska zaprasza na kinową noc podczas której zaprezentowane zostaną kroniki i filmy przedwojenne. Nocne zwiedzanie proponuje również Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej. Wśród atrakcji przewidziano: czarodziejskie warsztaty dla dzieci i dorosłych, konkursy na najlepszy taniec czarownicy i diabła, odlotowy konkurs na ulubiony strój do latania, a także prezentacje multimedialne o sztuce średniowiecza.

noc muzeum

Noce muzeów cieszą się co roku dużym zainteresowaniem. Specjalne programy przygotowano dla zwiedzających w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Myślę, że warto skorzystać z tych nie lada atrakcji, które jak wiemy nie są dostępne na co dzień.

Europejska Noc Muzeów – Gdańsk:
Wielka Zbrojownia, Dom Angielski, Centrum Sztuki Współczesnej – Łaźnia, Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia, Gdańska Galeria Güntera Grassa, Instytut Kultury Miejskiej, Muzeum Strefa Historyczna Wolne Miasto Gdańsk, PAN Biblioteka Gdańska, Kamienica Gotyk, Galeria Starych Zabawek, Kuźnia wodna w Oliwie, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Muzeum Bursztynu, Muzeum Zegarów Wieżowych, Wartownia nr 1 na Westerplatte, Ratusz Staromiejski, Spichlerze na Ołowiance, Żuraw Gdański.

Europejska Noc Muzeów – Gdynia:
Muzeum Miasta, Muzeum Marynarki Wojennej, Muzeum Motoryzacji, Żaglowiec Dar Pomorza, Teatr Muzyczny.

O weroonikaaa

http://blogiceo.nq.pl/inspiracjesp11/files/userphoto/5608.thumbnail.jpg?434055941
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii. Dodaj do zakładek ten link.

One Response to Noc muzeów na Pomorzu

  1. klasa3bwejherwowo powiedział:

    Ja byłam w Wejherowie. To była fajna noc. Tyle się działo. Opisałam na blogu.
    klasa3bwejherwowo ostatnio opublikował…Noc w muzeumMy Profile

Dodaj komentarz