30 minut w kuchni.

Tytuł tego wpisu, to tytuł książki. Jakiej? Oczywiście kucharskiej!

To książka, którą niedawno kupiłem. Autorem jest Jamie Oliver. Słyszałem, że jamie Oliver ma swój program w telewizji. Programu nie widziałem, bo ja mało oglądam telewizji. Ale byłem na stronie internetowej: http://www.jamieoliver.com/ Na stronie internetowej jest rozdział „video” i tam można oglądać filmiki o gotowaniu (ale po angielsku).

Gdy tylko zacząłem czytać jego książkę, od razu zaznaczałem dania, które mi się podobały:

Dwa dni później zabrałem się do gotowania. Dlaczego dwa dni później? Bo musiałem zrobić listę zakupów i pojechać do sklepu:)
Najpierw postanowiłem przygotować taki obiad: ciasto z kurczakiem, sałatka z ogórkiem i oliwkami a na deser tiramisu z pomarańczami.

W gotowaniu pomagał mi Maciek, a mama była „pomocą techniczną” i robiła nam zdjęcia.

Najpierw ustaliliśmy co będziemy robić:

Najpierw przygotowałem tiramisu a Maciek sałatkę:

Potem, gdy tiramisu już schowałem do lodówki, zacząłem przygotowywać „danie główne” czyli kurczaka schowanego pod ciastem francuskim:

Tak nasz obiad prezentował się na talerzu:

Jedzenie było takie pyszne, że wzięliśmy dokładki!

Jamie Oliver napisał, że taki obiad można zrobić w 30 minut. Nam zajęło to 40 minut, ale to i tak szybko! Poza tym obiad był tak pyszny, że postanowiłem następnym razem ugotować wszystko sam. I to na dodatek dla gości! Obiad ugotowałem dla 11 osób! Wszystkim smakowało!

pozdrawiam

Michał

This entry was posted in ***, o nas, Pasje, po szkole. Bookmark the permalink.

One Response to 30 minut w kuchni.

 1. AnetaSzk says:

  Mniam mniam! Wasz obiad wygląda wspaniale! Na pewno był też bardzo pyszny :)
  Jestem też pod wrażeniem, że udało Ci się przygotować taki posiłek aż dla 11 osób! Wygląda na to, że jesteś wspaniałym kucharzem :)

  Mam nadzieję, że jeżeli będziecie w przyszłości będziecie gotować jakieś inne fajne potrawy to znowu podzielicie się z nami Waszymi zdjęciami i przemyśleniami :)

  Pozdrawiam,
  Aneta
  Szkoła z klasa 2.0
  AnetaSzk ostatnio opublikował..Kochamy blogować?My Profile