Realizacja projektu część 4.

W ostatnim czasie mało było wpisów na blogu. Pisałem już o tym, że mieliśmy awarię . Teraz próbuję przepisać wszystkie moje notatki. W ciągu ostatniego miesiąca realizowaliśmy projekt. Na przykład:

- Chodziliśmy do lasów i robiliśmy zdjęcia.

  • Las podmiejski, na północy Polski. Zrobiliśmy tutaj zdjęcia m. in.: zawilcom i przylaszczkom.
  • Kampinoski Park Narodowy, centrum Polski. Wykonaliśmy tutaj zdjęcia roślin, ale uszkodzona została karta pamięci w aparacie i wszystkie zdjęcia przepadły! :-(
  • Las Wolski, miejski, na południu Polski. Zrobiliśmy nagrania (film, dźwięk i zdjęcia) ptaków i zdjęcia roślin. Widzieliśmy dorosłe kosy szukające pożywienia i… ukrytego w krzakach pisklaka! Widzieliśmy jak dorosły kos karmił młodego kosa!
  • ZOO w Krakowie. Tutaj zrobiliśmy zdjęcia zwierzętom (ale nie użyjemy ich do projektu) i pięknym roślinom (te zdjęcia nam się przydały).
  • Las Pychowicki, Górka Pychowicka, Skałki Twardowskiego, południe Polski. Podczas wycieczki rowerowej zrobiliśmy zdjęcia kwiatom i drzewom oraz krzakom. Nagraliśmy śpiew ptaków.

- Zacząłem hodować ziołowe trio. Napisałem o tym wpis.

- Niestety straciliśmy patyczaki. :(

- Fotografowałem nasz ogród, w którym zakwitły wiosenne kwiaty!

- Aby dowiedzieć się więcej o przyrodzie obejrzeliśmy filmy przyrodnicze (niektóre części z serii):

Wszystkie były bardzo ciekawe. Szczególnie polecam serię „Wajrak na tropie”. Serial można oglądać na komputerze, ponieważ jest dostępny na stronie internetowej.

Do filmu polecam Wam serię książek Pana Adama Wajraka pt.: „Przewodnik prawdziwych tropicieli”. Zobaczcie koniecznie zapowiedź książki na youtube.

A skoro mowa o Adamie Wajraku… Pisałem kiedyś, że chciałbym przeprowadzić wywiad z jakimś przyrodnikiem. Ponieważ lubię książki i filmy Pana Adama Wajraka, pomyślałem, że najfajniej byłoby porozmawiać właśnie z nim!
Napisałem list do Pana Adama (list był bardzo długi i strasznie długo go pisałem!). I wiecie co? Dzień później dostałem odpowiedź!! :)

Pan Adam napisał mi, żebym do niego zadzwonił wieczorem. Przygotowałem sobie pytania, które chciałem zadać. Ale gdy zadzwoniłem, to tak się zdenerwowałem, że ledwo mówiłem! Pan Adam opowiedział mi o kilku ciekawych rzeczach. Z zapisanych informacji złożyłem zdania i wstawiłem do prezentacji. Pan Adam pozwolił też na to, żebym w prezentacji wykorzystał jego zdjęcie!

Jak już piszę o telefonach, to napiszę o jeszcze jednym. Mam książkę o przyrodnikach, w której były rysunki roślin pokazujące zmianę (np.: wiśnia miała i kwiaty, i niedojrzałe owoce, i dojrzałe). Chciałem wykorzystać takie rysunki w swojej prezentacji, dlatego znalazłem na stronie internetowej wydawnictwa numer telefonu i zadzwoniłem.

Najpierw zadzwoniłem do działu biologia, nauki o Ziemi. Ale nikt nie odebrał. Potem zobaczyłem, że jest jeszcze Dział Ilustracji i tam zadzwoniłem. Pani wyjaśniła mi, że mogę użyć rysunków w prezentacji szkolnej, ale nie mogę jej pokazać na blogu. Wymyśliłem, że zrobię dwie prezentacje – w tej do szkoły pokażę te rysunki, a film na bloga będzie krótszy.

Byłem też na wystawie Human Body – ale o tym chciałem o tym zrobić oddzielny wpis.

pozdrawiam

Michał

This entry was posted in ***, Projekt "Niebieska planeta", Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13. Bookmark the permalink.

Comments are closed.