Realizacja projektu – część 9 – druga i trzecia prezentacja publiczna.

Pamiętacie jak we wpisie Realizacja projektu część 6 umieściłem mapę myśli z informacją gdzie mogę zaprezentować nasz film? Jedną z propozycji była prezentacja w Polskiej Akademii Nauk. Wpadłem na taki pomysł, ponieważ pracuje tam mój dziadek. Mój dziadek jest profesorem i kieruje działem Zakład Biologicznych Funkcji Żywności. Moja babcia też pracowała w PANie, ale jest teraz na emeryturze.

Zadzwoniłem do dziadka i przedstawiłem swoją propozycję pokazania filmu w PANie. Dziadek powiedział, że to byłby super pomysł. Umówiliśmy się na piątek (31.05.2013r) o godzinie 10.00.

Tego dnia pojawiliśmy się w sali konferencyjnej w Polskiej Akademii Nauk. W sali zebrało się około 15 osób: pracownicy PANu i kilka innych zaproszonych osób (np.: mój tata, który tego dnia był naszym fotografem;-)). Wszyscy zebrali się aby obejrzeć naszą prezentację!
Mieliśmy trochę tremy, ale udało się!

Potem podziękowaliśmy osobom zaproszonym za przyjście podając rękę:

Jeżeli czyta ten wpis osoba, która przyszła na nasz występ – jeszcze raz serdecznie dziękuję:-)

Po wielu uściskach dłoni, poszliśmy zwiedzać laboratorium i zwierzętarnię (ze szczurami, szczurzycami z młodymi, z myszami). Mogliśmy nawet potrzymać jedną myszkę. Była to myszka, którą ważyła jedna z Pań. Myszka była ważona, ponieważ trwały badania i obserwacje, czy mysz dobrze się odżywia.

 

Wyobraźcie sobie, że to nie koniec z prezentacjami publicznymi!
Zahaczyliśmy również o szkołę w Warszawie (to nasza nowa szkoła). Akurat jeden chłopiec pokazywał prezentację o wyścigach reniferów. Ta prezentacja bardzo mi się podobała. Była bardzo ciekawa, składała się ze zdjęć, zrobionych przez tego chłopca na Syberii!

Następnie my zaprezentowaliśmy nasz film. Jak zwykle trema i emocje były z nami :-)
Na szczęście wygrała odwaga i wszystko poszło zgodnie z planem. Niestety nie mamy z tej prezentacji zdjęć (zdjęcia robił Ignacy, więc może prześle nam meila).

pozdrawiam

Michał

This entry was posted in ***, Projekt "Niebieska planeta", Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13. Bookmark the permalink.

One Response to Realizacja projektu – część 9 – druga i trzecia prezentacja publiczna.

 1. AnetaSzk says:

  Cześć!

  Wspaniała prezentacja projektu! Musze powiedzieć, że Wam zazdroszczę :) To wielki zaszczyt mieć prezentację w Państwowej Akademii Nauk!

  A jak Wam się podobało laboratorium? Czy zobaczyliście w nim coś jeszcze oprócz myszek?

  Pozdrawiam
  Aneta
  Szkoła z klasą 2.0
  AnetaSzk ostatnio opublikował..Świat się zmienia. Szkoła też :) My Profile