Rankiem 21 czerwca, około godziny 9:30 byłem w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Po zarejestrowaniu, poszliśmy do sali na pierwszym piętrze. Wypełniliśmy niektóre rubryki w Grze Bingo i rozstawiliśmy stoisko.

Nasze stoisko miało numer 5. Było trochę ciasno ale udało nam się rozstawić większość rzeczy. Wymyśliliśmy, że każdy kto będzie zwiedzał nasze stoisko będzie mógł zabawić się w podróżnika. Każdy mógł wsiąść na pokład statku Beagle (na statku naklejony był QR-kod z ukrytym wyjaśnieniem dlaczego taka nazwa statku:-)

Statkiem można było dopłynąć na Wyspy Nieodkryte, gdzie można było zajrzeć do dżungli by obserwować Papugi Nieznane. Mamy trochę zdjęć podróżników i trochę narysowanych papug:

O 11.00 było uroczyste rozpoczęcie Festiwalu (to zdjęcie z Facebooka Szkoła z Klasą)

Potem były spotkania przy stoiskach i nie tylko. Maciek cały czas biegał i zwiedzał. Ja trochę zwiedzałem, ale byłem też na stoisku, bo najpierw odwiedził nas Pan od historii (niestety nie pamiętam jego nazwiska, Pan był zabawny, bo podczas powitania powiedział, że będzie chodził po naszych stoiskach, ale po chwili dodał, że nie będzie chodził po naszych stołach;-)

Odwiedziła nas też Pani Magdalena Fikus, która była naszym ekspertem. Pani Fikus jest profesorem biologii molekularnej. Rozmawialiśmy o naszym filmie. Pani Magdalena Fikus dopytywała się np.: o przebieg rozmowy z Panem Adamem Wajrakiem. Nasz Ekspert powiedział, że zna Pana Adama!

Poza tym na nasze stoisko przyszłą Pani Aleksandra Pezda, która jest dziennikarką Gazety Wyborczej. Rozmawiałem też z Panią Edytą Flądro i innymi Paniami Moderatorkami naszego bloga… było tyle osób!

Poza tym grałem w Quiz wiedzy o Szkoła z Klasą 2.0. Były trzy poziomy trudności dla: szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Przeszedłem wszystkie 3 poziomy trudności (mój brat też) i zdobyłem dwie przypinki – wybrałem jedną z Festiwalem a drugą ze Szkołą z Klasą.

 

Zrobiłem sobie zdjęcie do gazety w której było napisane o wielkiej ucieczce młodych, przypinkę  z moim zdjęciem, zdjęcie z supermenem.

Brałem udział w zagadkach Filmoteki. Na tym stoisku naszym zadaniem było odgadnięcie trzy razy filmu. Za pierwszym razem wygrałem przypinkę z bałwankiem, a za drugim książkę i smycz. W książce było napisane jak stworzyć własny film, np.: w jednym rozdziale było o kręceniu filmu o samochodziku. Autor podpowiadał aby na koniec przybliżyć samochodzik tak blisko kamery i udawać, że auto zderza się z ekranem.

 

Bardzo mi się podobało:

 • Stoisko nr 3 – Rok Juliana Tuwima. Dzieci z tego zespołu nagrały przedstawienie pt.: Rzepka i przygotowały krzyżówki, które rozwiązywał Maciek.
 • Stoisko nr 2 – Rodzinka.pl gdzie były m.in. bańki mydlane.
 • Stoisko nr 4 – Ekologiczny Świat – przyjaciele Ziemi. To byli nasi sąsiedzi! Odwiedzili nas i narysowali mnóstwo papug!
 • Stoisko nr 15 – Ogród zmysłów. To projekt szkoły z Chwalibogowa. Szkoda tylko, że filmy Blogreportera wyświetlane były na ścianę i czasem ktoś przechodząc zasłaniał.
 • Stoisko nr 25 – Matgiercownia oraz Gram więc myślę! Były tam różne matematyczne gry – mój brat spędził tam strasznie dużo czasu.
 • Stoisko nr 27 – Matematyka w sztuce. Było tam wiele różnych ciekawostek o matematyce użytej w jakimś obrazie.
 • Stoisko nr 30 – Młodzi odwagi – zmiana asortymentu w sklepiku szkolnym. Dzieci z tej ekipy odważyły się i zmieniły swój sklepik szkolny, zamiast różnych słodyczy i tandet, wstawiły tam kanapki, jabłka i inne zdrowe potrawy.
 • Stoisko nr 42 – Chemia w kolorach tęczy. Zupełnie przez przypadek z kilkorgiem dzieci z tej ekipy zrobiłem zdjęcie do gazety:-)
 • Stoisko nr 50 – Roboty mobilne w nauczaniu. Były tam pokazane roboty, które miały wgrane różne działania, np.: jeden miał parę działań matematycznych z dodawania.
 • Stoisko nr 51 – Wikiprojekt „Powiat wrzesiński”, ta ekipa napisała w wikipedi o swojej miejscowości.

 

Na zakończenie było jeszcze wręczenie dyplomów. Pod koniec osoby chętne mogły wypowiedzieć się na temat Festiwalu. Ja powiedziałem, że wszystko mi się podobało:-)

Następnie była przekąska. Można było wybrać albo kotlet z ziemniakami, surówką i pomidorami, albo pierogi (ruskie lub jagodami). Ja wziąłem pół porcji pierogów ruskich, pół z jagodami i do tego wziąłem surówkę i dużo pomidorów, bo bardzo lubię warzywa.

 

Od godziny 15.30 zwiedzaliśmy Centrum Nauki Kopernik.

Po Festiwalu zacząłem myśleć o kolejnym projekcie. Bardzo chciałbym uczestniczyć w Szkole z Klasą 2.0 w następnym roku szkolnym. Mam już pomysł – chciałbym brać udział w projekcie nietypowym… Może zrobilibyśmy projekt w którym będą dzieci z różnych szkół w Polsce?

Chciałbym zaprosić do udziału w projekcie np.: Blogreportera i Oliwię, która odwiedza mojego bloga. Jeżeli chcecie brać udział w takim projekcie, napiszcie mi to na blogu. Bardzo zapraszam.

pozdrawiam

Michał

This entry was posted in ***, Projekt "Niebieska planeta", Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13. Bookmark the permalink.

5 Responses to

 1. Karolina says:

  Tak! Tak! Dokładnie o projekcie łączącym uczniów z różnych szkół rozmawiałam na Festiwalu! :-)

 2. Drogi Michale!
  Z miłą chęcią wezmę udział w Waszym projekcie. :-) Lubię szkołę z klasą 2.0, ale w następnym roku szkolnym nie będę mogła uczestniczyć w tym programie. :-( To mnie nie powstrzyma przed realizowaniem Waszego projektu. Czekam na wiadomości pod adresem e-mail: AgaOlaSandra@gmail.com
  Ps. Oczywiście, że się zgadam na ten projekt!
  Oliwia
  Dziewczyny sp6 ostatnio opublikował..Warszawa i festiwal projektówMy Profile

 3. Chłopcy!
  Zaskakuje mnie to, że macie tylko 8 lat, a piszecie tak wspaniałego bloga. Do tej pory jeszcze nie znalazłam żadnego błędu ortograficznego, co bardzo często mi się zdarza. :-) :-) :-) :-) :-) :-)
  Pozdrawiam Oliwia:-)
  Dziewczyny sp6 ostatnio opublikował..Warszawa i festiwal projektówMy Profile