To nie koniec aktywności Inter_Paczki!!!
Link do nowego bloga:
()

Posted in Bez kategorii | Tagged | 1 Comment

Koniec roku, ale nie koniec aktywności:-)

Wiosną brałem udział w konkursie OZE. Wiecie co to jest OZE? Odnawialne Źródła Energii. Konkurs składa się z II etapów. W I etapie, trzeba było wziąć udział w dwóch kursach internetowych. Do obejrzenia były dwie prezentacje o OZE. Było w nich dużo informacji, które trzeba było jak najlepiej zapamiętać. Po prezentacji trzeba było rozwiązać test. Ważne było nie tylko to czy dobrze się rozwiązuje zadania, ale też w jakim czasie. Żeby dobrze rozwiązać dwa testy trzeba było odpowiedzieć na 24 pytania. I to ekspresem!

Udało mi się zakwalifikować do 100 uczestników z najwyższymi punktami. Ja miałem 22 punkty na 24. Wszystkich osób było około 1000! Gratuluję wszystkim uczestnikom!

II etap konkursu polega na przygotowaniu pracy plastycznej o OZE. Termin nadsyłania prac mija w poniedziałek, ale ja wcześniej nie miałem czasu aby robić taką pracę. Tylko dużo myślałem i szkicowałem swoje pomysły. Na zrobienie pracy czekałem na zakończenie roku szkolnego. I dziś był ten dzień!

Przygotowałem moje szkice i projekty:

zdjęcie 2 (3)

…kolorowe kartki i:

5

Ponieważ postanowiłem, że ja swoją pracę będę wycinał z kolorowego papieru:-)

I zacząłem robić swoją pracę:

zdjęcie 3 (1)zdjęcie 1 (4)

 

Czasami używałem największych nożyczek… a czasami przy małych elementach takich malutkich nożyczek, które dostałem od babci.

Potem musiałem układać elementy na kartce. W trakcie układana okazało się, że muszę zupełnie zmienić zbiorniki na wodę. Te które wymyśliłem nie pasowały, były za duże:

zdjęcie 4

 

Potem przyklejałem klejem kolorowe papiery i rysowałem kredkami postać chłopca.

Gotowe:

konkurs 005

Jeszcze tylko muszę wysłać do organizatora. Niestety mama powiedziała, że ten konkurs to nie komisja która wybiera, ale głosowanie, więc nie wiem jak to będzie.

To moja praca. Wszystkie kolorowe rzeczy wycinałem z papieru. I oczywiście jest tu też rower!

Michał_Żelazowski_michal.zelazowski@gazeta.pl

Galeria  będzie otwarta do głosowania od 1.lipca.

pozdrawiam
Michał

 

Posted in Bez kategorii | 6 Comments

Takie lato… jak jesień.

Wczoraj popołudniu razem z Maćkiem, mamą, Maksem (kolega z osiedla) i jego mamą, wybraliśmy sięna wycieczkę rowerową do Spręcowa. Spręcowo to mała, pobliska wieś. Świeciło słońce, a na niebie co jakiś czas pojawiały się chmury. Było chłodno, jak na czerwiec, ale przyjemnie.

Jechaliśmy spokojnym tempem i rozmawialiśmy ze sobą. Na przykład rozmawialiśmy o niedawnym festiwalu projektów w Warszawie:-) ale też o piłce nożnej. Umówiliśmy się, że mecz, który odbędzie się tego dnia o godzinie 18tej obejrzymy u Maksa (do tej pory kilka razy Maks przychodził oglądać mecz do nas:-).

Przejeżdżając obok koni pasących się na łące, zatrzymaliśmy się i zrobiliśmy sobie zdjęcie.

zdjęcie 1 (3)

Gdy dotarliśmy do wyznaczonego celu podróży, nagle chmury „zabrały” resztki słońca. Pomyślałem, że moje okulary przeciwsłoneczne przyciemniły świat. Bardzo się myliłem. Nie musieliśmy długo czekać by poczuć dlaczego jest tak ciemno… Po chwili z nieba spadł rzęsisty deszcz. Ale była zabawa! Lało jak z cebra.

W drodze powrotnej zatrzylaliśmy się obok naszych bliskich „kolegów” koni i zrobiliśmy drugie zdjęcie.

zdjęcie 2 (2)

Ja, Maks i Maciek, gdy woda przedarła się przez ochronę naszych kurtek, stanęliśmy na pedały i ruszyliśmy szybko do przodu. Było zimno i mokro, a na dodatek za 6 minut miał zacząć się mecz. Ostatnie 2 kilometry pokonaliśmy więc jak błyskawica. Dotarliśmy przemoczeni, ale zadowoleni.

To była cudowna wyprawa:-)

pozdrawiam

Michał

P.S. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla drużyny z Belgii.

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Szkoła z Klasą 2.0. Festiwal Projektów

Bardzo dziękuję Szkole z Klasą 2.0. za to że mogliśmy przyjechać na festiwal do Centrum Nauki Kopernik. I za to, że mogliśmy mieć dwa stoiska – o Ufonie i z eksponatem.

Poznaliśmy różnych moderatorów i ekspertów. Spotkałem się pierwszy raz z Bystrzakami na własne oczy. I jeszcze uczniowie z Glichowa!

Bardzo mi się podobał projekt „Zabawy naszych rodziców i dziadków” Po pierwsze mieli fajne rzeczy, a po drugie mają fajne miasto. Zdradzę wam – Białystok (ostatnio byłem w Białymstoku, również w Iławie, Gdańsku i oczywiście w Warszawie).

Bardzo podoba mi się Szkoła z Klasą 2.0.

YouTube Preview Image

Pozdrawiam

Inter_Maciek

Posted in Bez kategorii | 1 Comment

Wikipedia – my też tworzymy encyklopedię!

Cała nasza paczka bierze udział w projekcie „Odlotowa gmina”. Tytuł naszego projektu wymyślił Patryk:-) Każdy z nas ma różne zadania. Niektóre rzeczy robimy w parach, albo we czwórkę.

Jedną z rzeczy było przygotowanie opisu o naszej „małej ojczyźnie” w wikipedii. Jeszcze nie wszystkie informacje zdążyliśmy umieścić (nie ma np.: zdjęć, a zrobiliśmy ich mnóstwo!)

Ale już teraz możecie porównać informacje… O naszej wsi można było przeczytać tylko tyle:

Wikipedia Róznowo

 

 

Grafika: prtscreen wikipedia, hasło Różnowo, dostęp [20.05.2014r]

A teraz… Zapraszam na stronę Wikipedii, na stronę o Różnowie.

Pozdrawiam

Michał

Posted in Bez kategorii | Tagged , , , | Leave a comment