Turcja. Część 1. Inter_Maciek.

W tamten piątek przyjechaliśmy do Turcji na trzy tygodnie. Teraz jest środa. W samolocie było duszno i zatkało mi nos. Lot był błyskawiczny i obsługiwany przez Turkish Airlines, gdzie było pyszne jedzenie. Ja sobie wybrałem kurczaka. Kurczaka podawano z warzywami i pysznym pomidorowym ryżem. W samolocie było super! Lot trwał 2 godziny – jak błyskawica.

Podczas lotu czytałem książkę pod tytułem Omega. Napisał ją Marcin Szczygielski. Ilustrował Bartek Arobal. Książka jest dla młodzieży, ma 595 stron, a ja jestem na stronie 214.

Po wylądowaniu mieliśmy taksówkarza, który miał problem ponieważ nasze budynki są zupełnie nowe. Po drodze pytał się jak dojechać chyba 40 osób (tak na prawdę od 5 do 10).

W Turcji po europejskiej stronie i azjatyckiej stronie są meczety (meczety to takie budynki z ostrymi wieżami). Pięć razy dziennie wzywają śpiewami do modlitwy w meczetach. Te śpiewy czasami nas rano budzą.

Pozdrawiam

Maciek

This entry was posted in Bez kategorii, edukacja, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge