Do szaleństwa – bez szaleństwa

Ha, i oto czas na pierwszą recenzję! Myślałam o najróżniejszych filmach na tę okazję, ale z jakiegoś dziwnego powodu stwierdziłam, że tym razem nie chcę pisać pochlebnie. Od czasu do czasu można sobie pozwolić na odrobinę krytyki, prawda?

Do ‚Like crazy’ Drake’a Doremusa zachęciły mnie przychylne recenzje znajomych, a przede wszystkim – Jennifer Lawrence, którą zdążyłam polubić za ‚Podwójne życie’. Kiedy jednak zobaczyłam plakat, nieco odrzuciła mnie jego sielankowość. To samo zauważyłam już na początku filmu: ujęcia rodem z przejaskrawionych blogów zakochanych nastolatek, słodkie, nieco aż za słodkie sceny zakochanej pary, wieczne słońce i róż. Przynajmniej na początku.

Like-Crazy-beach

Sytuacja potem gwałtownie się zmienia – i bardzo dobrze. Na pewien czas możemy odpocząć od momentów porozumiewawczego milczenia i patrzenia sobie w oczy. To tutaj tak naprawdę zaczyna rozgrywać się dramat dwojga ludzi. Rozdzieleni przez szeroki, wielki ocean zakochani nie mogą już być razem, a ciągłe kursy USA – Wielka Brytania zaczynają męczyć. I tu ukazuje się najważniejsze przesłanie tego filmu – fakt, że nie zawsze bywa tak cudownie i różowo jak w pierwszych jego momentach . Szkoda tylko, iż nie można było tego opisać zwięźle i treściwie. Zamiast tego film zwyczajnie zaczyna się dłużyć – podobne do siebie sceny powtarzane w kółko stanowią prawdziwe wyzwanie dla niecierpliwego widza. Zakończenie jest jednak warte uwagi. Ostatnia scena ma w sobie niewypowiedzianą głębię, przy której nie potrzeba słów.

Choć ‚Do szaleństwa’ rzeczywiście nie zachwyciło mnie niczym szczególnym, to dobry film na zimne, jesienne popołudnia z ciepłym kakao w ręku, zdecydowanie bardziej dla kobiet. Nie można tam oczekiwać nagłych zwrotów akcji ani nawet poruszających scen miłosnych typu ‚Śniadania u Tiffany’ego’, ale wyróżnia się z tłumu typowych ‚love story’ tym, iż widać w nim namiastkę realności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge