Inspirujący teledysk, przemyślenia o cechach reżysera, i tak dalej.

Trochę czasu zajęło mi przemyślenie wszystkiego zawartego w module 4, ale – najwyższa pora na podsumowanie. Po pierwsze i najważniejsze, wybrałam ścieżkę młodego reżysera. Lubię pisać recenzje, ale chciałabym spróbować czegoś nowego i sprawdzić swoje możliwości w tej dziedzinie. Czas na krótką relację!

Zadanie nr 1: teledysk. Właściwie od razu kiedy zobaczyłam to polecenie, pomyślałam o Coldplayu, a właściwie o wideoklipie, który widziałam jakiś czas temu – ‚Magic’. Spodobał mi się z powodu stylizacji na filmy nieme. To naprawdę dobry pomysł, w dodatku całkiem dobrze zrealizowany. Lubię od czasu do czasu zobaczyć czarno-białe wideo.

http://m.youtube.com/watch?v=Qtb11P1FWnc

Dużo do myślenia dał mi też wywiad z panem Ślesickim. Jeszcze przed jego zobaczeniem próbowałam zgadywać, co powie. Właściwie, byłam pewna, że będzie to coś o otwartości, ponieważ to cecha, która ponoć najbardziej pomaga w kierowaniu pracami nad filmem. Tymczasem naprawdę miło się zaskoczyłam, bo dowiedziałam się, że nie jest to takie trudne, jak myślałam. Rzadko kiedy się poddaję, nawet jeśli na drodze stają mi jakieś przeszkody i staram się iść ciągle naprzód, co jest raczej ważne w tym zawodzie. Muszę jeszcze trochę popracować nad pracowitością, ponieważ nie zawsze udaje mi się zmusić się do działania, jednak nie powinno być z tym większych problemów – jak chcę, potrafię zrobić naprawdę wiele. Nie jestem do końca pewna, czy umiem odpowiednio zarządzać ludźmi i czy moje pomysły będą dobrze odebrane, lecz to okaże się już wkrótce.

Co do filmu, zdecydowałam się na dokument – taaaak, argumenty w module były naprawdę przekonujące. Bardzo długo myślałam nad pomysłem – chciałam, żeby dotyczył tematu bliskiemu każdemu widzowi, żeby był o czymś uniwersalnym. Przyszedł mi do głowy koncept o subkulturach, jednak stwierdziłam, że to zbyt mało pomysłowe, i nie zmieściłabym całego tematu w pięciu minutach. Myślałam jeszcze o filmie, który opowiadałby o wyborach studiów – na co dzień spotykam się z mnóstwem ludzi, którzy wciąż się zastanawiają nad własną przyszłością. Problem w tym, że nie jest to absolutnie nic odkrywczego i nie widzę żadnego sposobu, by pokazać ten temat w oryginalny sposób bez powtarzania rzeczy oczywistych. Zdecydowałam się w końcu na dokument o Szkole Muzycznej. Chciałabym pokazać codzienność młodych muzyków – długie godziny poza domem, dojazdy nawet z najodleglejszych dzielnic, a przede wszystkim pasję. Jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie, ale wkrótce się przekonam :)

One thought on “Inspirujący teledysk, przemyślenia o cechach reżysera, i tak dalej.

  1. Świetny klip! Nie jestem fanem Coldplay’a, zetem bez Ciebie nigdy bym go nie zobaczył, natomiast bardzo lubię Jonasa Akerlunda, reżysera, oraz aktorkę, która wcieliła się w rolę „uroczej asystentki”. Jeśli nie widziałaś: http://www.imdb.com/title/tt1272886/?ref_=nm_knf_t3 to gorąco polecam :)

    Pomysł na film też brzmi ciekawie, przy czym pamiętaj, że przy tak szerokim temacie niezwykle ważny jest wybór bohatera. W krótkim dokumencie nie da się pokazać zbyt wiele, dlatego dobrze jest skupić się na jednej osobie i jej perspektywie… masz już kogoś na oku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge