Jaggy

Cześć! Dzisiaj zapoznam was z klockami Lego Mindstorms  z których korzystamy na zajęciach kółka informatycznego.

 

Na początek trochę o klockach:

seria produkowana przez Lego Group o 1998roku, która łączy klocki Lego (głównie z serii Lego Technic) z czujnikami elektronicznymi, serwomechanizmami i komputerową jednostką centralną pozwalającą między innymi na konstruowanie robotów  i układów automatyki  na ich odpowiednie oprogramowywanie. Obecnie istnieją trzy zestawy LEGO Mindstorms (RCX, NXT oraz NXT 2.0)

źródło: wikipedia.org

Pierwszy sterownik klocków Lego Mindstorms (wersja RCX) wyglądał jak typowo zbudowany z klocków Lego.

RCX, jest to starsza wersja LEGO Mindstorms. Pozwalała ona zbudować w pełni programowalnego robota, wykorzystując zawarte w zestawie elementy elektroniczne

 

Następną wersją jest Mindstorms NXT. W porównaniu z swoim poprzednikiem – RCX, jest to zestaw dużo bardziej zaawansowany (min. bluetooth).

NXT 2.0 jest najnowszą wersją LEGO Mindstorms. Nie różni się od swojego poprzednika, głównie zmieniono w nim zestaw czujników i klocków.

Sterownik wersji NXT był dużo nowocześniejszy od wersji RCX.

Roboty które można wykonać z klocków Lego Mindstorms:

ShooterBot

 

RoboGator

FarbenSorterier

Humanoid

 

Na zajęciach kółka informatycznego zbudowałyśmy ShooterBota i jesteśmy w trakcie robienia Humanoida.

W następnym poście opiszę warsztaty programowania Lego Mindstorms.

 

 

 

Witajcie! Dzisiaj zaprezentuję wam 4 prezentację:

„London”

London

„Books”

arcydzieło Dominiki i Wampira

 

„Figury Geometryczne”

Figury geometryczne

 

„Boże Narodzenie”

Boże Narodzenie

 

Prezentację można pobrać i obejrzeć na swoim komputerze. Wszystkie prezentacje zostały wykonane na lekcje.

Cześć kochani!:)

Dzisiaj głównie skupie się głównie na opisywaniu lekcji, prezentacja oraz plakat zostanie zmieszczony w 3 (i ostatnim) parcie o tym tytule.

Lekcje z tablicą interaktywną i komputerami mamy głównie na lekcjach j. angielskiego. Jedną z takich lekcji była lekcja przygotowująca do sprawdzianu z tablicą interaktywną. Według mnie ta lekcja dała nam dość sporo. Dzięki niej udało nam się dość sporo zapamiętać w łatwy i przyjemny sposób. Inną taką lekcją była lekcja z netbookami, podczas tej lekcji mieliśmy wejść na stronę internetową http://www.vocabulary.co.il i grać w gry umieszczone na niej.  Co było też bardzo dobrą powtórką.  Poza lekcjami angielskiego tablicę interaktywną używamy też na lekcjach przyrody. Pani wyświetla nam różne filmiki dotyczące różnych zjawisk przyrodniczych oraz gramy n a tablicy interaktywnej w gry ćwiczeniowe który były dołączone na płycie do naszego podręcznika, dzięki czemu lepiej przyswajamy nowe tematy.  Ja osobiście bardzo lubię lekcje z użyciem tablicy interaktywnej.

Odwiedzajcie mojego bloga, wkrótce ostatnie część posta SZW oraz ciekawe lekcje z użyciem komputerów, a później prace w programie Baltie!

Papa:*

Witajcie!:)

Dzisiaj chciałabym opisać wam program który jest realizowany w naszej szkole. Chodzi tu o Szkołę Zarządzającą wiedzą.  Podczas realizacji modułów tego programu mieliśmy kilka zadań z użyciem komputerów. Szczególnie zapadła mi w pamięci lekcja informatyko na której musieliśmy opisać dom swoich marzeń, a później narysować go lub zaprojektować w jakimś programie graficznym.

Oto dom mojego autorstwa:

Na języku angielskim musieliśmy zrobić prezentację dotyczącą Anglii. Prezentację robiliśmy w parach. Niestety na tę chwilę nie mam jej nigdzie zapisanej i musiałabym ją wziąć od koleżanki. W następnym poście postaram się wam ją pokazać. Na informatyce robiliśmy również informatyczną krzyżówkę.

Jedną z ciekawszych lekcji z użyciem komputerów, już nie w ramach Szkoły Zarządzającej Wiedzą była lekcja języka polskiego na której projektowaliśmy plakat zachęcający do przeczytania lektury „Ten Obcy”. Plakat ten jest na szkolnym komputerze, więc dodam go razem z prezentacją o Anglii.

Pa:*

W naszej szkole jest realizowany program 3-2-1 INTERNET.  Na trzech lekcjach informatyki oglądaliśmy kreskówki dotyczące poprawnego zachowania się w internecie i omawialiśmy każdy problem. W kreskówkach były poruszane takie problemy jak  wstawianie filmików obrażających inne osoby,  uzależnienia od komputera czy uzależnienia od komputera.  Do każdej bajki zamieszczony był komentarz znanego kierowcy rajdowe Krzysztofa Hołowczyca. Uważam, że program dał wiele do mi i moim rówieśnikom wiele do myślenia.

Na stronie internetowej programu 3-2-1 INTERNET można też przeczytać komiks dotyczącej każdej kreskówki. Zapraszam na stronę http://www.321internet.pl

Na zajęciach kółka informatycznego opracowaliśmy propozycję Kodeksu 2.0 Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Oto nasz projekt:

1. Przestrzegamy zasad programu 3-2-1 INTERNET
• Nie podajemy w Internecie swoich danych osobowych.
• Nie umieszczamy w sieci swoich zdjęć i filmów.
• Nie spotykamy się z osobami poznanymi przez Internet.
• Chronimy własność intelektualną swoją i innych.
• Wystrzegamy się cyberprzemocy i uzależnienia od komputera i Internetu.
2. Uczymy się z technologią informacyjno – komunikacyjną (TIK)
• Wykorzystujemy TIK do nauki wszystkich przedmiotów.
• Korzystamy z tablic interaktywnych i programów edukacyjnych.
• Zawsze sprawdzamy wiarygodność informacji znalezionych w sieci.
• Przestrzegamy regulaminy: pracowni informatycznej, biblioteki i świetlicy (sal gdzie znajdują się komputery).
• Pomagamy starszym osobom w korzystaniu z Internetu.
• Wspólnie z rodzicami zaglądamy często na stronę internetową naszej szkoły.
• Korzystamy z rodzicami z dostępu do dziennika elektronicznego.

Postaramy się przestrzegać powyższych zasad.

Witajcie!

Dzisiaj zapoznam was dokładnie z naszą stroną klasową  na którą serdecznie zapraszam.

Co można znaleźć na stronie klasy VIa:

-informacje o wycieczkach w których uczestniczyła i będzie uczestniczyć nasza klasa

-kto i kiedy ma urodziny

-galerię zdjęć

-informacje o różnych rajdach

-księgę gości

-wywiad z uczniem

-kawały

i wiele, wiele innych.

Jak powstał pomysł by stworzyć stronę klasy?

Patryk-uczeń naszej klasy wpadł na pomysł by założyć bloga, blog był bardzo długo, ale niestety nikt nie dodawał postów. Po tym nieudanym pomyśle założyliśmy stronę klasową nad którą pracuje kilka osób z klasy. Jeśli chcecie zapoznać się z autorami strony zapraszam http://klasa_a.manifo.com/autorzy
Nasza wychowawczyni pani Wieńczysława Kowal uczy nas informatyki i nadzoruje prace nad stroną naszej klasy.

Hmmm…

To chyba wszystko co powinniście wiedzieć o naszej stronie. Zapraszam na stronę: www.klasa_a.manifo.pl

Bye!