Spotkanie z wychowawcą

5 lip 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Dokładnie jutro o godzinie 11:00 minie tydzień od sprawdzenia listy uczniów, z którymi idziemy do klasy i spotkania z wychowacą. Niestety ja i Ania nie idziemy razem. Ze mną do klasy idzie tylko osiem osób ze Szkoły Podstawowej nr6 w Inowrocławiu, reszta jest z poza rejonu. W klasie będzie nas 29, a będę uczęszczała do kl. Ia. Dostałam się do grupy uczniów, do których chciałam czyli takich, którzy chcieli iść do klasy matematyczno-informatycznej. Moim wychowawcą będzie pan, który uczy w tym gimnazjum informatyki (Gimnazjum nr4 w Inowrocławiu). Ania idzie do kl. Ic, a dokładnie bilingwalnej, a tam jest trochę więcej j. angielskiego. Idzie ona tam z Michaliną z naszej poprzedniej klasy. Reszty się dowiem we wrześniu i mam nadzieję, że sobie dam radę.:)

  • Komentowanie nie jest możliwe

Dlaczego blogowanie jest fajne? :)

26 cze 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Przez cały ostatni rok szkolny prowadziłam bloga. Wraz z Klaudią postaramy się dodawać wpisy o tym, co robimy w wakacje. Wy też napiszcie w komentarzach, co będziecie robić ;) Oto moje zdanie na temat prowadzenia bloga i umiejętności z tym związanych. Przez prowadzenie bloga uczymy się wielu ważnych i przydatnych umiejętności. Pierwszą z nich jest zdolność poprawnego pisania. Redagujemy ciekawe wpisy, a przy tym uczymy się jednej z dziedzin języka polskiego. Ponadto możemy doskonalić swoje informatyczne talenty. Np. ja często korzystałam z możliwości dodania plików. Wystarczy spojrzeć na stronę pt. Wyniki ankiety Jak rozwijamy nasze zainteresowania? na blogu o tej samej nazwie. Oprócz tego nasze wpisy były czasami wyróżniane na blogu głównym Szkoły z klasą 2.0. Przecież są również TIK-owe konkursy, w których można wygrać świetne nagrody. Przy prowadzeniu bloga potrzebne są regularność wpisów i ich treść, a każdy, kto się stara może być super–blogerem.

P.S. Zajrzyjcie na bloga głównego Szkoły z klasą 2.0. Znajdziecie tam powyższy wpis. Dziękuję organizatorom Szkoły z klasą 2.0 za kolejne wyróżnienie :) Ania

  • Komentowanie nie jest możliwe

Zdjęcia

22 cze 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Oto kilka ciekawych zdjęć z ważnych wydarzeń w szkole, w ciągu dwóch ostatni dni.

Po kolei zostaną przedstawione zdjęcia z apelu sukcesów (super-blogowicze wraz z dyplomami i świetnymi nagrodami  Klaudia (z samego przodu) i ja z Panią Dyrektor odbieramy nagrody, z koleżanką Adą) oraz z zakończenia roku 2010/2011 (ja (Ania) odbieram świadectwo z paskiem i nagrodę książkową, osoby recytujące na uroczystości)

Zdjęcia wykonywała i przesłała pani Danuta Chwastek

  • Komentowanie nie jest możliwe

Jak we wcześniejszym wpisie napisała Klaudia, dzisiaj byliśmy na dniu z wychowawcą. Było super! Lecz od początku :) Najpierw był apel sukcesów, później zdjęcia (trzeba było sfotografować super-blogowiczów:))Następnie wraz z naszą panią wychowawczynią wyruszyliśmy do Parku Solankowego, to główny park w Inowrocławiu. Tam każdy uczeń kupił sobie lody. Nagle zauważyłyśmy, że chłopacy z naszej klasy wpadli na pomysł wejścia do niskiej, płytkiej fontanny. Na początku uznałyśmy, że to dość dziwny pomysł, lecz po chwili także tam się znalazłyśmy. Bawiliśmy się tam trochę czasu. Następnie każdy mokry uczeń poszedł bardzo szczęśliwy do domu.

P.S. To historia oparta na prawdziwych faktach :)

Ania

Apel i nagrody :)

21 cze 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 6 odbywały się próby na zakończenie klas szóstych, a później apel sukcesów. Próby te dotyczyły naszego zakończenia , które odbędzie się w  sali gimnastycznej jako uroczyste zakończenie podstawówki. Jutro od godziny 10:30 do około 11:30 będziemy w sali od wychowania fizycznego, a kolejnie pójdziemy do sal gdzie będzimy się żegnać z naszymi wychowawcami.  Na apelu każdy  kto powinien został nagrodzony. Ja z Anią dostałyśmy za podwójne drugie miejsce mysz komputerową, pendrive-a, mp3, dyplomy i opracowanie ważnych lektur wraz filmami. Oczywiście nie obyło się bez słodkości. Bardzo się z tego cieszymy! :)

 Klaudia

 

 

  • Komentowanie nie jest możliwe

Wakacje…

20 cze 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Już w środę, pojutrze koniec roku szkolnego 2010/2011. Z jednej strony uczniowie się cieszą. Przecież wakacje, lato, odpoczynek od nauki. Lecz jest nam też trochę smutno. My, jako uczennice szóstej klasy zakończymy edukację w szkole podstawowej. Jak chyba każdy, zaprzyjaźniłyśmy się z wieloma osobami, koleżankami i kolegami. Smutno też będzie pożegnać się z naszymi nauczycielami. To oni zawsze nas chwalili, ewentualnie poprawiali, a co najważniejsze zachęcali do dalszej pracy. To ostanie lekcje w poszczególnych salach, w których wykonywaliśmy doświadczenia, pisaliśmy sprawdziany itp. Jednak spójrzmy teraz na tą pierwszą stronę :) . Życzymy Wam udanych, bardzo długich i mile spędzonych wakacji. Abyście sobie odpoczęli, a za 2 miesiące z nowymi siłami uczyli się kolejnych wiadomości, prowadzili blogi itd.

Ania

źródło z rysunkiem:http://www.e-gify.com/slonce/ 

  • Komentowanie nie jest możliwe

Wyniki

14 cze 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Na dzisiejszym wpisie przedstawie Wam wyniki z różnych kategorii dotyczących naszych blogów. Wspomnę, że również zajęłyśmy dwa razy drugie miejsce! :)   Oto inne zajęte miejsca przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu.

Kategoria blog 2.0 :

I miejsce
http://blogiceo.nq.pl/projektowaniesp6/
autorki: Jagoda Pozorska, Weronika Gliga, Małgorzata Lis

Znajdziecie tu bardzo dużo ciekawych informacji, a nawet sprawozdania z Festiwalu i innych uroczystości. Dotyczy on również wykonywanego przez dziewczyny projektu. Bardzo polecam zaglądanie na tego bloga!

II miejsce
http://blogiceo.nq.pl/jakrozwijamyswojeumiejtnociizainteresowania/
autorki: Anna Wiak i Klaudia Mierzwicka

http://blogiceo.nq.pl/jaksieuczyc/
autorki: Adrianna Los, Natalia Świtek i Natalia Kupidura

Przeczytacie tu informacje na temat szybszej i skuteczniejszej nauki. Wszystkie te wiadomości, w większości zostały opracowane przez  Natalie Świtek  i Adę Los.

III miejsce
http://blogiceo.nq.pl/tikaprzyroda/
autorem jest  Paweł Czyż

Bardzo ciekawie prowadzony blog. Interesujące wpisy, które warte są ludzkiej uwagi!

Kategoria blog autorski:

II miejsce
Sabrina Pińska, Zuzanna Grabińska  za bloga:
http://blogiceo.nq.pl/projektowanie/

Dziewczyny jako jedyne ze szkoły zajęły jakieś miejsce w tej kategorii. Bardzo zachęcam na czytanie ich wpisów.

Kategoria nagroda publiczności:

II miejsce
Anna Wiak i Klaudia Mierzwicka za bloga:
http://blogiceo.nq.pl/jakrozwijamyswojeumiejtnociizainteresowania/

Nasz blog już drugi raz zajął drugie miejsce! Bardzo nas to cieszy. ;)

Kategoria najaktywniejszy komentator (cała kategoria nasza):

I miejsce
Małgotgorzata Lis, autorka bloga:
http://blogiceo.nq.pl/szkodekssp6/

Polecam czytanie tych wpisów.

II miejsce
Sabrina Pińska i Zuzanna Grabińska, autorki bloga:
http://blogiceo.nq.pl/projektowanie/
Blog ten jest prowadzony ze względu na projektowanie. Posiada on bardzo interesujące wpisy.
III miejsce
Jagoda Pozorska , Weronika Gliga, Małgorzata Lis - autorki bloga, ktorego link jest podany niżej:
http://blogiceo.nq.pl/projektowaniesp6/

Kolejny raz zajęły jakieś miejsce. Polecam zaglądanie na tego bloga.

Poniżej wypisane są osoby, które zostały wyróżnione za prowadzenie bloga. Wszystkie z nich uczęszczją do Szkoły Podstawowej nr 6. Na końcu  można przeczytać nazwisko polonistki Pani Danuty Chwastek, która pomagała nam dodawać poprawne wpisy . Sama prowadzi bloga, na którym znajdziecie ciekawe i pouczające wpisy. Zachęcam byście zaglądali na te blogi. :)

Wyróżnienia przyznano:

Dariuszowi Kluczyńskiemu za bloga: http://blogiceo.nq.pl/dareksp6/

Michalinie Michalak  za bloga: http://blogiceo.nq.pl/wirtualnyspacerposp6/

Konradowi Nowickiemu i Marcinowi  Niedzwieckiemu za bloga: http://blogiceo.nq.pl/historyk6a/

Nagrodę specjalną, za blogowe wsparcie swoich podopiecznych i odważne podążanie za nowoczesnymi trendami w edukacji jury przyznało:

Pani Danucie Chwastek  autorce bloga: http://blogiceo.nq.pl/polonisci/

Klaudia

II miejsce :)

13 cze 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Już wczoraj, późnym wieczorem próbowałam wytypować nasz blog na jakimś miejscu. Było to bardzo trudne, bo raz miałyśmy 2 raz 3 miejsce. Dziś spojrzałam na blog główny Szkoły z klasą 2.0. Niezwykle się ucieszyłam, jak zobaczyłam, że zajęłyśmy drugie miejsce w blogowym konkursie. Cieszę się tym bardziej, że wiem, że Inowrocław to mniejsze miasto niż Łódź lub Bielsko-Biała. My, Inowrocławianie, jesteśmy fajni i promujemy nasze miasto na różne sposoby :) Bardzo dziękujemy za wszystkie oddane na nas głosy. Nawet jeśli komuś się nie udało zagłosować to za same chęci :)

Niedługo dodamy wszystkich wyróżnionych w różnych kategoriach z naszej szkoły. Jest ich naprawdę wiele :) Wszystkie miejsca w niektórych kategoriach zajęli uczniowie z SP 6 :)

Ania

Oczekiwanie na wyniki

12 cze 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Jakie to męczące oczekiwanie na te wyniki! Mam małą nadzieję, że zajmniemy jakieś dosyć wysokie miejsce.  Chciałabym żebyśmy wygrały!! :)   Osoby, które jescze nie głosowały mają czas do północy. Prosimy o zagłosowanie!

http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/

Klaudia

  • Komentowanie nie jest możliwe

Głosujcie

9 cze 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/ Jak rozwijamy nasze zainteresowania?

Szkoła

  • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mikołaja Kopernika, Inowrocław
  • Uczeń

Odwiedziny

  • Stronę odwiedzono: 0 razy

Lista blogów użytkownika

Informuj o wpisach


O tym blogu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Quisque sed felis. Aliquam sit amet felis. Mauris semper, velit semper laoreet dictum, quam diam dictum urna, nec placerat elit nisl in quam. Etiam augue pede, molestie eget, rhoncus at, convallis ut, eros. Aliquam pharetra. Nulla in tellus eget odio sagittis blandit. Maecenas at nisl. Nullam lorem mi, eleifend a, fringilla vel, semper at, ligula. Mauris eu wisi.


Sponsorzy

Karta projektu

Jak rozwijamy zainteresowania?

zamknij [x]

KARTA PROJEKTU

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mikołaja Kopernika (Inowrocław)

I. Podstawowe informacje - zespół uczniowski i wybrane tematy projektu

Temat projektu Jak rozwijamy zainteresowania?
Zespół uczniowski Ania, Klaudia (podpisy uczniów)
Nauczyciel opiekun pani polonistka (podpis nauczyciela)
Problem W jaki sposób dowiedzieć się jak rozwijamy swoje zainteresowania?

II. Określenie celów projektu i zaplanowanie etapów realizacji

a) Główne cele
„Czego chcemy się dowiedzieć?” i/lub „Co chcemy osiągnąć?” Chcemy dowiedzieć, jak uczniowie naszej szkoły rozwijają swoje zainteresowania.
b) Planowanie etapów realizacji projektu
Główne zadania Działania Uczniowie odpowiedzialni Terminy realizacji Informacja o wykonaniu
Ankieta1. Przygotowanie kwestionariusza. 2. Przeprowadzenie ankiety. 3. Zebranie i przedstawienie wynikó w postaci wykresów.Ania, KlaudiaDo końca kwietnia.Ankieta została przeprowadzona w 4 klasach szóstych w dniu 27.04.2011.

III. Konsultacje z nauczycielem

Terminy Temat Uczestnicy konsultacji Imię i nazwisko nauczyciela
14.02.11/7.03.2011/21.03.2011/31.03.2011/4.04.2011/18.04.2011/2.05.2011/9.05.2011/16.05.2011/17.05.2011/23.05.2011/24.05.2011/29.05.2011 Kwestionariusz Ania, Klaudia Danuta Chwastek
Spotkania z samymi uczniami 30.12.10, 3.01.10, 15.01.11, 21.01.11, 31.01.11, 5.01.11, 12.02.2011, 26.03.11, 20.05.11 ankieta, prezentacje, źródła, wpisy na bloga Ania, Klaudia -----------------------

IV. Publiczne przedstawienie rezultatów projektu

Termin prezentacji Czerwiec 2011
Miejsce prezentacji SP 6 w Inowrocławiu
Forma prezentacji multimedialna i ustna
Udział członków zespołu Ania, Klaudia
Odbiorcy Uczniowie SP 6 w Inowrocławiu

drukuj kartę

Karta działania

Przygotowanie i przeprowadzenie ankiety

zamknij [x]

KARTA DZIAŁANIA

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mikołaja Kopernika (Inowrocław)

ZadaniePrzygotowanie i przeprowadzenie ankiety

a) Planowanie

Działania Uczniowie wykonujący działanie i ich role Źródła informacji, materiały i zasoby Sojusznicy Termin wykonania
1. Przygotowanie kwestionariusza 2. Zapisanie kwestionariusza w Wordzie 3. Przeprowadzenie ankiety Ania, Klaudia Ania Klaudia, Aniakoledzy, koleżanki, opiekun projektu wychowawcy klas szóstychdo końca kwietnia

b) Realizacja i samoocena

Co i jak zrobiliśmy? Systematycznie wykonywałyśmy wszystkie działania związane z naszym projektem.
Co stanowiło dla nas trudność i jak ją pokonaliśmy? Trudnością dla nas było przygotowanie pytań, lecz takich, które w dużym stopniu zainteresowałyby widzów.
Czego się nauczyliśmy? Rozwinęłyśmy w sobie umiejętność pracy w grupie oraz wykorzystywania technologii komunikacji, czyli TIK-u.

drukuj kartę

Karta działania

Opracowywanie wyników w Excel

zamknij [x]

KARTA DZIAŁANIA

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mikołaja Kopernika (Inowrocław)

ZadanieOpracowywanie wyników w Excel

a) Planowanie

Działania Uczniowie wykonujący działanie i ich role Źródła informacji, materiały i zasoby Sojusznicy Termin wykonania
1. Zapoznanie się z programem Excel. 2. Wprowadzenie wyników do pamięci komputera. 3. Przygotowanie wykresów na podstawie odpowiedzi uczniów. Ania, Klaudiawypełnione ankietynasz wychowawca, rodzina-siostra Anidługi weekend majowy

b) Realizacja i samoocena

Co i jak zrobiliśmy? Podczas opracowywania wyników rozwinęłyśmy umiejętnośc pracy z Excel.
Co stanowiło dla nas trudność i jak ją pokonaliśmy? Szczególną trudnością było dla nas rozczytywanie wypowiedzi uczniów w zadaniu otwartym.
Czego się nauczyliśmy? Rozwinęłyśmy w sobie umiejętność pracy z programem Excel.

drukuj kartę

Karta działania

Wykonanie prezentacji w PowerPoincie

zamknij [x]

KARTA DZIAŁANIA

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mikołaja Kopernika (Inowrocław)

ZadanieWykonanie prezentacji w PowerPoincie

a) Planowanie

Działania Uczniowie wykonujący działanie i ich role Źródła informacji, materiały i zasoby Sojusznicy Termin wykonania
1. Wklejenie wykresów z Excel do prezentacji w PowerPoincie. 2. Dodanie slajdu ze zdjeciami koleżanek (przykłady rozwijania zainteresowań; osiągnięcia). 3. Dodanie slajdu o dokumentowaniu naszej pracy. 4. Przygotowanie wniosków pomocnych do prezentacji ustnej. Ania, Klaudiaprogramy PowrPoint i Excel, komunikatory, materiały od koleżanekkoleżankido 20 maja

b) Realizacja i samoocena

Co i jak zrobiliśmy? Wykonałyśmy prezentację multimadialną w programie PowerPoint, do którwj dodałyśmy wykresy z programu Excel.
Co stanowiło dla nas trudność i jak ją pokonaliśmy? Na początku trudność dla nas stanowiło wykonywanie wykresów, lecz po jakimś czasie nauczyłyśmy się to sprawnie robić. Pomogły nam przy tym lecje informatyki oraz członkowie rodziny.
Czego się nauczyliśmy? Rowijałyśmy w sobie umiejętność pracy z programami Excel i PowerPoint. Przy komunikowaniu się pomogły nam komunikatory oraz poczta elektroniczna.

drukuj kartę