Korzyści wynikające z korzystania z internetu

Nasza Prezentacja Projektu

Dnia 26 maja 2012 r. w naszej  szkole odbyła się ,, Dzień Otwarty” Lider naszego zespołu czyli Agnieszka Malarek zaprezentowała owoc naszej pracy przed gronem uczniów, którzy będą uczęszczali do Gimnazjum w Bojszowach i ich rodzicami.

Dnia 28 maja 2012 r. w naszej szkole odbyła się wywiadówka. Lider naszego zespołu czyli Agnieszka Malarek zaprezentowała owoc naszej pracy przed rodzicami.

3 czerwca 2012 autor: orgin246 | Komentowanie nie jest możliwe

Wyniki: Badania szkoły

Ankieta miała na celu sprawdzenie jak korzystają z internetu w czasie wolnym nasi koledzy i koleżanki. Ankietę przeprowadzili Agnieszka Malarek z Markiem Krawczykiem

Pytania (Ankiety):

ankieta

Wykresy:

 

2 czerwca 2012 autor: orgin246 | Komentowanie nie jest możliwe

Realizacja zadań

Kto co zrobił w naszej grupie:

Agnieszka Malarek: Lider zespołu, Udział w filmie, Przeprowadzenie Ankiety, Prezentacje dla Rodziców, Pilnowała terminowości

Sabina Lipka: Plakat, Udział w filmie

Marek Krawczyk: Ankieta, Wykresy, Przeprowadzenie ankiety

Jarosław Bromboszcz: Prezentacja, Obróbka Filmu, Scenariusz, Ankieta, Udział w Filmie

Jak wyglądała nasza współpraca:

Jarosław Bromboszcz zrobił wraz z Markiem Krawczykiem ankietę. Były problemy z plakatem. Wszyscy razem zagraliśmy na filmie. Kilka razy się spotkaliśmy zrobić rzeczy  z którymi mieliśmy problem.

Co było dla nas trudne:

Największy zawód sprawił nam plakat.

Co było łatwe:

Bardzo łatwe było wykonanie ankiet, granie w filmie i scenariusz.

Prezentacja:

Korzyści wynikające z korzystania z internetu (1)

Film:

Film jest w prezentacji

 

2 czerwca 2012 autor: orgin246 | Komentowanie nie jest możliwe

Bezpieczeństwo w internecie

                                                                                                                                                                                           27 listopada w gimnazjum został zorganizowany Dzień Bezpiecznego Internetu. Trzy tygodnie wcześniej wszyscy uczniowie zostali powiadomieni, że na lekcjach wychowawczych będą musieli przygotować plakaty, które według nich pokażą największe zagrożenia w sieci. Technika wykonania plakatu była dowolna – liczyła się pomysłowość. Kampania bezpieczeństwa w sieci, wprowadziła szkołę do nowego projektu
Szkoła z klasą 2.0. W trakcie apelu przedstawiciele klas zaprezentowali przygotowane prace. Do oceny zostało powołane specjalne jury w składzie z plastyczką p. Iwoną Puławską, informatykiem p. Justyną Koprowska oraz zastępcą przewodniczącego szkoły Żanetą Kussą. Konkurencję wygrała klasa informatyczna.
Następnym etapem było przedstawienie prezentacji przygotowanej przez samorząd szkolny, przy współpracy z koordynatorem. W prezentacji posłużono się pouczającymi filmami, pokazano wszystkie zagrożenia, z którymi borykają się współcześni internauci, a także uświadomiono jak sobie z nimi radzić. Na koniec klasy otrzymały zadanie, aby wspólnie opracować punkty regulaminowe, które pozwolą na bezpieczne i umiejętne wykorzystanie nowoczesnych technologii komunikacyjnych na terenie naszej szkoły. Każda klasa miała przedstawić po naradzie dwa takie punkty. W rezultacie powstał już zarys naszego regulaminu. Debata szkolna, którą wkrótce przeprowadzimy, ostatecznie dopracuje nasz regulamin do projektu Szkoła z klasą 2.0.

2 czerwca 2012 autor: orgin246 | 1 komentarz »

Projekt

Wybraliśmy ten temat, ponieważ chcemy pokazać że internet ma nie tylko swoje wady ale też zalety.

Pracowaliśmy w 4-osobowej paczce przyjaciół.  Podczas tego projektu nauczyliśmy się współpracy

w grupie,  przestrzegania terminowości oraz jak zrobić estetyczną, ciekawą prezentację.

 Podczas pracy odegraliśmy scenki o korzyściach z internetu.

A to nasz plakat:

1 czerwca 2012 autor: orgin246 | Komentowanie nie jest możliwe

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Dnia 2011-12-12 odbył się projekt pod nazwą „W poszukiwaniu dobra źródła współczesnej tolerancji i integracji” zrealizowała go kl. III d pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Dziok, a także pań: Lucyny Wałach, Katarzyny Konowskiej i Marty Panek. Głównym celem projektu było przygotowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji, który przypadał na 16 listopada. Uczniowie pracujący w czterech grupach zadaniowych musieli m. in. przygotować scenariusz przedstawienia, kalendarzyk na rok 2012, pochód gałganiarzy oraz prezentację multimedialną.

3 stycznia 2012 autor: orgin246 | Komentarzy: 5 »
css.php