«

»

sty 14

AKTYWNE PRZERWY

W ramach programu „WF z klasą” w miesiącu styczniu organizujemy:

AKTYWNE PRZERWY

        g. 11:20 – 11:40 Zabawa przy muzyce na sali gimnastycznej

g. 13:20 – 13:40 Zabawa w Zośkę i Gumę na korytarzach   (nauczyciele dyżurujący przekazują uczniom  przybory z pokoju nauczycielskiego)
Zośka –1)„kto podbije zośkę najwięcej razy”, z czubka grzbietniej części stopy wyrzucamy zośkę w górę i łapiemy również na stopę(udo, głowę)   2) stojąc w kole odrzucamy do siebie zośkę – tak, by nie spadła na ziemię, ten z zawodników, który nie przyjmie zośki przez co upadnie ona na ziemię, odpada. Wygrywa ten, kto jako ostatni zostanie w kole.

Guma – gra polega na wykonaniu serii skoków przez gumę bez skuchy. Dwoje graczy stoi w gumie, trzeci skacze aż do skuchy (wówczas następuje zmiana gracza). Po ponownym powrocie do gry gracz zaczyna skoki od poziomu na którym skończył. Skacze się od jedynek do dziesiątek oraz „męczko” czyli cała seria jedynek do dziesiątek bez przerwy. Najpierw uczestnicy skaczą na gumie zaczepionej na wysokości kostek, później kolan, ud, pasa. Na różnych podwórkach poszczególne kroki się różniły, przedstawiamy te, które pamiętamy.

ĆWICZENIA ŚRÓDLEKCYJNE

1. Ćwiczenia organizujemy w momencie znużenia i zmęczenia uczniów przez 2-3 minuty

2. Ćwiczenia prowadzimy przy otwartych oknach

3. Ćwiczenia organizuje i przeprowadza nauczyciel prowadzący zajęcia dydaktyczne lub przygotowany uczeń

4. Tok ćwiczeń: szyja, ramiona, tułów w różnych płaszczyznach, nogi, ćw. oddechowe, śpiew

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php