«

»

lut 18

Aktywne przerwy

   zgr

Szkoła to nie tylko nauka,  ale również i zabawa.  W miesiącu styczniu przekonali się o tym uczniowie naszej ,,Jedyneczki”. W ramach programu WF z Klasą ruszyła akcja- AKTYWNE PRZERWY.

Nasi uczniowie i nauczyciele,  codziennie na pierwszej długiej przerwie zostali zaproszeni do wspólnego tańca, który poprawia nastrój, rozwesela, a przede wszystkim pozwala wesoło i aktywnie spędzić czas między lekcjami. Beztroska zabawa, w rytm dobrze znanych utworów, zachęciła wszystkich do wspólnego tańca. Uczniowie, mieli możliwość poznania podstawowych kroków polki, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Duży entuzjazm wzbudziła w naszych uczniach zumba ale największą radość sprawiła nam nauka kroków do takich popularnych piosenek jak: „Wyginam śmiało ciało” i „Kaczuchy”. Uczniowie mieli możliwość zaśpiewania swoich ulubionych piosenek (najczęstszym wyborem były utwory disco polo       ).

Druga, długa przerwa obfitowała w zabawy skocznościowo- zwinnościowe. Największym zainteresowaniem cieszyła się zapomniana już GRA W GUMĘ oraz ZOŚKA. Do tej formy aktywności włączyli się również nauczyciele dyżurujący na korytarzach szkolnych. Panie  nauczycielki, czuwały nad bezpieczeństwem, a także z uśmiechem na twarzach pokazywały i tłumaczyły uczniom  zasady gry w gumę.

 

zd zd1 zd2

 

W ramach programu WF z Klasą, zorganizowaliśmy również ćwiczenia śródlekcyjne. Był to krótki zestaw ćwiczeń trwający od 2 do 4 minut, który realizowali nauczyciele na swoich lekcjach.  Zajęcia miały na celu zrelaksowanie i odprężenie uczniów oraz ożywienie układu wegetatywnego.

 

 zd3e zd3r zd3t

 

 

 

Aktywne  przerwy w naszej szkole są dowodem na to, że wszyscy wspólnie mogą dobrze się bawić. Takie formy aktywności fizycznej rozwijają  koordynacje ruchową oraz poczucie rytmu, a także  przełamują  bariery  nieśmiałości.

Tańczące, aktywne przerwy oraz zabawy na korytarzach szkolnych sprawdziły się w 100% – dając uczniom odprężenie i relaks, a także  w pozytywny sposób rozładowały złe emocje oraz stres.  Uczniowie z niecierpliwością czekają na następną taką akcję.

 

GALERIA ZDJĘĆ:

dal6 gal 7 gal1 gal2 gal3 gal4 gal5 gal7 gal8 gal9 galan23 galantr3 galantre45 galen2 galent4 galer1 galer2 galer3 galer5 galeria4 galeria5 galeria6 galeria7 galeria8 galeria10 Dodaj medium

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 komentarz

 1. Zuzanna

  Rewelacyjnie, że macie poczucie dobrze zrealizowanego zadania i widzicie realne efekty.
  Czy wszyscy nauczyciele innych przedmiotów zaangażowali się w prowadzenie ćwiczeń śródlekcyjnych? Korzystaliście z jakiś materiałów czy z wzajemnych, uczniowsko – nauczycielskich, pomysłów?

  Chwali się mini regulamin aktywnych przerw zamieszczony w pierwszy poście – z pewnością przyczyniło się to do zwiększenia bezpieczeństwa ćwiczących uczniów. Praktyka godna polecenia :)

  Pierwsze zadanie semestralne zaliczone!

  Zuzanna Machalska
  Wf z Klasą

  PS Poniżej przesyłam Wam również materiały, które ułatwią zaplanowanie Lokalnej Akcji Sportowej w Waszej szkole:
  http://blogiceo.nq.pl/wfzklasa/2016/02/26/zainspiruj-sie-planowaniem/
  http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/las-zapros-rodzicow
  http://blogiceo.nq.pl/wfzklasa/2015/03/25/las-na-plakacie/
  Zuzanna ostatnio opublikował…Otwieramy Szkołę z Klasą 2.0!My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php