Drodzy Internauci

3 czerwca 2011 autor: kt1968
Komentowanie nie jest możliwe

Drodzy Internauci!

Korzystanie z Internetu jest bardzo odpowiedzialną rzeczą. Uważajcie na swoje czyny. Kiedy
kupujecie coś przez Internet, zawsze przeczytajcie wskazówki. Wchodźcie na polecane przez
znajomych portale społecznościowe. Nigdy nie używajcie nieznanych wam portali. Nie utrzymujcie
kontaktów z ludźmi poznanymi w Internecie. Nie podawajcie swoich prawdziwych danych w
sieci. Nieraz chcemy odnaleźć informacje na lekcje. Tekst, którego szukamy, oczywiście możemy
skopiować, podając autora i źródło. W ten czas zachowane są prawa autorskie. Mam nadzieję, że
weźmiecie sobie do serca moje rady. Uważajcie w Internecie.

Doktor Komputer@

Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Cześć!

2 czerwca 2011 autor: kt1968
Komentowanie nie jest możliwe

Cześć!!!

To znów ja, Kajtek. W tym w pisie chciałbym zniechęcić was do ściągania
programów „hakujących” hasła do gier. Każda kradzież wirtualnego konta, jest karana jak kradzież w
prawdziwym życiu. Wszystkiego dowiecie się z poniższego artykułu:

21.05.2010r. O godzinie 15:43 pewien młody chłopak próbował się zalogować do jednej z
ulubionych gier MMO. Po kilku nieudanych próbach (komunikaty o nieprawidłowym haśle), zgłosił
tą dziwną sytuacje administratorowi (wysłał email). W odpowiedzi zwrotnej dowiedział się, że
jego hasło i adres email, służący do zalogowania się w grze, zostały zmienione i nie ma dostępu
do gry. Ponieważ niektóre rzeczy zakupione w grze były za prawdziwe pieniądze, sprawa została
zgłoszona na policję. Po 7 dniach śledztwa, okazało się, że jego kolega wykradł mu hasło za pomocą
programu „hakującego”. Za kradzież konta kolegi chłopak dostał 2 lata w zawieszeniu na 3 i dwuletni
zakaz korzystania z Internetu.

Sami widzicie, że wirtualna kradzież jest równie surowo karana jak ta w prawdziwym świecie.

Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Zadanie z przyrody :)

26 maja 2011 autor: kt1968
Komentowanie nie jest możliwe

Witam Was Internauci!

Widzę, że śledzicie mój blog na bieżąco. Dziękuję Wam za wszystkie komentarze i proszę o więcej :) . Cieszę się, że też zauważacie problem przestępczości w Internecie i chcecie z nią walczyć!
Jednak dziś opowiem Wam o czymś, co często spotyka internautów, a nie do końca ma związek z przestępczością  A mianowicie o zalewie informacji w sieci – nie zawsze rzetelnych, nie zawsze sprawdzonych… Posłuchajcie mojej historii ;) .

W poniedziałek pani od przyrody zadała nam trudną pracę domową – referat na temat lasów równikowych. Nauczycielka powiedziała jeszcze, że kto najlepiej napisze, dostanie szóstkę. Ucieszyłem się. Uwielbiam przyrodę, więc zadanie wydawało mi się proste… Gdy wróciłem do domu, od razu się do tego wziąłem. Surfowałem po Internecie w poszukiwaniu informacji, jednak znalazłem ich niewiele. Złożyłem je jednak w całość, wydrukowałem i na drugi dzień zaniosłem do szkoły. Gdy pani zobaczyła, co napisałem, wytrzeszczyła oczy i bardzo się na mnie zdenerwowała. Powiedziała, że już dawno takich bzdur nie czytała. Tłumaczyłem, że to nie moja wina, bo w Internecie tak było napisane. Niestety tłumaczenia nie pomogły. Dostałem wielkiego minusa, a nauczycielka pouczyła mnie, abym zawsze szukał wiadomości w sprawdzonych źródłach wiedzy np. w encyklopediach, leksykonach, słownikach, podręcznikach, specjalistycznych książkach czy czasopismach. Było mi wstyd. A jednak Internet nie zawsze jest pomocny!

Pamiętajcie, aby szukać informacji w Internecie tylko na sprawdzonych stronach, a jeżeli będzie ich niewiele, najlepiej idźcie do biblioteki!

Pozdrawiam! Wasz Kajtek!

Kategoria: Mały Internauta, Szkoła z klasą 2.0

Historia Ani

25 maja 2011 autor: kt1968
Komentowanie nie jest możliwe

Witajcie Drodzy Internauci!

Chciałbym Wam opowiedzieć kolejną szkolną historię. Jednak tym razem wydarzyła się ona naprawdę… I nie jest niestety wesoła, chociaż na szczęście dobrze się kończy :) .

W środę Ania – moja koleżanka z klasy – przyszła do szkoły naburmuszona i smutna. Gdy pytaliśmy, co się dzieje, odpowiadała „nic takiego” albo „nieważne”. Wszyscy przejęliśmy się losem Ani, tym bardziej, że zawsze była miła, uczynna i bardzo ją lubiliśmy. Na przerwie podeszliśmy do Karoliny, jej najlepszej przyjaciółki, by zapytać czy czegoś nie wie. Ta jednak zaprzeczyła. Jednak zapewniła nas także, że wybada, co się stało i porozmawia z Anią, a także postara się jej pomóc. Karolina długo nie szukała swojej przyjaciółki, bowiem Anka, zawsze, gdy była smutna, szła do biblioteki, by się uspokoić, pozbierać myśli i poczytać książki.

- Co się stało? – zapytała Karolina.

- Nic… – odpowiedziała niezbyt przekonująco jej przyjaciółka.

- Mi nie powiesz?

- No dobrze… – niepewnie zaczęła Ania. Jakiś miesiąc temu zalogowałam się na stronie internetowej, by ściągać filmy. Byłam taka szczęśliwa, że będę mogła mieć darmowe kino w domu, że nawet nie przeczytałam regulaminu. Po prostu kliknęłam „załóż”. Jakieś dwa dni temu dostałam wiadomość od administratora. Napisał, że za korzystanie z tego portalu, trzeba płacić. Do tego, na ostatniej lekcji informatyki, nauczyciel powiedział, że to przestępstwo! Karolino! Tak bardzo boję się powiedzieć o wszystkim rodzicom! – w tym momencie Anka zalała się łzami.

-Och Aniu! Jak mogłaś nie przeczytać regulaminu? – szepnęła Karolina. – Musisz jak najszybciej o wszystkim powiedzieć rodzicom i usunąć konto na tej stronie. Pewnie będziesz musiała też zapłacić, ale z pewnością rodzice zrozumieją…

- Dobrze – wychlipnęła Ania.

Tydzień później mała internautka była już wesoła. Powiedziała o wszystkim rodzicom. Ci, nie tylko jej wybaczyli, ale także kupili wymarzony film na DVD. A co najważniejsze – Ania od tej chwili zawsze już czyta regulaminy!

I co moi Drodzy?

Nauczyła Was czegoś historia Ani? Mnie tak. Warto ją sobie wziąć do serca i traktować jako przestrogę. I pamiętajcie ŚCIĄGANIE FIMÓW TO RÓWNIEŻ PRZESTĘPSTWO!

Dziękuję Wam także za miłe komentarze :)

Wasz Kajtek!

Kategoria: Mały Internauta, Szkoła z klasą 2.0

MÓJ SEN :)

24 maja 2011 autor: kt1968
1

Witajcie Internauci!

Chciałbym Wam coś opowiedzieć ;) … Mam nadzieję, że Was rozbawię ;) !

Wczoraj w mojej szkole miały miejsce niespodziewane wydarzenia! Całym sprzętem elektronicznym zawładnął haker o nicku Zgrywus. Wszystkie komputery włączały się i wyłączały! Telewizory zmieniały programy, a tablica interaktywna sama pisała. Jednym słowem – urządzenia w mojej szkole zwariowały! Nasz szkolny informatyk próbował usunąć programy hakerskie, ale niestety nie udało mu się. Gdy wróciłem z zajęć sportowych do szkoły, koledzy od razu powiedzieli mi o ataku hakera i zostałem poproszony o pomoc. Przez bite trzy godziny męczyłem się ze Zgrywusem, w końcu podłączyłem dysk ze specjalnym antywirusem i złośliwy program został odinstalowany. Odbiłem atak hakera :) ! Byłem bohaterem! Wszyscy w szkole mówili o moich wyczynach. Zadowolony wróciłem do domu i pomyślałem, że jestem naprawdę mądry ;) .

I wtedy się obudziłem ;)

Kategoria: Mały Internauta, Szkoła z klasą 2.0

INTERNETOWY PRZESTĘPCA

23 maja 2011 autor: kt1968
4

Cześć!

Dziś podczas lekcji w szkole troszkę się zamyśliłem. Patrzyłem w okno i wyobrażałem sobie INTERNETOWEGO PRZESTĘPCĘ. Musi to być straszny człowiek! Taki, który wykorzystując ludzi, nie cofnie się przed niczym!
W głowie widziałem go jako zakapturzonego chuligana. Nawet zacząłem robić szkic tego osobnika. Niestety nie umknęło to uwadze nauczycielki i nie obyło się bez odpytania z lekcji. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze! Uczyłem się wczoraj długo, zresztą korzystając z INTERNETU! Dostałem piątkę :) . Bez wątpienia INTERNET TO DOBRO LUDZKOŚCI, ALE TRZEBA Z NIEGO UMIEJĘTNIE KORZYSTAĆ!

Poniżej przedstawiam moje szkolne dzieło:


Kategoria: Mały Internauta, Szkoła z klasą 2.0

Pobieraczek

18 maja 2011 autor: kt1968
5

Cześć!

To znowu ja, Kajtek! Chciałbym Was dziś szczególnie ostrzec przed pobieraniem filmów i gier z niewłaściwych portali internetowych.

„10 DNI POBIERANIA ZA DARMO!”- tak brzmiało jedno z haseł reklamowych pewnego portalu internetowego. Od pewnego czasu, po skorzystaniu z „darmowej oferty”, otrzymuję natrętne e-maile w sprawie zapłacenia kwoty pieniężnej za rzekome ściągnięcie jakiegoś filmu, o którym nie mam zielonego pojęcia! Poniżej przedstawiam Wam, ku przestrodze, część treści tego listu.

„Ze względu na niewywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 12.11.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu
na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2011 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy…”

Straszono mnie trzema takimi pozwami sądowymi! Bałem się bardzo i musiałem powiedzieć rodzicom… Oj, dostałem burę… W końcu zapłaciłem 94,8 zł i tym samym straciłem całe kieszonkowe :( .

Na moje szczęście i szczęście innych internautów :) sprawa znalazła swój szczęśliwy finał!

Prezes UOKiK (Urządu Ochrony Konkurencji i Konsumentów) uznała, że spółka wprowadziła internautów w błąd, dlatego nałożyła na nią karę finansową
w wysokości 239140 zł i nakazała zmianę praktyki. Nikt nie sprawdził, czy strona jest już bezpieczna. PAMIĘTAJCIE, ŻE ZAWSZE TRZEBA DOKŁADNIE CZYTAĆ REGULAMIN. Ja i inni internauci popełniliśmy już ten błąd, i nie przeczytaliśmy umowy. Ponieśliśmy karę w wysokości 100-200zł.

Źródło: kontakt 24.

Autor: Kajtek Nowak. (FILIP WEIMANN)

Kategoria: Mały Internauta, Szkoła z klasą 2.0

KRADZIEŻ W INTERNECIE

16 maja 2011 autor: kt1968
2

Witajcie Szaleni Internauci! :)

Chciałbym podzielić się z Wami moimi przemyśleniami dotyczącymi WYNALAZKU LUDZKOŚCI – INTERNETU :) . Na stronie internetowej computersun.pl  przeczytałem świetny artykuł, którego fragment Wam przytaczam:
„Internet jest ogromnym źródłem wiedzy i ma nieograniczone możliwości m.in. w przetwarzaniu informacji. Dzięki Internetowi możemy „swobodnie” się edukować, poznawać ludzi, czy nawet pracować. Handel w Internecie jest na porządku dziennym – możemy kupować, a nawet licytować. Możemy wszystko, nawet OKRADAĆ…”

Ostatni wyraz zrobił na mnie piorunujące wrażenie! Pewnie i na Was również!

Internauci! Apeluję do Was o ŚWIADOME KORZYSTANIE Z INTERNETU! Przecież kradzież w Internecie w ogóle nie popłaca, za jakąkolwiek kradzież
w sieci można dostać nawet do 3 lat więzienia! Nie warto także przekazywać danych z różnych stron internetowych np. haseł, loginów itp. Hakerzy, gdy dostaną od Was jakiekolwiek informacje, będą próbowali je wykorzystać w niewłaściwych celach.
Warto wziąć sobie do serca jeszcze jedną radę: jeśli ktoś z Was gra w gry MMORPG np. Metin 2, 4Story, Air Rivals, Nostale, World of Warcraft itp.,
powinien mieć odpowiednie hasło, które ma w sobie litery i cyfry. Niewskazane jest posiadanie hasła typu: ja12345, marek123321, jasiu1 itp. To wszystko dlatego, że jeśli ktoś będzie znał Wasz login i zgadnie hasło, to może uzyskać dostęp do Waszej poczty e – mail! A stąd już krótka droga do uzyskanie dostępu do wszystkich innych poufnych danych zabezpieczonych hasłem na różnego rodzaju portalach, stronach.

źródło; computersun.pl

Autor: Kajtek Nowak. (ERYK KULENGOWSKI)

Kategoria: Mały Internauta, Szkoła z klasą 2.0

Propozycja nagrody…

13 maja 2011 autor: kt1968
1

Hej Internauci!

Dziś mnie olśniło! Staję się uważnym obserwatorem rzeczywistości ;) Podczas przerwy zauważyłem, jak chłopacy ze starszych klas przekupywali młodszych cukierkami, aby ci robili psikusy dziewczynom – ciągnęli za włosy, robili głupie miny itd. Mnóstwo było pisku i krzyku. Pani od religii, która dyżurowała na korytarzu, wzięła sprawy w swoje ręce i wielka była draka. Chłopcy zostali upomniani przez PANIĄ DYREKTOR! Ufff… Nie chciałbym być w ich skórze! Jednak cała ta sytuacja zastanowiła mnie z innego powodu… Śledząc przestępstwa internetowe, zastanawiałem się nad naiwnością ludzi, dlaczego dopuszczają się łamania prawa albo dają się wykorzystać? Teraz odpowiedź wydaje mi się prosta – to chęć otrzymania nagrody i bycie wyróżnionym. No bo jak wytłumaczyć reakcję ludzi na takie bannery reklamowe:
„Jesteś 1000000 osobą odwiedzającą naszą stronę!!! Możesz wygrać IPhone, IPad bądź Laptopa!!! Wystarczy, że klikniesz tutaj ↓”.
Nie można w to wierzyć i najlepiej od razu ignorować, jakby nie istniało. Gdy w to klikniemy, nie wiadomo, co się stanie. Możemy np. zaakceptować regulamin, w którym potwierdzimy chęć zapłaty 1000 zł albo udostępnimy swoje poufne dane! Wyobrażacie sobie?
WCHODZENIE NA TAKIE BANNERY REKLAMOWE JEST WIELKIM RYZYKIEM, PONIEWAŻ NIE WIADOMO, CO SIĘ OTWORZY PO KLIKNIĘCIU.

Nie polecam!

Wasz Kajtek!

Autor: Kajtek Nowak. (ERYK KULENGOWSKI)

Kategoria: Mały Internauta, Szkoła z klasą 2.0

Kim jestem ?

12 maja 2011 autor: kt1968
5

Cześć!

Jestem Kajtek. Mam dwanaście lat. Jestem uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie. Chodzę do klasy V b. Mam niebieskie oczy i rude włosy. Tak! Jestem rudzielcem ;) . Staram się być szczery i niestety ta nadmierna szczerość wpędza mnie niejednokrotnie w tarapaty. Niestety muszę przez nią poprawić swoje zachowanie. Już więcej o sobie nie będę pisać, ale z moich wpisów dużo się dowiecie ;) .

Jeszcze do niedawna wiele plików ściągałem z Internetu. Dopiero wczoraj dowiedziałem się, że robiąc takie rzeczy jestem złodziejem! Ta świadomość bardzo na mnie wpłynęła! Teraz staram się zapobiegać internetowym przestępstwom! Ale powoli… Opowiem Wam swoją historię.

Wczoraj rano, gdy wróciłem ze szkoły, chciałem pobrać sobie jakiś film z Internetu. Telewizja nadawała akurat same informacje, pomyślałem więc, że trochę umilę sobie czas, oglądając najnowszą produkcję kinową. Już chciałem wyłączyć TV, gdy usłyszałem materiał o piractwie internetowym! Zaciekawiony postanowiłem, że dowiem się, o co chodzi. Pani reporterka powiedziała coś, co zmieniło moje życie, coś co usunęło mgłę z moich oczu:
„ŚCIĄGANIE, UDOSTĘPNIANIE I ROZPOWSZECHNIANIE PRODUKTÓW, NIEPOSIADAJĄCYCH DARMOWYCH LICENCJI, OPATRZONYCH PRAWEM AUTORSKIM, Z INTERNETU TO PRZESTĘPSTWO”. Poczułem się okropnie, jakbym obrabował bank! Wiedziałem, że muszę odpokutować za swoje winy. Tak właśnie, zaczynam walczyć z hackerstwem! Od jutra postaram się spełnić swoje postanowienie!
Aha! Natknąłem się na dziwne ślady w Internecie… Ale o tym w następnych wpisach ;) .

Autor: Kajtek Nowak. (Jacek Sztykowski)

Kategoria: Mały Internauta, Szkoła z klasą 2.0
css.php