Pożegnanie!!!

W piątek tj. 24 czerwca 2016r. na uroczystej gali kończącej naukę w szkole podstawowej podziękowałam moim blogerom z klasy VIa: Marcie Jędraszczyk, Jagodzie Michałowicz, Jakubowi Ratajczakowi, Dobrusi Szymurze, Julii Wojciechowskiej za wzorową całoroczną pracę na blogu Jedyneczka na bis w programie Szkoła z Klasą 2.0 edycja 2015/2016. Moi blogerzy oprócz dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Z JEDYNKĄ W PRZYSZŁOŚĆ.

Najsmutniejsze są pożegnania, ale widząc ich uśmiechnięte buzie wiem, że dzięki pracy w programie są dojrzalsi, mądrzejsi i z uśmiechem będą kroczyć w nowy dla nich świat – świat gimnazjum.

Życzę wszystkim mega przyjaciół, super nauczycieli i mnóstwo pozytywnej energii w zdobywaniu wiedzy i udanych wakacji.

Powodzenia!!!

SONY DSC

O naszych działaniach można poczytać w gazecie. Zapraszamy do lektury!!!

We wtorkowym wydaniu Życiu Pleszewa z dnia 21 czerwca 2016r. można znaleźć dwa artykuły o pracy naszego zespołu Szkoły z Klasą 2.0 w tym roku. Pierwszy dotyczy naszego Festiwalu Nauki, który w szkole podstawowej połączyliśmy z Dniem Dziecka.

gazeta 111

Następny zamieszczony na stronie 15 w całości został poświęcony naszemu udziałowi w Festiwalu Otwartej Edukacji w Warszawie. Poczytajcie co o nas napisano w Życiu Pleszewa.

gazeta 222

Drugi dzień Festiwalu Otwartej Edukacji w Warszawie – WARSZTATY

Po śniadaniu w naszym hotelu udaliśmy się do Służewskiego Domu Kultury na warsztaty. Tam na samym początku wręczono nam podziękowania za udział w festiwalu.

Następnie uczestniczyliśmy w pierwszej turze warsztatów z rytmiki, które prowadził p. Irek. Pan uczył nas grać na instrumentach takich jak: agogo, kasisi lub tamburini oraz ćwiczyliśmy rytmy zapisane w naszym sercu.

Po 15 minutowej przerwie zaczęły się zajęcia w plenerze. Polegały one na współpracy grup w zadaniach takich jak np. przejście z jednego miejsca na drugie z zawiązanymi oczami. Zajęcia prowadził pan Antek z panią Martą. Później mieliśmy obiad i jednogodzinną przerwę w której oglądaliśmy kozy na wybiegu obok tego centrum. Ostatnimi zajęciami były warsztaty z tak zwanej gry w you.fo polegającej na złapaniu, pustego w środku aerodynamicznego ringu na specjalny wyprofilowany gumowy kij. Prowadzone były przez pana Huberta i jego kolegę z Francji. Dowiedzieliśmy się, że ta gra powstała dopiero 4 lata temu w Holandii i dlatego nie jest do końca rozpowszechniona na świecie.

Wszystkie warsztaty zakończyły się około godziny 17.00 i od razu po nich wsiedliśmy do autobusu i ruszyliśmy do Pleszewa.

Ten dzień na długo zostanie w mojej pamięci. Wszystkie zajęcia bardzo mi się podobały, bo poznałam na nich wiele wspaniałych osób oraz miłych ekspertów, którzy rozmawiali z nami o tym co stworzyliśmy podczas pracy nad projektem „Zaczarowane nożyczki”.

Przez cały czas czuliśmy się jak bardzo ważne osoby, w końcu prawda, bo znaleźliśmy się w wybranej grupie najlepszych z całej Polski.V__56E4

WP_20160606_09_52_28_ProWP_20160606_10_27_38_ProWP_20160606_11_28_12_ProWP_20160606_11_28_28_ProWP_20160606_11_38_18_ProWP_20160606_11_50_46_ProWP_20160606_12_33_25_ProWP_20160606_12_40_22_ProWP_20160606_13_19_40_Pro1WP_20160606_15_37_36_Pro

Pierwszy dzień w Warszawie na Festiwalu Otwartej Edukacji – WRAŻENIA

Gdy dojechaliśmy na miejsce poszliśmy do Narodowego Instytutu Audiowizualnego, gdzie odbywał się nasz Festiwal Otwartej Edukacji Szkoły z Klasą 2.0. Najpierw było powitanie wszystkich przybyłych na to wydarzenie. Dowiedzieliśmy się wtedy, że przyjechali do nas specjalni goście z Holandii, i będziemy musieli rozmawiać z nimi po angielsku.

Następnie poszliśmy oglądać stoiska innych grup. Bardzo mi się podobało to co prezentowały inne grupy. Szczególnie fajne były zajęcia ruchowe programu WF z Klasą. Potem zaczęliśmy szykować swoje stanowisko. Było przy tym dużo zabawy :)

A potem zaczęła się ciężka praca. Było to super uczucie, gdy eksperci, goście i wiele innych ludzie z wielkim zainteresowaniem słuchali i podziwiali nasze starania. Czas szybko minął i nadeszła pora obiadu. Zaraz po obiedzie zakwaterowaliśmy się w hotelu ARAMIS. Po rozpakowaniu swoich rzeczy ruszyliśmy NA PODBÓJ STOLICY:)  Bardzo podobała mi się wycieczka po Warszawie.

Bardzo późno, trochę zmarznięci wróciliśmy do hotelu. Tak minął się pierwszy dzień w Warszawie.

WP_20160605_11_25_55_Pro

WP_20160605_12_09_14_ProOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAWP_20160605_12_14_11_Pro OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAWP_20160605_12_45_28_Pro OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAWP_20160605_16_19_15_Pro OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAWP_20160605_19_31_26_Pro

Festiwal Nauki w Jedynce

W środę 1 czerwca 2016r. uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w Festiwalu Nauki, który został zorganizowany przez nauczycieli uczestniczących w programie Szkoła z Klasą 2.0. Festiwal Nauki był podsumowaniem pracy w tym programie. Uczniowie prezentowali materiały wypracowane na lekcjach, opowiadali czego się nauczyli i co im się najbardziej podobało, pracując nowoczesnymi metodami. Po prezentacji uczniowie rozchodzili się do klas, gdzie czekały na nich zadania, które mieli rozwiązać. Były to tangramy do układania, orgiami, planowanie zakupów, zadania geometryczne, rymowanki i wiersze. Największym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia przyrodnicze prezentowane przez uczniów. Podsumowaniem Festiwalu była prezentacja efektów pracy poszczególnych klas. Uczniowie bawiąc się jednocześnie zdobywali wiedzę. Po festiwalu udali się na międzyklasowe rozgrywki sportowe przygotowane przez nauczycieli pracujących w projekcie WF z Klasą.

Zapraszam do obejrzenia filmiku z naszego festiwalu.

YouTube Preview Image

 

Zaokrąglanie liczb metodą odwróconej lekcji

W maju w klasie V b odbyła się druga lekcja z cyklu lekcji odwróconej w ramach projektu Szkoła z Klasą 2.0. Tematem lekcji było zaokrąglanie liczb. Uczniowie do lekcji przygotowali się poprzez obejrzenie filmu https://www.youtube.com/watch?v=AuFQOZnBY_g który pozwolił im rozwiązać test http://www.sp114.edu.pl/uczniow/matematyka/zadania6/przyblizenia.htm   Dzięki temu uczniowie mogli sprawdziać, czy dobrze zrozumieli zasadę zaokrąglania liczb. Na początku lekcji uczniowie otrzymali karteczki z przykładami liczb, które należało zaokrąglić do określonego miejsca po przecinku. Zaokrąglali liczby także do jedności, dziesiątek itp. Poradzili sobie całkiem nieźle z tym zadaniem. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni naklejkami motywacyjnymi. Następnie na tablicy interaktywnej rozwiązaliśmy wspólnie test http://rasmus.is/pl/T/M/St22_P01.html Podczas lekcji uczniowie pracowali również w parach-”udali się na zakupy.” Z przyniesionych gazetek reklamowych wybierali produkty, a następnie znając wagę produktu obliczali należną kwotę oraz całkowity koszt zakupów. Niejednokrotnie musieli zaokrąglić liczbę do drugiego miejsca po przecinku. Uczniowie zaprezentowali swoją pracę kolegom i koleżankom. Grupa, która wykonała najlepiej i bezbłednie swoje zadanie otrzymała ocenę bardzo dobrą.

Czas podsumowań

Nauczyciele wraz z uczniami  zrealizowali już swoje zadania. W II półroczu pracowali metodą projektu, odwróconej lekcji, uczymy innych, odkrywaj, dociekaj, eksperymentuj i czytaj ze zrozumieniem. Uczniowie zdobywali   wiadomości poprzez zabawę,  rozwijali swoją wyobraźnię, poszukiwali  i eksperymentowali. Wiedza stała się dla nich łatwiejsza do zdobycia i bardziej atrakcyjna.  Wszyscy uczestnicy projektu Szkoła z Klasą 2.0 jednogłośnie stwierdzili, że pracując  danymi metodami  chcą się uczyć, a nauczyciele chcą uczyć!

origami + tangramy = dobra zabawa

Dnia 1 czerwca 2016r. odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki Szkoła z Klasą 2.0. Swoje zadania prezentowały wszystkie klasy szkoły podstawowej, które pracowały w tym roku w tym programie. Nasza klasa razem z IVc, w drugim półroczu na lekcjach matematyki realizowała projekt: Zaczarowane nożyczki. Zrobiliśmy pięknego minionka, słonia, pandę oraz kolorowy koszyczek pełen wiosennych kwiatków. Prace zostały wykonane techniką origami. Stworzyliśmy historyjki obrazkowe i bryły.

Wszystkie klasy w bardzo ciekawy i interesujący sposób opowiedziały o swoich działaniach w drugim półroczu, czyli o lekcjach odwróconych, eksperymentach, lekcjach: uczymy innych. Następnie poszliśmy z klasą 6b do sali 109, gdzie uczyliśmy kolegów układać tangramy i robić zwierzątka techniką – origami. Świetnie wszyscy się bawiliśmy. Z tangramów układaliśmy domek, rybę, kota. Na drugiej lekcji spotkaliśmy się na aulę, aby opowiedzieć, czego się od siebie nawzajem nauczyliśmy.

Festiwal był podsumowaniem naszej pracy w programie Szkoła z Klasą 2.0.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jedziemy na Ogólnopolski Festiwal Otwartej Edukacji do Warszawy!!!

Jak co roku na uroczyste podsumowanie Szkoły z Klasą 2.0 zgłosiło się wiele zespołów. Tym razem, w związku z połączeniem tej uroczystości z Festiwalem programu Koduj z Klasą oraz Olimpiadą pomysłów WF-u z Klasą wybrano 40 zespołów, które pojawią się w Warszawie na Ogólnopolskim Festiwalu Otwartej Edukacji. Z dumą informujemy, że jesteśmy jedną z 23 szkół z programu Szkoła z Klasą 2.0 tegorocznej edycji. Będziemy prezentować nasz projekt: Zaczarowane nożyczki w niedzielę tj. 5 czerwca 2016r.

Oto nasza drużyna…Dobrusia, Jagoda,  Patrycja i opiekunowie.

Cieszymy się, że będziecie razem z nami świętować, uczyć się i bawić!

git2

FESTIWAL NAUKI

Slajd2

css.php