Lekcje przy użyciu TIK.

Styczeń 30th, 2012 by Joanna Jędrzejewska

Drodzy blogowicze:)
Pierwsze półrocze dobiega końca, a w szkole w Marzeninie coraz więcej lekcji jest przeprowadzanych przy pomocy technik informacyjno-komunikacyjnych. Na języku polskim, matematyce, historii, wos-ie. Uważam, że zajęcia prowadzone w ten sposób są wiele ciekawsze niż te zwyczajne. Mam nadzieję, że w drugim półroczu większa ilość nauczycieli będzie chciała używać TIK;]

Moja piosenka;)

Grudzień 12th, 2011 by Joanna Jędrzejewska

Jak już wcześniej napisałam na debacie szkolnej śpiewałam piosenkę, do której sama napisałam słowa. Jest to zmieniona wersja Dżagi - Dody. Zdecydowałam się umieścić te słowa tutaj, może komuś się spodobają;)

Dzwonka dźwięk
Wita was
Na debate nadszedł czas
Zapraszamy wszystkich was

Teraz już
Jasne jest
Że o TIKu będzie rzecz
Szkolna nuda pójdzie precz

Mówią Ci
 Ważna rzecz
Internetu wielka sieć
Każdy ma, lub chciałby meć

Program ten
Każdy wie
Szkoła z Klasą zowie się
Chcemy dziś przedstawić się

Ta technologia
 Źródłem wiedzy jest

To jest TIK nie bój się
Zaraz też przekonasz się
Szkoła z TIKiem z klasą jest

To jest TIK nie bój się
I ty też prszekonasz się
Szkoła z TIKiem z klasą jest

Mam nadzieję, że moje słowa się wam podobają. Chętnie poznam wasze opinie;)

Przygotowania do debaty szkolnej

Grudzień 9th, 2011 by Joanna Jędrzejewska

Kilka dni przed ową debatą rozdzielone zostały zadania dotyczące częśli artystycznej otwierającej debatę. Moim zadaniem było zaśpiewanie piosenki Tik-Tak do której stworzone zostały nowe słowa związane z tematyką debaty. Poza tym każda z klas przygotować musiala prezentację ustalonego na lekcji kodeksu. Moja klasa ideę programu zawarła w formule Teleekspresu, podczas trwania którego z warszawskiego studia przenieśliśmy się do studia w Zespole Szkół w Marzeninie, gdzie eksperci do spraw wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkole ustanawiali kodeks. Na koniec jak w każdym Teleekspresie była piosenka, którą wykonałam ja wcześniej układając do niej nowe słowa. Prezentowaly się wszystkie klasy gimnazjalne. Jedne z większym powodzeniem, inne z mniejszym. Uważam, że debata ta przybliżyła nam formułę programu, w którym bierzemy udział. Jednym słowem było fajnie;-)

Debata klasowa

Grudzień 9th, 2011 by Joanna Jędrzejewska

29 listopada na lekcji matematyki mieliśmy debatę klasową. Ustalaliśmy na niej kodeks dotyczący korzystania z technik informacyjno-komunikacyjnych. Po burzy mózgów udało nam się zebrać kilka punktów;-)

Pierwsze spotkanie

Grudzień 9th, 2011 by Joanna Jędrzejewska

Prace nad programem Szkoła z Klasą 2.0 rozpoczęliśmy już kilka dni temu. Na pierwszym spotkaniu omawialiśmy formułę programu. Myślę, że może być on wartościowy dla naszej szkoły.