ZNALEZIONY, ZNALEZIONA

W sieci znalazłyśmy kilka zdjęć, którymi chcemy się z Wami podzielić. Nasze grafiki pochodzą ze strony pixabay.com. Wystarczy wpisać hasło do wyszukiwarki, a na pewno znajdzie się interesujące nas zdjęcia lub grafiki. Większość z nich można pobierać, ponieważ są darmowe i do użytku komercyjnego.

barack-hussein-obama-103519_1280

 CC0 Public Domain / FAQ

Mapa Paryża

paris-538445_1280

skeeze, CC0 Public Domain / FAQ

Podkład muzyczny

http://legalnamuzyka.com/

Clipart przedstawiający zwierzę domowe

Sheep_01_Face_Cartoon_with_Santa_hat

 

 

 

JĘZYK MEDIÓW

Witamy dyniową żabą, haloweenowo-językowo!

Licencja: CC0 Public Domain Wszystkie zdjęcia w tym wpisie pochodzą ze strony pixabay.com . To świetne miejsce, w którym znajdujemy darmowe zdjecia, ilustracje do uzytku komercyjnego, które nie wymagają przypisania. Licencja: CC0 Public Domain / FAQ

Polecamy tę stronę wszystkim!

 

 

 

 

A teraz do rzeczy.

SPOSOBY SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU PRZEZ MŁODZIEŻ W KONINIE

children-403582__180

 

PROGRAM TELEWIZYJNY

Telewizja to obraz i dźwięk, więc to co lubimy. I nikt nic na to nie poradzi.Pokażmy więc reportaż (może nakręcony ukrytą kamerą) z szaleństw naszych starszych kolegów licealistów i studentów w piątkowy wieczór na pewnej pięknej, szerokiej ulicy. Oj, ale by się działo!

newspapers-444448_640TEKST W DZIENNIKU OGÓLNOKRAJOWYM

Prasa to słowo, obecnie okraszone zdjęciem. Dlatego proponujemy reportaż z rajdu rowerowego, który zgromadził kilkuset miłośników dwóch kółek. Do tego kilka ładnych zdjęć i będzie ekstra.

 

home-office-336581_640 WPIS NA BLOGU

Blog to dziennik sieciowy, ale nie oznacza to, że musi być tylko tekstowy. Kochamy robić zdjęcia, więc może foto-blog z wyprawy do kina i na pizzę?

 

driver-438442_640

 

AUDYCJA RADIOWA

A kiedyś ludzie podobno lubili słuchać radia… Radio to dźwięk, więc wszystko jest tam „słowem malowane”, chociaż wiele stacji komercyjnych nadaje tylko muzykę, wiadomości i konkursy. Stacje poważniejsze ciągle proponują wywiady, reportaże, dyskusje znanych osób. Czasami trudno słuchać w skupieniu długich audycji. Łatwiej muzykę, przeplataną krótkimi informacjami, zabawnymi dialogami, czy monologami prowadzącego.

Może zrobimy audycję muzyczną z naszymi ulubionymi kawałkami? I opowiemy coś o zespołach, wykonawcach? Pozostaje tylko pytanie, jak zachęcić młodzież z Konina, by tej audycji wysłuchała.