12.12.2010

I spotkanie

Na naszym pierwszym spotkaniu z wychowawcą  - p. Agatą Osińską – Olszak skupiliśmy się na zbieraniu pomysłów dotyczących TIK. Omówiliśmy  na czym polegać będzie realizowanie projektu „Szkoła z klasą 2.0″ oraz o  jak na co dzień możemy wykorzystywać komputer w zdobywaniu wiedzy.

Udało się! Wczoraj zakończyłam prace nad montażem, a dzisiaj zaniosłam gotowy film do szkoły. Pani Agata udzieliła nam ostatniej konsultacji :) Wszystko się udało i jutro ostatecznie oddajemy nasz projekt „G2 od podszewki”.

Magda

Jeszcze wczoraj robiłyśmy resztę zdjęć naszej szkole… Praca nad ‘scenariuszem’ zakończyła się już dawno. Termin oddania filmu upływa we wtorek. Został nam weekend na montaż… :)

Magda

Zakończyłyśmy już kręcenie wywiadów! Teraz musimy przygotować odpowiednie zdjęcia i muzykę.

Scenariusz! Nie spodziewałyśmy się, że będziemy z nim miały tyle pracy;p Trwa cięcie kartek, sklejanie w odpowiedniej kolejności, dopisywanie na marginesach informacji o muzyce, napisach itp.

Magda

W ciągu ostatnich kilku tygodni nakręciłyśmy już większość wywiadów. Zajęłyśmy się robieniem transkrypcji i ustalaniem jak ma nasz film wyglądać – milion pomysłów na minutę! Mimo paru problemów technicznych jakoś sobie radzimy. Dzięki piątkowym konsultacjom z p. Agatą wiemy na co musimy zwracać uwagę. Mamy dużo pracy ale dajemy rade :)

Magda

Po przeprowadzeniu już aż 3 wywiadów w piątek 15 kwietnia po naszych lekcjach spotkałyśmy się z panią Agatą celem przedstawienia jej naszej wizji. Wiemy już, że ja zajmę się montażem i obsługą kamery, tak jak podczas wywiadów z p. Dyrektorem i naszymi absolwentami. Wszystkie pytania układamy razem, tak by były odpowiednio dopracowane. Rozmowami podczas kręcenia oraz zadawaniem pytań zajmą się Klara i Marysia, a wykonaniem transkrypcji każda z nas. Jest to ważne by dobrze przygotować scenariusz – zarys kolejności scen, pojawiających się tam zdjęć i muzyki. W najbliższym czasie spotkamy się z p. E. Nowicką oraz p. J. Rdzanek.

Magda

Po konsultacji i wspólnej naradzie wiemy już co i jak… W ramach filmu przeprowadzimy wywiady z:
- Panem Tomaszem Osińskim – obecnym dyrektorem szkoły
- Panią Ewą Nowicką – wicedyrektorem szkoły
- Panią Agatą Osińską – Olszak – naszym wychowawcą
- Anią i Karolem – absolwentami G2
- Polą i Anudari – uczennicami G2
- Panią Justyną Rdzanek – nauczycielką matematyki
- Panią Pielęgniarką
To osoby mocno zaangażowane w życie szkoły, znające jej historię lub wspominające ją z czasów dzieciństwa. Jesteśmy już umówione na pierwsze spotkania: z p. T. Osińskim 13 kwietnia. Dzień wcześniej spotkamy się żeby ułożyć pytania do wywiadu. Na razie wiemy, że dotyczyć będą historii oraz funkcjonowania szkoły. W czwartek – 14. 04 spotkamy się z Anią i Karolem. Opowiedzą nam jak wspominają G2. Korzystamy z wolnych dni kiedy 3-klasiści piszą testy :)

Magda

08.04.2011

G2 od podszewki

W ramach projektu „Szkoła z klasą 2.0” zostaliśmy (czyli wszyscy biorący w nim udział uczniowie) zobowiązani do wykonania kolejnego projektu „G2 od podszewki”. Ja, Julia i dziewczyny z bloga ANaMarKla, czyli: Klara, Natalka, Marysia i Angelika tworząc grupę filmowo – dziennikarską podjęłyśmy się wykonania filmu o naszej szkole – Gimnazjum nr 2. Konsultować będziemy się z naszym wychowawcą – panią Agatą Osińską Olszak. Dużo pomysłów, ciekawe co z tego wyjdzie :P

Magda

05.03.2011

Prezentacja

3 marca przedstawiciele klas biorących udział w projekcie (klasa 1a, 1b, 2a i 3c) spotkali się w naszej szkolnej salce informatycznej. Jeden z uczniów przedstawił nam swoją prezentację w postaci slajdów, które pokazały nam jakie zagrożenia stwarza korzystanie z internetu. Potem jeszcze długo rozmawialiśmy na ten temat.:)

Julia

24.01.2011

Szkolna debata

18 stycznia reprezentanci klas biorących udział w projekcie „Szkoła z klasą 2.0″ spotkali się w szkolnej bibliotece by razem opracować szkolny kodeks.

Podzielono nas na trzy grupy, tak by w każdej byli przedstawiciele wszystkich klas. W moim zespole pracowały osoby z klasy 3c i 1b. Dostaliśmy zagadnienia, które mieliśmy razem rozwinąć. Oto one:

UCZ I UCZ SIĘ Z TIK

1.Blogi klasowe:

- prace domowe

- sprawdziany

- zagadnienia do sprawdzianów

- skany dla nieobecnych

- tłumaczenie niezrozumiałych treści

2. Dodatkowe materiały

- linki na stronie szkoły, wymaganie edukacyjne

3. Pisanie prac domowych na komputerze

*

Z INFORMACJI KORZYSTAJ SAMODZIELNIE I KRYTYCZNIE

1. W szkole z komputerów korzystamy w celach rozrywkowych jedynie za zgodą nauczyciela, po wywiązaniu się z prac obowiązkowych.

2. Nie pracujemy metodą ” Ctrl+C”, „Ctrl+V”.

*

NIE KRADNIJ I NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ

1. Materiały zamieszczone w internecie zastrzegamy prawami autorskimi.

*

KOMUNIKUJMY SIĘ

1. Wychowawca udostępnia numer telefonu/maila.

2. Dziennik elektroniczny.

*

KOMPUTERY POD RĘKĄ

1. Dostęp do komputera w szkole:

- szkoła zapewnia dostęp do komputera, internetu uczniom nie posiadającym go w domu (stały dyżur).

2. Kronika klasowa

- materiał filmowy, zdjęciowy zbierany na CD

*

BĄDŹ BEZPIECZNY W SIECI

1. Nie rozpowszechniamy zdjęć, filmów oraz innych danych osobowych bez zgody osób, ktrych one dotyczą.

2. Systemy antywirusowe, np. firewall.

3. Nie nawiązujemy podejrzanych kontaktów.

*

NAUCZCIE TEGO DOROSŁYCH

1. Kurs podstawowych umiejętności dla rodziców i dziadków

- obsługa drukarki, obróbka zdjęć, internet, MS Office, porządkowanie dokumentów, obsługa poczty, zakupy przez internet, komunikacja przez internet, obsługa komórki.

*

Wykorzystaliśmy dużo pomysłów opracowanych przez moją klasę z czego bardzo się ciesze.

Po zakończeniu pracy grupowej spisaliśmy Szkolny Kodeks 2.0, który zatwierdził dyrektor szkoły.

Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć na profilu koordynatora, p. Anety Czyż.

pozdrawiam

Magda

Przed szkolną debatą przedstawiciele klasy 1a (Magda, Klara, Albert i Maciek) spotkali się z wychowawczynią – p. Agatą Osińską-Olszak.

Przypomnieliśmy sobie nasz kodeks, który każdy otrzymał jako pomoc w szkolnej debacie.

Magda

Następna strona »

css.php