26 cze 2012

Podsumowanie

Kończymy naukę w szkole podstawowej, od września będziemy dojeżdżać do gimnazjum. Najbardziej zapamiętam chyba szóstą klasę. Oj działo się! Działo!. Nauczyliśmy sie dużo. Blogi – ciekawa rzecz, Nauczyłam sie zakładać bloga, pisać  wstawiać zdjęcia, Umiem wstawiać widżety, motywy. No, może troszeczkę pisałam niesystematycznie,, ale rożnie wypadało. Na początku to trochę sie tego wszystkiego bałam ale okazało się że nie taki diabeł straszny jak go maluja. Im bliżej końca to szło mi coraz lepiej. Pani Nowak nauczyła nas korzystać z e-biblioteki, myslę że przyda sie to w gimnazjum.

Posługuję się gg, trochę gorzej ze Skype, ale już wiem o co w tym wszystkim chodzi.

Pewnie jeszcze wiele więcej możliwości maja blogi, gdybym chodziła jeszcze dalej tu do podstawówki to pani  na pewno by pokazała więcej różnych możliwości . Ale tez nauczyłam sie fajnych programów, prezi, movie maker, logomocje która jest świetnym programem, na matematyce wykorzystałam gegogebrę, prezi

Mogę powiedzieć że wszystko było super i było bardzo przyjemnie

 

 

12 cze 2012

O projekcie

Projekt był dla mnie interesujący, nauczyłam się korzystać z e-biblioteki, szukać informacji w necie . Podczas podsumowania z panią mówiliśmy że ważna była współpraca w grupie, odpowiedzialność jeden za drugiego, systematyczność i terminowość. Przyda nam się to w gimnazjum jak będziemy tworzyć projekty.

Bardzo podobała mi się praca w prezi, a Power Point to sobie doskonaliłam, super jest Movie Maker,  a także wrzucanie filmików na YouTube, Dobrze robiło9 mi sie konstrukcje w geogebrze.

Dla mnie najfajniejszy to jest program Logomocja, uwielbiam go i polecam innym.

Myślę że taki program można w następnym roku realizować, niech inni nauczą się robić projekty, wykorzystywać mądrze komputer i Internet.

 

08 cze 2012

Podsumowanie

Dzięki programowi szkoła z klasą2.0 poznaliśmy nowe programy pracowaliśmy też w grupach nad różnymi projektami, z matematyki i wf. Poznaliśmy również nową metodę  WebQuest.

04 cze 2012

Festiwal:)

W piątek  odbył się w naszej szkole  festiwal projektów. Prowadzącą była Iwona.  Na ten festiwal zaprosiliśmy również rodziców. Każda klasa przygotowała swoje prezentacje. My przygotowaliśmy prezentacje Ciekawostki o liczbach i bezpiecznego zachowania nad rzeką na drodze nad łąką i w lesie. To był dzień rodziny i dzień wolny od nauki.

31 maj 2012

Szkolny festiwal Szkoły z Klasą

Juz jutro wolny dzień od nauki, bo co roku 1 czerwca w naszej szkole to dzień rodziny, łączymy razem dzień matki, dziń ojca i dzień dziecka. a dodatkowo będzie pokaz projektów. Dzisiaj mielismy ostatnie ustalenie jak się zaprezentować. Myslę że rodzice będą z nas dumni.

25 maj 2012

Festiwal

W przyszłym tygodniu w naszej szkole odbędzie się Festiwal  poświęcony prezentacjom. Zaproszeni

są również nasi rodzice. IV i V klasa robili foldery i które  otrzymają rodzice..Również będziemy przedstawiać nasze prezentacje z matematyki i WF. Zrobiliśmy ścienna gazetkę o prezentacjach.  Będą także różne konkursy i zabawy oraz rozgrywki sportowe:)

30 kwi 2012

Projekt wf

Na razie mamy weekend, siedzę sobie chwilę przy komputerze, ale jest piękna pogoda więc zaraz wyjdę na podwórko.

Z panem Kulka zrobiliśmy broszurki. Prace wcześniej przygotowywaliśmy dzięki poszukiwaniu w Internecie materiałów, do pana wysyłaliśmy na gg, bardzo trzeba było się starać bo za to są punkty. To było łatwe zadanie. Broszurki robiliśmy z panem,. Była jeszcze ocena prac grup. Każdy dostał tabelkę do wypełnienia żeby się ocenić samemu, potem ocenialiśmy sie w grupie, a na koniec pan . Punktował nasze zaangażowanie, wpisy na blogach, czy stosowalismy zasady kodeksu. Było to sprawiedliwie oceniane, zresztą wszyscy bardzo się starali.

 

27 kwi 2012

głosowanie

Dzisiaj głosowałam na hasło Szkoła z klasą 2.0.  Dzisiaj jeszcze przedstawiamy akademie na 3 maja:)

17 kwi 2012

konkurs

Dzisiaj na lekcjach dodatkowych robiliśmy eko znaczek dotyczący eko zakupów w naszej wsi

 

04 kwi 2012

Sprawdzian kompetencji

Wczoraj pisaliśmy sprawdzian kompetencji. Nasza klasa wszyscy bardzo się baliśmy. A teraz wszyscy z niecierpliwością czekamy na wyniki.

css.php