Ostatnio dużo się działo

Wył.

W naszej szkole ostatnio dużo sie działo. Nasi nauczyciele starają się pracować TIKOWO. Udostępniają nam sprzęt komputerowy w każdej chwili, byśmy mogli wyszukiwać w Internecie potrzebne nam materiały lub byśmy mogli przygotowywać np. prezentacje na lekcje. Ponadto możemy korzystać z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej także po lekcjach. To świetnie, bo nie każdy z nas ma w domu internet. Pani dyrektor udostępnia nam tez laptopy. Teraz będziemy mogli korzystać z nich wszędzie, bo otrzymaliśmy rutery bezprzewodowe i sygnał z sieci będzie właściwie wszędzie. Nasz projekt tez dobiegł już końca.  Nosił tytuł Rok Miłosza. Przygotowywaliśmy prezentację multimedialną, konkurs recytatorski, gazetkę na 100 rocznice urodzin poety, plakat okolicznościowy i szkolny tomik jego poezji.

Uczymy z TIK

Realizujemy kolejne zadania naszego Kodeksu. Przeprowadziłyśmy właśnie lekcję dla pierwszoklasistów. Postanowiłyśmy wykorzystać w tym celu klasopracownię, w której jest wystarczająca liczba komputerów, a chciałyśmy, by przy jednym komputerze usiadły maksymalnie dwie osoby. Nasza lekcja dotyczyła pracy z programem Word, Paint oraz przeprowadziłyśmy krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa w Internecie. Pokazałyśmy naszym młodszym kolegom i koleżankom strony internetowe, które w bezpieczny sposób posłużą do zabawy i nauki. Adresy takich stron są również dostępne na stronie internetowej szkoły podstawowej. Zachęcamy do jej odwiedzenia: www.szkoladydnia.republika.

lekcja

lekcja

praca z Word

Paint

Szkolna debata za nami

16 grudnia, tj. dzisiaj uczestniczyłam w szkolnej debacie . Tworzyliśmy Kodeks 2.0. W zasadzie to, co ustaliliśmy na debacie klasowej nie zmieniło się, gdyż prawie wszystkie zapisy znalazły się w szkolnym kodeksie. Natomiast powstał super pomysł na szkolną gazetkę internetową i z tego bardzo się cieszę, bo praca w czasopiśmie musi być fajna. Tytuł gazetki: ” Za drzwiami gimnazjum”. Czytajcie nasze blogi i komentujcie. Nara.

Witam

Wył.

Nazywam się Bok Justyna i razem z moimi koleżankami z klasy II gimnazjum będę uczestniczyła w programie. Cieszę się, że mogę tworzyć własny blog. Jeszcze nie wiem co będę pisać, oprócz tego, co robimy w związku z TIK. Póki co jestem po debacie klasowej na której ustaliłyśmy roboczą wersję Kodeksu 2.0. Komentujecie, co o nim sądzicie.

KODEKS 2.0

1. Uczniowie naszej szkoły korzystają z dostępnych w szkole komputerów, laptopów i rzutników.

2. Nauczyciele proponują uczniom internetowe narzędzia – programy, strony www, które ułatwią uczenie się.

3. Będziemy dążyli do tego, by sprzęt komputerowy był wykorzystywany na wszystkich lekcjach.

4. Uczniowie w realizacji zadań wynikajacych z podstawy programowej będą korzystali z Internetu.

5. Nie będziemy kopiowali bezmyślnie tekstów, a wypracowane zadania będą zawierały przypisy mówiące o tym, z których stron czy materiałów korzystaliśmy.

6. Z nauczycielami będziemy porozumiewali się m.in. drogą e-milową.

7. Na stronie internetowej szkoły stworzymy podstronę dla ” Szkoły z klasą 2.0″ i będziemy tam umieszczali materiały przez nas wypracowane.

8. Załozymy e-bibliotekę materiałów szkolnych.

9. Stworzymy redakcję szkolnej gazetki internetowej rejestrując się na www.juniormedia.pl

10. Uczniowie naszej szkoły korzystać będą ze szkolnych komputerów lub laptopów w czasie przerw, poza lekcjami lub podczas „okienek” zgodnie z regulaminem, który będzie zawierał m.in. opis wypożyczonego czy używanego przedmiotu i osobę odpowiedzialną.

11. Do szkoły nie przynosimy komórek.

12. Nie będziemy robili zdjęć kolegom i koleżankom bez ich zgody.

13. Zorganizujemy mini szkolenie dla naszych młodszych kolegów i koleżanek ze szkoły podstawowej na temat wykorzystania Internetu i pracy w różnych programach, które przydatne są do wykonywania zadań domowych.

css.php