Ostatnie zadanie

Witajcie,
oto link do Naszej, ostatniej juz produkcji w tym kursie, pozdrawiamy! ;)

http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DVL-wpBh9Seo&h=2AQF2O8DB

Tagi: , , ,

Brak komentarzy


Teledysk Michaela Jacksona do piosenki „Thriller” jest według nas jednym z najlepszych. Uważamy tak gdyż jest bardzo wciągający i choć ma prawie 14 minut nie jest nudny. Makijaże i kostiumy osób w nim występujących są bardzo realistyczne i pasują do ogólnej scenografii. Wykorzystana została również interesująca choreografia, która wbrew pozorom nie należy do łatwych. Jednak o wyjątkowości tego teledysku decyduje jego oryginalność, ponieważ w dzisiejszych czasach nie produkuje już się ich tak wciągających .

Brak komentarzy


Różne perspektywy zdjęć naszej grupy

Witam,

oto nasze zdjęcia z różnych perspektyw.

Brak komentarzy


Lista 10 najlepszych reżyserów

Film to wytwór techniki kinematograficznej zaliczany do dziedziny sztuki. Łączy w sobie dźwięk i obraz. Unowocześniany jest wraz z rozwojem technik. Możliwe jest zapisanie go na nośniku, co daje możliwość edycji oraz odtwarzania. Początkowo filmy były wyświetlane w kinach, lecz wraz z rozwojem mass mediów zaczęto je emitować na różnych kanałach telewizyjnych. Pierwotne filmy były czarno-białe, później zaczęto nagrywać je w w kolorze. Filmy były słabe jakościowo, ale kiedy technika się rozwinęła, to i jakość się polepszyła.

 

1. Załuski Roman
Znajduję się on na pierwszym miejscu naszej listy gdyż wyreżyserował jedne z najlepszych polskich komedii. Bez mrugnięcia okiem oglądamy takie filmy jak : „Kogel-mogel” , „Och Karol” i „Galimatias , czyli kogel-mogel II”, które zostały przez niego wyreżyserowane.

2. Chęciński Sylwester
Każdy z nas pamięta Kargula i Pawlaka z filmu „Sami swoi” i właśnie dlatego reżyser tego filmu zajmuje drugie miejsce w naszym rankingu.

3. Tim Burton
Historia Charliego z filmy „Charlie i fabryka czekolady” bardzo nas wzruszyła jest to jeden z powodów dla których pan Burton zajmuje 3 miejsce na naszej liście . Jednak wrażenie jakie wywarł na nas film Alicja w krainie czarów zaważył na tym wyborze .

4. Juliusz Machulski
Na czwartym miejscu umieściliśmy pana Machulskiego za filmy „Kołysanka” i „Seksmisja” .

5. Krzysztof Zanussi
Jego filmy są ciekawym doświadczeniem zarówna dla aktorów jak i dla odbiorców. Swoją pomysłowościa i weną twórczą zadziwia i daje popis swojego talentu przelanego na kartki scenariusza. Otóż, Krysztof Zanussi to według nas jeden z lepiej zapowiadających się reżyserów. Bardzo spodobał nam się film w jego reżyserii pt. „Twarzą w twarz”.

6. Andrzej Wajda
Nie mogliśmy zapomnieć o panu Wajdzie . Film „Katyń” bardzo nas poruszył i musieliśmy to docenić .

7. James Cameron
Jedno słowo „Tytanic” i nic więcej nie trzeba mówić . Nie ma dziewczyny , która nie płakałaby oglądając ten film. Zapewne i nie jedno męskie serce mięknie podczas dialogu Rose i Jacka :
RoseDeWittBukater: Kocham cię, Jack!
Jack Dawson: Nie rób tego, nie żegnaj się!
RoseDeWittBukater: Tak mi zimno….
Jack Dawson: Przeżyjesz, będziesz miała mnóstwo dzieciaków, będziesz patrzeć, jak dorastają. Umrzesz jako stara babcia we własnym ciepłym łóżku. Nie tutaj, nie tej nocy. Rozumiesz mnie? Wygrana tego biletu dała mi najlepszą rzecz, jaką mogłem spotkać – ciebie. Jestem wdzięczy za to, wdzięczny jestem losowi. Musisz zrobić dla mnie przysługę. Obiecaj mi że przeżyjesz. Że nie poddasz się, bez względu na to, co się zdarzy, nie ważne jak beznadziejna sytuacja. Obiecaj mi, Rose, i nigdy nie złam przysięgi.
RoseDeWittBukater: Obiecuję.
Jack Dawson: Nigdy się nie poddaj.
RoseDeWittBukater: Nie poddam się, Jack. Nie poddam się.

8. Jan Komasa
Reżyser ten zasługuje na miejsce w naszym rankingu za film „Sala samobójców”, który ukazuje duży problem dzisiejszej młodzieży jakim jest uzależnienie od internetu.

9. Roman Polański
Wybitny reżyser, znany nie tylko z świetnych filmów, ale również z swojego sławnego życia. O kim mowa? Oczywiście o Romanie Polańskim. Jego filmy są dla nas tematem do refleksji i ulubionym filmem w Jego wykonaniu jest film pt. „Rower” czy „Śmierć i dziewczyna” .

10. EmileArdolino
Reżyser ten zajmuje dziesiąte miejsce w naszym rankingu, jednak nie znaczy to , że jest według nas najgorszym reżyserem. Romans Baby i instruktora tańca z filmu „Dirty Dancing” utkwił w naszej pamięci .

Brak komentarzy


Wykonawcy projektu

Witam na naszym blogu

W pierwszym wpisie umieszczamy krótkie opisy osób, które współtworzą projekt.

 

1. Agata Jakubik

Jak mogę opisać siebie? Nie jestem osobą, która lubi patrzeć jak coś ją omija, coś dzieje się wokoło. Uwielbiam być w centrum całego zamieszania, jakim jest życie. Lubię stawiać na swoim i szybko nie zrezygnuję ze swojego zdania. Mogę o sobie powiedzieć, że mam ognisty temperament. Jednak mimo tego jaka jestem, pod tą gruba powłoką zaciętości kryje się delikatna wersja mnie, którą odkrywam na dobrej komedii romantycznej czy dramacie.

 

2. Karina Angowska

Jestem nieobliczalną osobą, która zawsze upatruje ‚drugiego dna’ w sprawach dla innych ludzi-zwykłych. Uwielbiam tworzyć, rysować, malować, śpiewać. Staram się nigdy nie poddawać, można powiedzieć, że określam siebie jako niepoprawną optymistkę. Zważając na swoją naturę i charakter preferuję kino miłości i śmiechu, czyli komedie romantyczne.

 

3. Patryk Kuca

Jestem człowiekiem, który w życiu musi wszystkiego spróbować. Nie potrafię usiedzieć w miejscu, muszę czegoś skosztować, czasem nawet za cenę zaufania. Moją pasją są motocykle oraz ciężarówki, gdy widzę któryś z nich od razu na mojej twarzy pojawia się szczery uśmiech. Mam doskonałe poczucie humoru, które czasem potrafi denerwować. Lubię oglądać horrory, komedie oraz filmy sensacyjne. Do życia podchodzę sceptycznie, lecz bardzo zdecydowanie.

 

4. Kacper Baranowski

Chłopak, lat 17, pasjonat futbolu ze szczególnym naciskiem na Ligę Angielską. Ambitny i utalentowany młodzieniec z dosyć specyficznym poczuciem humoru, który zawsze widzi tą lepszą stronę medalu. Lubi komedie i filmy dokumentalne.

 

5. Remek Lubnau

Jestem dziwnym człowiekiem chociaż nie wiadomo czy nie grzebali we mnie obcy. I to może być powód dziwactwa. Interesują mnie również rozrywki z tej ziemi takie jak gra w kosza, w piłkę nożną, próbowanie swoich sił w wirtualnym, życiowym teatrze.

Brak komentarzy