Z życia naszej szkoły

Blog Agi i Klaudii

8 czerwca rozpoczęło się Euro 2012. Pierwszy mecz Polska rozegrała z Grecją. Był remis 1-1. Kolejny mecz był z Rosją , wtedy również był remis. W sobotę Polska gra z Czechami , jeśli wygrają , to wyjdą z grupy. Trzymamy kciuki za Naszym. Do boju Polsko ! <3

1 czerwca w szkole został zorganizowany konkurs o patronie naszej szkoły- Walerym Goetlu. Na początku 3 lekcji wszystkie klasy razem z nauczycielami zebrały się na hali sportowej. Trójka przedstawicieli z każdej klasy brała udział w konkursie. Jurorami byli : Pani Dyrektor Teresa Dąbrowska , Pan Zenon Michalska i Pani Halina Fidzińska.  Pani Agnieszka Pawlica zadawała każdej grupie pytania , a grupa musiała na nie odpowiedzieć. Każdą drużynę dopingowała klasa. Konkurs był o Walerym Goetlu , dlatego pytania również były z  Nim związane (: Za każdą udzieloną prawidłowo odpowiedź drużyna otrzymywała 2 punkty. Jeśli odpowiedź była nie do końca dobra , to grupa otrzymała 1 punkt. Jeśli odpowiedź była zła , grupa otrzymywała 0 punktów. Wszystkie drużyny były znakomite , ale zwycięzca jest tylko jeden ;) . A oto wyniki konkursu :
I miejsce – klasa V a ( Gratulujemy zwycięstwa , byliście świetni .) :)
II miejsce – klasa VI a ( Muszę powiedzieć , że klasa VI a była bardzo dobrze przygotowana do tego konkursu i udzieliła prawidłowej odpowiedzi na większość pytań)
III miejsce- klasa V b ( Nasza klasa zajęła 3 miejsce i bardzo cieszymy się z tego powodu :D )
Wyróżnienie zdobyła klasa : 6 b , 4 b , 4 a  . ( Gratulacje ) :)

Po konkursie na hali sportowej oglądnęliśmy film o Walerym Goetlu, a także o tym jak uczniowie z naszej szkoły odwiedzili jego wnuka. :)   1 czerwca, to Dzień Dziecka, dlatego też każdy uczeń dostał słodki upominek . Ten dzień był świetny. Zdjęcia z 1 czerwca dodam już niedługo :) .
          Klaudia


    W dniu 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji święta Konstytucji 3-go maja. W ten dzień wszyscy uczniowie szkoły mieli przyjść w strojach galowych , lecz niektórzy zapomnieli co zdarza się często. ; ) Apel prowadziły Olga Chromniak oraz Katarzyna Tąta. Uczniowie klasy VI B opowiedzieli wszystkim o tym święcie skąd się wzięła Konstytucja i wiele innych ciekawostek.  Chór szkolny zaśpiewał pieśni patriotyczne te znane i te mniej znane.  Myślimy , że ten dzień zostanie w pamięci wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły. ; )
Aga i Klaudia

W dniu 23.04.12 r. odbył się w naszej szkole Dzień Ziemi. W tym dniu wszyscy mieli być ubrani na zielono (było parę zapominalskich). Po paru lekcjach odbył się apel poświęcony środowisku. Po nim poszliśmy wszyscy do sali numer 5 i oglądaliśmy film o segregacji śmieci. W sali było trochę ciasno, ale wszyscy się zmieściliśmy. Po obejrzeniu filmiku poszliśmy do swoich sali i mieliśmy namalować rysunek dotyczący segregowania śmieci itp . Dobieraliśmy się w grupy 4-5 osobowe i siadaliśmy przy stolikach. Malować trzeba było pastelami. Po namalowaniu pracę oddawaliśmy nauczycielom. Dwa dni później prace zostały ocenione , a pani powiedziała , że nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu. Ten dzień nam się podobał szkoda tylko, że nie poszliśmy sprzątać świata . ;) Pod wpisem zamieściłyśmy Wam parę  zdjęć  i zapraszamy do ich oglądnięcia :D .


Dziewczyny z klasy 5      Uczniowie klasy VI        Jedna z grup malująca
na apelu szkolnym.            na korytarzu.                     plakat.


Praca, która zajęła I    Dzieciaki z klasy I         Przedszkolaczki także
miejsce klas IV-VI
       razem z panią.
                 ubrały się na zielono .

W ostatnim wpisie zamieściłyśmy informacje o patronie naszej szkoły – Walerym Goetlu. Przeczytajcie dokładnie wczorajszą notkę i zapamiętajcie jak najwięcej rzeczy. Następnie rozwiążcie quiz ( bez podglądania  )  ;)
1 pytanie  : Miejscowość , w której urodził się Walery Goetel to ?
a ) Sucha Beskidzka
b) Zakopane
c) Kraków
2 pytanie : Walery Goetel był synem …
a ) dentysty
b) paleontologa
c) kolejarza
3 pytanie : Gdzie pochowany jest Goetel ?
a) na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie
b)na Cmentarzu Batowickim w Krakowie
c) na Cmentarzu na Służewie w Warszawie
4 pytanie : Walery Goetel był współtwórcą … Parków Narodowych.
a) 5
b ) 7
c) 3
5 pytanie : Gdzie zmarł patron naszej szkoły ?
a) w Warszawie
b) w Krakowie
c) w Łodzi
6 pytanie : Czy Walery Goetel był geologiem ?
a) tak
b) nie
c) nie wiem

Mamy nadzieję , że spodobał się Wam ten quiz , i że z chęcią go rozwiążecie. Na pytania odpowiedzcie poniżej. Pozdrawiamy ,

                                                                                      Aga i Klaudia


Dzisiaj chciałybyśmy opisać Wam życiorys patrona naszej szkoły – Walerego Goetla. Urodził się on 14 kwietnia 1889 roku  w Suchej Beskidzkiej, a zmarł 6 listopada 1972 roku w Krakowie. Był geologiem , paleontologiem, ekologiem i działaczem społecznym . Badał budowę geologiczną Tatr. Był współtwórcą 3 parków narodowych w Tatrach , Pieninach, a także na Babiej Górze. Walery Goetel był synem kolejarza. Uczył się bardzo dobrze i już od 13 roku życia udzielał korepetycji innym dzieciom.Jest twórcą nowej gałęzi nauki: sozologii, która łączy w sobie problematykę ochrony przyrody z racjonalnym użytkowaniem jej zasobów.Patron naszej szkoły  zmarł dnia 6 listopada 1972 roku w Krakowie i został pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim.Pod notką zamieścimy Wam zdjęcie Walerego Goetla.

PS : Już jutro dodamy quiz , który miał być dodawany co dwa tygodnie . ;)

                                                                                 Aga i Klaudia :D

Cześć ! :D

Od dzisiaj co dwa tygodnie będziemy umieszczać na blogu ankiety , quizy itp. o szkole. A oto pierwsza mała ankieta :
1 ) Jaki jest Wasz ulubiony przedmiot szkolny ?
2 ) Który nauczyciel w klasach 4 – 6 najciekawiej prowadzi lekcje ?

3 ) Czy lubicie swoją klasę ? Uzasadnijcie swoje odpowiedzi .

4 ) Czy lubicie gdy mając zastępstwa jesteście w świetlicy szkolnej ?

5 ) Czy jesteście zadowolenie , że w szkole istnieje sklepik szkolny ?

Wasze odpowiedzi wyślijcie na adres e-mail : klaudiaiaga@interia.pl

Klaudia i Aga :)

W dniu 17 kwietnia w naszej klasie ba języku polskim odbył się dzień mitologii . Razem z panią Beatą Morek skończyliśmy dział o mitach były mity : greckie , chińskie , Dalekiego Wschodu , Bliskiego Wschodu , indiańskie oraz mity ze zbioru Jana Parandowskiego pt. ”Mitologia” . Na samym początku nasza koleżanka Aneta zaprezentowała swoją prezentację dotyczącą mitu pt. ” Narodziny świata ” . Po krótkiej prezentacji nadszedł czas na przedstawienia prawie wszyscy uczniowie z naszej klasy  przygotowali jakieś mały spektakl.  Jedni przedstawili Wojnę Trojańską , a inni historię Demeter i Kory. Wszyscy mieli piękne , barwne stroje . Po skończonych przedstawieniach posprzątaliśmy wszystkie rekwizyty , które były nam potrzebne do występu. Kiedy siedzieliśmy już w ławkach pani Beata omówiła z nami wszystkie przedstawienia i powiedziała , że bardzo jej się podobały. Pod koniec lekcji pani wszystkim występującym  wystawiła oceny celujące lub bardzo dobre. Ta lekcja bardzo nam się podobała i na pewno ją zapamiętamy . :)                                                                        Aga i Klaudia

W dniu 21 marca 2012 roku w pierwszy dzień wiosny w naszej szkole na hali sportowej odbyła się druga edycja konkursu Mam Talent. W tym roku w skład jury wchodzili : Pani Jadwiga Smal, pani Zofia Garlacz , pani Halina Fidzińska i pan Łukasz Nocoń.Imprezę prowadzili : Olga Chromniak z klasy VI B i Kuba Cerek z klasy VI A. Na pierwszy ogień poszedł Tomek Ochoński , który jest uczniem klasy pierwszej. Tomasz zaprezentował bardzo ciekawy układ taneczny z elementami break-dance do piosenki ” We Are The Champions ”.  Po Tomku wystąpiły dziewczynki z klasy III , Karolina Domiter i Emilia Visentini , które oczarowały publiczność pięknymi strojami i znakomitym układem tanecznym. Oprócz Tomka i dziewczyn w klasach I – III wystąpiły koleżanki z klasy Tomasza , Sandra Miśkiewicz i Ewelina Lelek , które także zaprezentowały taniec do piosenki ” Life” .  Natomiast w klasach IV-VI pierwsze wystąpiły dziewczyny z klasy V A , które zaprezentowały taniec. Po uczennicach z klasy V A wystąpiła Kasia Tąta z klasy VI B  , która pięknie zaśpiewała piosenkę z filmu ” Avatar ” pt. ” I See You ” . Jako trzecie wystąpiły dziewczyny z klasy IV B w składzie : Magdalena Monica , Kinga Olszewska , Patrycja Hajto i Natalia Klimek , które także zaprezentowały taniec , podobający się publiczności. Ostatnia wystąpiła uczennica klasy VI B Wiktoria Węgielewska , która śpiewała piosenkę Whitney Houston  [*] . Po występach wszyscy uczniowie poszli na przerwę , a jury naradzało się . Po 15 minut ogłoszono wyniki :
Klasy I – III :
1 miejsce - Tomek Ochoński
2 miejsce - Zespół Hot Dance w składzie : Karolina Domiter i Emilka Visentini
3 miejsce - Sandra Miśkiewicz i Ewelina Lelek
Klasy IV- VI :
1 miejsce - Kasia Tąta
2 miejsce - zespół taneczny Czwarta Be w składzie : Kinga Olszewska , Magda Monica ,                   Patrycja Hajto i Natalia Klimek.
3 miejsce - Dziewczyny z klasy V a w składzie : Wiktoria Stopa i Weronika Rzeszótko

Nagrodę publiczności zdobył uczeń klasy I Tomasz Ochoński . :) W czasie występów panowała niesamowita atmosfera , a po ogłoszeniu wyników zdobywcy pierwszych miejsc ( Kasia i Tomek ) jeszcze raz zaprezentowali swoje występy . Nam bardzo podobała się ta impreza i za rok być może w niej wystąpimy,  ale nie jako publiczność tylko uczestniczki. : D

  Klaudia i Aga

 

W sobotę 3 marca 2012 roku na hali sportowej odbyło się pełne wrażeń spotkanie . Na początku  zebranych gości z całej  gminy przywitała Pani Danusia Wicher .  Zaprasza wszystkich na przedstawienie pt . Bajka o szczęściu . Przedstawienie opowiadało nam o staruszku , który ma zwierzątka : kogucika , myszkę , a także świnkę . Póki je miał , nie zdawał sobie sprawy z tego , co posiada. Później stracił swoich miłych przyjaciół na kilka nic nieznaczących przedmiotów. Dopiero gdy stracił swoje zwierzątka , zrozumiał jak wielki popełnił błąd.  Następnie staruszek wędrował po lesie , aż za drzewami ukazała mu się bogini. Następnym elementem tej bajki był cyrk , w którym występowały zwierzątka dziadka : myszka , świnka , kogucik , a także klauni. Gdy staruszek dotarł do tego cyrku chciał zobaczyć występ swoich zwierzątek , ale jeden z klaunów powiedział mu , że bilet kosztuje 20 zł . Dziadek niestety nie miał tylu pieniędzy , ale miał medalik , który był pamiątka po jego mamie . Spytał się klauna czy da mu zwierzątka za ten medalik . Klaun dał zwierzątka staruszkowi za darmo i nie wziął  medalika. Odtąd staruszek razem ze swoimi pupilkami byli zawsze szczęśliwi . :) Przedstawienie to było przepiękne i naprawdę zasługuje na wielkie brawa !  Po tym przedstawieniu przyszedł czas na wokalistki i szkolny chórek . Dziewczyny śpiewały bardzo ładnie , a więc po każdym występie było gromko oklaskiwane. Po przedstawieniu i śpiewaniu Pani Dyrektor podziękowała wszystkim tym , którzy przyczynili się do stworzenia tego spektaklu. Nam również podobało się zarówno przedstawienie jak i część wokalna . Mamy nadzieję , że takich imprez jak ta w tym roku szkolnym będzie jeszcze bardzo dużo.

                                                                                                                     Klaudia i Aga