10 cze 2012

Nasza organizacja

Chciałbym tutaj wam przybliżyć jeszcze organizacje klasy VI. Podzieliliśmy się na 6 zespołów 3-5 osobowych. W zespołach opisywaliśmy w nich Wielkopolski PN, Bieszczadzki PN , Ojcowski PN, Tatrzański PN, Drawieński PN i Puszczę Białowieską.  Mieliśmy bardzo różne pomysły, ale pani podała nam punkty wg których mamy pracować, tzn. położenie, historia, flora i fauna oraz ciekawostki Parków Narodowych. Założyliśmy sobie razem z naszą panią, że dzięki temu projektowi poznamy lepiej Parki Narodowe Polski.

Opinia klasy VI

Spytałem się mojej klasy co was nauczyła praca nad prezentacją i pokazanie jej przed nauczycielami, rodzicami i kolegami. Powiedzieli mi ,że w czasie tworzenia prezentacji najtrudniej było wybrać treści, które mają się znaleźć na poszczególnych slajdach. Można było umieścić dużo informacji ale szczególnie interesowały wszystkich opisy roślin i zwierząt. Dzięki pracy z projektem już wiemy, że ilość nie świadczy o jakości. Lepiej mieć mniej slajdów zawierających teksty, a więcej tych które mają więcej obrazków, rysunków, diagramów i zdjęć. Na koniec zapytałem się co trzeba jeszcze poćwiczyć. Odpowiedzieli, że trzeba poćwiczyć formę przedstawienia prezentacji, czyli mniej czytania, więcej opowiadania własnymi słowami.

06 cze 2012

Festiwal Nauki

Nasze prace zaprezentowaliśmy na Festiwalu Nauki 31 maja pani Dyrektor, rodzicom i kolegom. Byliśmy bardzo spięci i zestresowani. To trudne na forum prezentować swoją prace. Wszystkim podobały się najbardziej slajdy ze zwierzętami. Najbardziej ucieszyli się nasi rodzice, że podołaliśmy się takiej pracy. Nasza pani umieści prezentacje w swoim opisie na stronie Szkoły z Klasą.

30 maj 2012

Koniec prezentacji

Już zbliża się koniec robienia prezentacji. Zostało już tylko przydzielenie slajdów i nauczenie się ich czytać. Wszyscy są szczęśliwi ze swojej pracy. Nikt nie może się doczekać 31 maja, gdy pokażemy prezentacje wszystkim. Oby dobrze nam poszło:)

30 mar 2012

Planujemy prezentację

Na dodatkowych lekcjach przyrody omawialiśmy prezentacje, które mamy przygotować na temat parków narodowych. Na początku podzieliliśmy się na grupy i wybieraliśmy park do opisu. Ponieważ parków narodowych jest dużo, trudno było wybrać jeden. Ostatecznie każda grupa zdecydowała się i już każda grupa ma pierwsze slajdy. Dla mnie jest to fajne, bo możemy się nauczyć więcej o naszych parkach narodowych.

15 mar 2012

Kultura poruszania się oraz korzysatania z internetu

Podczas pracy nad kodeksem 2.0 wspólnie z klasą poruszyliśmy kwestię

kultury poruszania się po blogach oraz publikacji komentarzy na forach

internetowych. Rozmawialiśmy o kulturze oraz treści zamieszczonych

komentarzy w kontekście zamieszczonych w kontekście używania

wulgaryzmów lub treści obrażających. Większość internautów

systematycznie łamie te normy sądząc, że przez to są anonimowi nie

poniosą żadnych konsekwencji.

Pracujemy z TIK

W ramach pracy z TIK na lekcjach języka angielskiego wykorzystywaliśmy

tablice interaktywną oraz zasoby internetu. Z tablicą interaktywną

pracujemy na każdych zajęciach przy pracy nad zadaniami ze słuchania,

czytania oraz ćwiczenia nowego słownictwa. Nauczyciel oprócz

wykorzystywania tablicy korzysta również z wyszukiwarki google,

słowników internetowych oraz programu, który przedstawia fonetyke i

wymowę poznanych słów.

Znajomość zasad bezpieczeństwa w sieci.

Ostatnio bardzo dużo mówi się o ACTA. Spytałem kolegów co o tym sądzą. Powiedzieli mi, że są przeciwko ACTA. Zadali mi pytanie: po co komu ta ustawa, skoro nie będzie można ściągać ulubionych gier i piosenek. Nie mogłem odpowiedzieć, bo też bym chętnie zadał to pytanie. A przecież ACTA jest po to żeby nie ściągać nieumyślnie plików, które mają prawa autorskie. Więc mam do was pytanie: Chcecie żeby była ustanowiona ACTA, czy nie?

Swoją opinie proszę przedstawić w sposób który nie będzie obrażać innych.

09 gru 2011

Debata klasowa- klasa 6

Witam! Cieszę się, że moja szkoła przystąpiła do programu ,,szkoła z klasą 2.0″.

Myślę, że korzystanie z komputerów, internetu, rzutników przyczyni się do

tego, że chętniej będziemy chodzić na lekcje i więcej się nauczę.

css.php