LOKALNA AKCJA SPORTOWA

DSC03125 DSC03121 DSC03195 DSC03061 ÔÇö kopia

Lokalna Akcja Sportowa

w naszym wykonaniu oparta była o współpracę z rodzicami  co było celem głównym naszego przedsięwzięcia w  ramach „Dnia Rodziny” który się odbył 01.06.2016r. Chcieliśmy pokazać uczniom przykładną współpracę z rodzicami by wpólnie bawić się tego dnia. I to się nam UDAŁO!!! Impreza była skierowana do uczniów  ich rodziców, społeczności lokalnej oraz wszystkich pracowników naszej szkoły. W tym dniu zostały zorganizowane rozgrywki sportowe dla wszystkich, kiermasz zdrowej żywności  którym opiekowały się panie Alina Kochańska oraz Elżbieta Pochodowicz oraz mecz piłki siatkowej rodzice- nauczyciele. Organizatorem  Lokalnej Akcji sportowej był koordynator programu WF z klasą w osobie pana Artura Augustynowicza wraz z całą Rada Pedagogiczną oraz Samorządem Uczniowskim. Uroczystości rozpoczęły się od przedstawienia teatralnego który przygotowali rodzice. Następnie nauczyciele barwnie przebrani za bohaterów wiersza zagrali „Na straganie” Jana Brzechwy oraz wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę Majki Jeżowskiej ” Wszystkie dzieci nasze są”. Wszyscy uczniowie którzy reprezentowali naszą szkołę w tegorocznych zawodach sportowych otrzymali dyplomy sportowca. Wtedy właśnie przeprowadziliśmy  nasze rozgrywki sportowe na boisku szkolnym. Chłopcy rozegrali turniej piłki nożnej, dziewczynki turniej piłki siatkowej oraz mecze ringo. Na zakończenie został rozegrany mecz piłki siatkowej rodziców z nauczycielami. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali dyplomy uczestnictwa. Podczas rozgrywek funkcjonował kiermasz zdrowej żywności, gdzie za symboliczną opłata można było posilić się zdrowym jedzeniem.Wszyscy solidarnie podzieliliśmy się przygotowaniem Dnia Rodziny, nauczycielki z nauczania początkowego przeprowadziły gry i zabawy dla dzieci i ich rodziców, inni sędziowali rozgrywki sportowe na boisku szkolnym, dzielnie  pracował tez  zespół  odpowiedzialny za kiermasz zdrowej żywności, członkowie Samorządu Uczniowskiego zadbali o nagłośnienie. Całe wydarzenie promowaliśmy na naszej szkolnej stronie internetowej oraz w postaci plakatów rozwieszony w naszej szkole. Środki zgromadzone ze sprzedaży zdrowej żywności będą przekazane na nowe komplety strojów sportowych dla reprezentantów naszej szkoły. Uczniowie wyrazili pozytywne opinie odnośnie przebiegu całego Dnia Rodziny co bardzo nas cieszy. Największym naszym sukcesem było zaangażowanie rodziców do wspólnej zabawy i to nam się naprawdę udało. Dlatego jeżeli inne szkoły chciały by wziąć z nas przykład w organizacji takiego święta to pragniemy  Was przekonać próbujcie, na pewno się uda. Dziękujemy rodzicom za fajne włączenie się w naszą akcję.

LEKCJA POZA SZKOŁĄ

 

Lekcja poza szkołą

W ramach dodatkowego zadania  „ lekcji poza szkołą” uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kalinówce Kościelnej ćwiczyli w terenie nieopodal naszej szkoły. Miejsce do którego udaliśmy się nazywamy „Ścieżką Zdrowia”, a pokonujemy ja nawet kilka razy w tygodniu. Biorąc pod uwagę fakt, iż miejsce to jest malowniczo położone wśród pól, oczek wodnych i drzew, uczniowie bardzo chętnie biorą udział w tego typu zajęciach. Dodatkowo świeże powietrze i spokój jakim emanuje to miejsce sprawia, iż po spędzonych w ten sposób zajęciach wszyscy jesteśmy naładowani „ pozytywną energią”.

20160406_113332

20160406_113333 20160406_113228 20160406_113012 20160406_113004 20160406_112847 20160406_112845

ROZRUSZAJ RODZICÓW

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Dn. 20.02.2016r. odbył się w naszej szkole Szkolny Turniej Tenisa Stołowego który wpisał się w  ramy akcji programu WF z klasą „Rozruszaj Rodziców” które polegało na aktywnym włączeniu rodziców w rozgrywki co nie było trudne bo cieszą się one dużą popularnością. To już trzecia edycja naszego turnieju  który odbywa się raz w roku. Uczestnikami naszego turnieju byli uczniowie naszej szkoły ale też rodzice i absolwenci. Celem naszego sportowego święta była integracja środowiska poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu.Rodzice jak zawsze bardzo chętnie wzięli udział w rozgrywkach prezentują wysoki poziom sportowy. W końcu to absolwenci naszej szkoły o dużych tradycjach tenisa stołowego. Bardzo pozytywnie tym wszystkim byli zaskoczeni uczniowie, widok ich rodziców w roli zawodników, którzy naprawdę potrafią zagrać dobry tenis motywował ich do równie dobrej postawy.  Po rozegranych pojedynkach zostały wręczone trofea. Pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii otrzymały medale, miejsca IV-VI dyplomy. Zostały też wręczone nagrody dla najlepszej zawodniczki i zawodnika turnieju. W Szkole Podstawowej były to statuetki Wikarego, w Gimnazjum puchar Dyrektora Szkoły a w kategorii Rodzice i Absolwenci nagroda książkowa Burmistrza Knyszyna. Największym sukcesem jest samo spotkanie środowiska lokalnego związanego ze szkoła w ramach szeroko rozumianej integracji.

Wszyscy uczestnicy naszych zawodów otrzymali pamiątkowe długopisy przekazane nam sponsorów czyli sklepów z Kalinówki Kościelnej.

IMG_1697 IMG_1765 IMG_1653 IMG_1443 IMG_1397 IMG_1253 IMG_1155 IMG_1243 IMG_1246

SZKOLNY OKRĄGŁY STÓŁ

20151118_122033 20151118_121521 20151118_121041

 

SZKOLNY OKRĄGŁY STÓŁ

Debata szkolna na temat poprawy jakości lekcji wychowania fizycznego oraz zajęć rekreacyjnych i sportowych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kalinówce Kościelnej odbyła się w dniu 15 października 2015 roku. Spotkanie zostało zorganizowane na „ łączniku” czyli naszej szkolnej antresoli łączące salę gimnastyczną z górnym korytarzem.Moderatorem spotkania był szkolny koordynator programu  Artur Augustynowicz– nauczyciel wychowania fizycznego.

W pierwszej części debaty młodzież została zapoznana z podstawowymi problemami, na które w trakcie tego spotkania będą szukane odpowiedzi czy propozycje pewnych rozwiązań i zmian. W tym celu koordynator programu zaproponował uczestnikom debaty następujące problemy związane z poprawą jakości lekcji wychowania fizycznego, zajęć rekreacyjnych i sportowych w gimnazjum:

 • Co młodzież chciałaby konkretnie poprawić?
 • Jakie podjąć działania, aby było lepiej?
 • Jakiego wsparcia i od kogo młodzież oczekuje?
 • Co uczniowie mogą zrobić własnymi siłami?
 • Co potrzebne jest z zewnątrz?

Następnie wszyscy uczestnicy  metodą „burzy mózgów” proponowali pewne rozwiązania do ww. problemów debaty. Po zakończeniu pracy  uczniowie  prezentowali zapisane postulaty. W trakcie dyskusji padały konkretne propozycje i rozwiązania. Oto kilka przykładów:

 • „więcej lekcji wf”
 • „punktualne przychodzenie przez młodzież na lekcje wf”
 • „dbałość o zdrowie, jeść dużo warzyw i owoców”
 • „zachowywać godną postawę na lekcjach wf”
 • „organizować wycieczki rowerowe”
 • „wykorzystywać więcej muzyki w czasie lekcji wf”
 • „dwa razy w miesiącu młodzież chciałaby decydować o formie aktywności fizycznej w trakcie lekcji”

W trakcie debaty ustalono również, że w ramach zadań do wyboru w I semestrze będzie to „ Rozruszaj Rodziców”, zaś w II semestrze będzie to „ lekcja poza szkołą/salą

Wypracowaliśmy wspólne wnioski:

1.W rocznym planie lekcji wf więcej czasu przeznaczać na gry zespołowe.

2.Wprowadzać w trakcie pojedynczych zajęć wychowania fizycznego możliwość wyboru formy aktywności fizycznej.

3.Dostosowywać intensywność ćwiczeń w trakcie lekcji do możliwości ćwiczących.

Można zatem powiedzieć, że zorganizowana debata przyniosła oczekiwane efekty zarówno dla młodzieży, jak i nauczycieli wychowania fizycznego. Dyskusje, wnioski, propozycje i postulaty pozwolą w bieżącym roku szkolnym oraz kolejnych latach podnosić poziom szkolnego wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kalinówce Kościelnej.

 

Witajcie!!!

My nauczyciele Wychowania Fizycznego witamy wszystkich uczniów na naszym sportowym blogu. Jest to kolejna już III edycja programu WF z klasą. Inicjatywa ta powstała z myślą o was mali sportowcy. Chcemy aby każdy miał swój głos w tworzeniu zajęć sportowych w naszej szkole. Zachęcamy do aktywnego blogowania!!!