SQUASH NA LEKCJI WF

Posted by kopernikwf in Bez kategorii, WF z klasą - edycja 2014/15 | 2 Comments

Dziewczęta z klasy 2B1 uczestniczyły w nietypowej lekcji wf na kortach do squasha. 

IMG_5711

Skrócone zasady gry w squasha:

 • Mecz squasha trwa do trzech wygranych setów. Każdy set trwa do jedenastu punktów za wyjątkiem sytuacji gdzie obaj zawodnicy zdobyli po dziesięć punktów. W tym wypadku wygrywa ten, który zdobywa 2 punkty  przewagi.
 • Mecz squasha rozpoczyna się serwisem, a serwującego po raz pierwszy losuje się poprzez pokręcenie rakiety na podłodze kortu. Serwujący, jeśli wykonuje prawidłowo serwis, serwuje na przemian z lewej i prawej strony tak długo dopóki nie przegra wymiany po serwisie. Wygrywający bieżącego seta serwuje po raz pierwszy w następnym. Serwujący musi znajdować się przynajmniej częścią jednej stopy w kwadracie serwisowym nie dotykając ową stopą żadnej z linii ograniczających kwadrat. Serwis będzie prawidłowy jeśli uderzona piłka trafi bezpośrednio w ścianę frontową kortu powyżej linii serwisowej a poniżej linii autowej i odbije się od podłogi w polu serwisowym przeciwnika, lub przed odbiciem zostanie przez niego odegrana volleyem.
 • Piłkę zagraną przez przeciwnika można odegrać dopiero gdy odbije się ona od frontową powyżej dolnej linii (TIN) i poniżej górnej linii autowej nie uderzając wcześniej w podłogę. Piłka może przy tym odbić się od ścian bocznych i tylnej w dowolnej konfiguracji przed, lub po odbiciu od podłogi kortu, zanim trafi w ścianę frontową.
 • Po wykonaniu prawidłowego serwisu rozpoczyna się naprzemienna wymiana uderzeń obu zawodników do póki jeden z nich nie wykona nieprawidłowego uderzenia.

2 Responses to SQUASH NA LEKCJI WF

 1. oliwkasobieska says:

  Witajcie, fantastycznie, że Wasza młodzież miała możliwość grania w squasha. Myślę, że to była dla nich świetna lekcja w-f. Podziwiamy i pozdrawiamy.

 2. Zuzanna says:

  Zgadzam się w przedmówczynią :)
  Koniecznie opiszcie na jakich zasadach nawiązaliście współpracę z Squash Oaza Kalisz?
  Czy była to darmowa lekcja pokazowa w ramach promocji firmy czy musieliście dokonać opłat według cennika?

  A jak ta nowa dyscyplina przypadła uczennicom do gustu?

  Pozdrawiam,
  Zuzanna Machalska
  Wf z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge