TOP 10 reżyserów :)

Witamy!:)

1. Josh Boon-  „Gwiazd naszych wina”

YouTube Preview Image

Jest to miłosny dramat w reżyserii Josha Boone’a. Reżysera m.in komedii „Bez miłości ani słowa”. Również dla osób, które kochają czytać jest książka „Gwiazd naszych wina”. Dla nas ten film zalicza się  na 1 miejsce. Z pewnością ten film jest dla osób, które lubią się wzruszać.

2. James Cameron-”Titanic”

YouTube Preview Image

Jest to melodramat. Zdobył 11 Oscarów. Reżyser jest znany również z takich filmów jak „Avatar” , „Terminator” czy „Dziwne dni”. Bardzo chętnie wybieramy filmy tego twórcy.

3. Fernando Gonzalez Molina – „Trzy metry nad niebem”

http://www.cda.pl/video/5810067/Trzy-metry-nad-niebem-online-2010-Lektor-PL

Wyreżyserował kolejną część tego filmu tj. „Tylko Ciebie chcę” . Również obejrzeliśmy, ale wydaje nam się, że pierwsza jest o wiele lepsza.Polecamy wszystkich którzy kochają melodramaty.

4.Juan Antonio Bayona – „Niemożliwe”

YouTube Preview Image

Reżyser m.in: „Sierociniec” czy „Dom grozy”. Film przedstawia prawdziwą historię . W jednej chwili rodzina traci siebie nawzajem.Pełen akcji i wzruszeń. Ciekawostką jest to, że twórca tych filmów zajmował się reżyserowaniem teledysków dla hiszpańskich gwiazd muzycznych.

5. Andrzej Wajda- „Katyń”

YouTube Preview Image

Andrzej Wajda to polski reżyser filmowy i teatralny.Otrzymał Oscara za całokształt twórczości. Poruszający film, który przedstawia zbrodnię katyńską dwóch perspektyw: kobiet, oczekujących na powrót swoich mężów, synów i ojców oraz z perspektywy samych internowanych, którzy nie tracąc nadziei, do końca wierzą w uwolnienie i szczęśliwy powrót do domu.

6. Ridley Scoot -”Obcy- 8 pasażer Nostromo”

YouTube Preview Image

Reżyser: „Gladiator”, Prometeusz” czy „Exodus”.Akcja dotyczy załoga statku kosmicznego Nostromo, który odbiera tajemniczy sygnał i ląduje na niewielkiej planetoidzie, gdzie jeden z jej członków zostaje zaatakowany przez obcą formę życia.Kto lubi kino grozy to ten film jest doskonałym przykładem do obejrzenia.

7.Danny Boyle i Loveleen Tandan – ” Slumdog. Milioner z ulicy.”

YouTube Preview Image

Danny Boyle był zdobywcą Oscara.Słynny z takich filmów jak: „Milionerzy” i „Niebiańska plaża”.  Film przedstawia w bardzo ciekawy sposób historię dziecka ze slumsów.Bardzo nam się spodobał ze względu na interesującą historię i ciekawy wątek miłosny.

8.Roger Christian -” Eksplozja- ostatnie cięcie.”

Dobre kino akcji z klimatem lat 80-tych.W Seattle działa maniakalny przestępca, który systematycznie wysadza w powietrze najważniejsze obiekty w centrum miasta. Mieszkańców ogarnia przerażenie i panika. Wkrótce sprawa staje się głośna.Dalsze wydarzenia obfitują w niebezpieczne akcje.

http://www.filmweb.pl/film/Eksplozja+-+ostatnie+ci%C4%99cie-1996-89944

9 .Roman Polański- „Pianista”

YouTube Preview Image

Film zdobył Oscara .Reżyser znany również z filmów takich jak: „Gruby i chudy”,”Zemsta”. Ekranizacja Romana Polańskiego, to adaptacja autentycznych wspomnień Władysława Szpilmana, polskiego pianisty żydowskiego pochodzenia. W roli głównej wystąpił Adrien Brody. Momentami drastyczny, brutalny, ale prawdziwy.

10. Eric Toledano i Olivier Nakache -” Nietykalni”

YouTube Preview Image

Kino o prawdziwej przyjaźni. „Nietykalni” stali się najbardziej kasowym filmem  w języku innym niż angielski. Film dobrze radził sobie też w kilku krajach europejskich (szczególnie w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Belgii). Na całym świecie sprzedano ponad 50 milionów biletów kinowych. Warty obejrzenia :)

Mamy nadzieje, że spodobają wam się wszystkie podane propozycje.

Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce !:)

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge