Już po sprawdzianie!

źródło: www.flickr.com, cc by-nc-sa by CubaGallery

4 kwietnia szóstoklasiści mieli swój wielki dzień – sprawdzian podsumowujący ich wiedzę nabytą w szkole podstawowej. Przyszli odświętnie ubrani, niezwykle przejęci. Na pewno napisali tak, jak potrafili najlepiej. Stwierdzili, że nie był wcale taki trudny. Też mam taką nadzieją i z niecierpliwością czekam na wyniki. A swoją drogą test podobał mi się, zwłaszcza polecenia polonistyczne, bo nad matematyką trzeba było posiedzieć.:)

Drodzy Szóstoklasiści! Uszy do góry!

Posted in Bez kategorii | 1 Comment

Dzień Zucha i Harcerza w SP12

Dzień Zucha i Harcerza w SP 12

Ale się działo! Kochani, to trzeba było widzieć, jak uczniowie SP 12 całymi klasami z nauczycielem, ale też sami podczas przerw, przychodzili na hol II piętra i brali udział w zabawach i śpiewankach organizowanych przez zaprzyjaźnioną drużynę, która działa na terenie szkoły! Można było obejrzeć ciekawa wystawę, na której zgromadzono szereg eksponatów harcersko-obozowych. Chłopcy z klasy VI zainteresowali się menażką złożoną z kilku elementów. Chętnych do drużyny było sporo, oby na chęciach się nie skończyło. A życie harcerskie fajne jest, choć sama harcerka nie byłam. Mam męża cały czas jeszcze harcerza oraz syna i córkę w FSE /Federacja Skautingu Europejskiego/ i uważam, że nie ma wspanialszej formy spędzania wolnego czasu jak obóz wędrowny czy stacjonarny. A więc bardzo zachęcam moich uczniów do wstąpienia do drużyny! Warto! Czuwaj!

Posted in Bez kategorii | 2 Comments

Powrót do rzeczywistości :)

Już wróciłam! Od poniedziałku rzetelnie śmigałam do pracy /w dżinsach i polarze:), a więc na sportowo/. Sporo rzeczy udało mi się nadrobić: protokoły, uchwały, oceny, no i oczywiście sprawozdanie z nadzoru, bo to jego pisanie zajęło mi najwięcej czasu, wprowadzanie danych z próbnego sprawdzianu z Operonu, sprawdzanie dzienników, itp. W zasadzie jestem wypoczęta i gotowa do pracy w nowym semestrze. Choć przydałoby się jeszcze kilka dni wolnego. Ale szkoła, dzieciaki czekają, nowe wyzwania też!

W pamięci zostanie mi wspaniałe szusowanie na stoku pod Rabką /w Chabówce/, które dało mi wiele radości i skuteczny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Wszystkim nauczycielom i uczniom życzę sił  do pracy w nowym półroczu, by jej efekty były szybko widoczne. PA!

Taką radość sprawiała mi jazda na nartach!

Z córcią w Białce Tatrzańskiej.

Też tak umiem!

Posted in Bez kategorii | 6 Comments

Ferie czas zacząć!!!

Źródło: www.flickr.com

Kochani, z  zapałem zaczynam odpoczynku czas. Chyba mi się należy:) Wyniki ewaluacji okazały się wspaniałe. Ale by pracować z zapałem dalej, trzeba nieco przystopować. Chodzi zarówno o nauczycieli, jak i uczniów. Więc nie tracąc więcej czasu niniejszym informuję, że jutro ruszam w piękne polskie góry, by radośnie poszusować po oślich łączkach:):):) Listę spraw do załatwienia, zostawiam na biurku – niech czeka /nabierze mocy!/. Pozdrawiam wszystkich blogowiczów i życzę udanego odpoczynku!

Posted in Bez kategorii | 3 Comments

Zimowe, niedzielne popołudnie

Za oknem widzę latające ptaki, ośnieżony parking, opatulonych ludzi wolno idących każdy w swoją stronę. Piękna jest  zima /zwłaszcza, jeśli ogląda się ja z okna ciepłego mieszkania :) /. Ale nie myślcie sobie, że jestem piecuchem! Jutro znów wybieram się na łyżwy, choć ostatni upadek był bolesny:(.

Dziś gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – idea szczytna, więc warto się zaangażować.

Przed nami ostatni tydzień nauki, intensywnej pracy dla nauczycieli, sprawozdań, klasyfikacji, no i oczywiście rady poewaluacyjnej! Liczymy na wysokie notowania.

Poza tym nie dajmy się chorobom! Dziś znów dowiedziałam się, że kolejny nauczyciel idzie na zwolnienie.

I jeszcze jedno – przepraszam, że tak dawno nie pisałam – zbyt dużo pracy mnie przytłoczyło!!!

Posted in Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

Czas do pracy!

Jutro znów starcie z hałaśliwą szkolną rzeczywistością. :) Ale nie martwi mnie to, gdyż siły, zdrowie i chęci są, choć czasem zbytnio się przejmuję.

Mam poczucie dobrze spełnionego obowiązku, bo udało mi się wreszcie opisać zadanie TIK. A z jaką łatwością dodaję już zdjęcia?! :) Oby tak dalej! Wszystkim oglądającym mego bloga życzę miłego, owocnego tygodnia. Wpisujcie się!

Hasło na dziś: TIKAM, BO LUBIĘ!

Posted in Bez kategorii | 6 Comments

Znów jestem z Wami!

Jakimże ja zuchem jestem kochani, gdy tak sama dochodzę małymi kroczkami do kolejnych działań w ramach TIK! Trochę zabałaganiłam ze wznowieniem mego bloga, ale już się poprawiam! Więcej czasu wolnego mam właśnie w piątkowe wieczory, kiedy to jestem w stanie nadrobić pewne zaległości /p. Kasia Z-D wie, o czym piszę :) /.  Właśnie wypróbowałam, jak można wykorzystać na lekcji świetnie puzzle zrobione np. ze zdjęć pisarzy czy też przydatnych ilustracji. Muszę zobaczyć, jak to będzie wyglądało w przypadku tekstu, zdania bądź wyrazów. Niech TIK będzie z Wami i w tym roku Szkoły z klasą 2.0!!!

Posted in Bez kategorii | 3 Comments

Witaj, świecie!

To jest pierwszy wpis na blogu. Jako nowy użytkownik WordPressa powinieneś przejść do swojego kokpitu, aby usunąć ten wpis i utworzyć nowy z własną treścią. Baw się dobrze!

Posted in Bez kategorii | 1 Comment