6

Zespół Szkół w Sahryniu przystąpił do II edycji programu szkoła z klasą 2.0 będziemy wprowadza w życie kodeks opracowany w ubiegłym roku na różnych lekcjach wykorzystamy technologie komputerowe tak aby przybliży uczniom prace z różnymi programami encyklopediami i innymi cennymi umiejętnościami komputerowymi.W tym  celu będziemy pracować na kółko informatycznym przed lekcjami, po lekcjach,w wolnych chwilach i na lekcjach.W ubiegłym roku brałam czynny udział w blogowaniu myślę że w tym roku będę miała okazję także się wykazać:)


59

Przepraszam że tak dłygo nie pisałam ale miałam wiele ważnych spraw.JAk po końcu roku czerwone paski na śiadectwach były? bo u mnie był:) A jak spędzacie wakację nad morzem w górach czy może jednak w domu? odpowiedzcie w komentarz.Życzę miłychj rsadosnych,udanych wakcji  pięknej pogodoa DO zobaczenia.

Kasia


0

Napiszę teraz o projekcie pod nazwą „Lubelszczyzna-moja mała Pjczyzna”.W tym projekcie brało udział 12 osób.A były to klasy od V-IV Celem projektu było -budzenie poczucia odrębności -kształcenie umiętności korzystania z różnych zródeł informacji -kształcenie umiętności w grupie Nad Celami projektu zzastanawialiśmy się wsólnie ze wszystkimi uczniami


0

Oceny w szkole są już u was wystawione?.Bo u nas już tak.Napiszcie mi w komentarzach jak wam poszło:).Bo mi jak narazie całkiem całkiem:D.Słyszałam także że szkołą z klasą 2.0 rozdaje nagrody za systematyczne pisanie na blogu.Ciekawe czy ja znalazłam się w tym gronie.Miejmy nadzieję że tak. Trzymajcie kciuki


0

Ciągle piszę o uroczystości poświęcenia sztandaruA teraz wstawię tu inforrmację kturę zawarte były w gazecie Wschodniej:

Mszy świętej na przyszkolnym placu przewodniczył ks. bp Wacław Depo, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Przy ołtarzu umieszczono słowa Jana Pawła II: „To, co przeżyło jedno pokolenie, drugie przerabia w sercu i pamięci”, a także prośbę: „Siostro Longino z małymi męczennikami, wstawiaj się dziś za nami”.

– Ja pochodzę z Turkowic i siostra Longina także była związana z Turkowicami – powiedziała nam Gabriela Bartyga, uczennica drugiej klasy gimnazjalnej Zespołu Szkół w Sahryniu, która robiła zdjęcia z uroczystości.

Miłość i przebaczenie

Do Sahrynia przybyło około stu sióstr służebniczek, nie zabrakło księży, przedstawicieli władz samorządowych, dzieci i młodzieży oraz mieszkańców Sahrynia i okolicznych wiosek.
– Życie poświęcone innym, warte jest przeżycia – powiedział podczas homilii ks. bp Wacław Depo.
Przypomniał, że to Niedziela Dobrego Pasterza. – Jezus ma prawo być wymagający, bo swoje życie z woli Ojca dał w ofierze – mówił ordynariusz.

Przestrzegał przez relatywizowaniem prawdy. – Prawda Boża jest niepodzielna. Podejmująca trud wychowawczy w domu dziecka w Turkowicach siostra Longina dała swoje życie za wierność Chrystusowi – usłyszeli zebrani podczas nabożeństwa.

Biskup przywołał słowa błogosławionego Jana Pawła II, że „męczennicy powracają, męczennicy muszą powracać, swoim przykładem wskazali nam drogę ku przyszłości, z miłością przebaczającą”. – W tym duchu wiary poświęcono w 1972 r. w Malicach dzwon, który głosi miłość i przebaczenie. Miłość miłosierna to Chrystus ukrzyżowany i zmartwychwstały – nauczał ks. biskup.

Po nabożeństwie poświęcono i przekazano szkole podstawowej sztandar, który wykonały i przywiozły do Sahrynia ze Starej Wsi k. Brzozowa siostry służebniczki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

Uroczyście odsłonięta została także tablica patronki szkoły. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie sahryńskiej szkoły, wystąpił także Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej.

W osobistym przemówieniu wojewoda lubelski Genowefa Tokarska przypomniała, że jej dziadkowie mieszkali w Kolonii Sahryń.

– To, że przeżyli wojnę zawdzięczali sąsiadowi, Ukraińcowi, który w nocy zastukał do okna i powiedział, żeby uciekali. I uciekli – mówiła Tokarska. – Ziemia hrubieszowska jest przesiąknięta krwią ludzi niewinnych. Ale przebaczenie sam Bóg wynagradza. O tym mamy pamiętać. Nie podsycajmy innych do nienawiści, bo to nie prowadzi do niczego dobrego – zaapelowała

A oto link

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110518/ZAMOSC/741623053


0

Przyszedł czas na naszą ukochaną szkołę :)

O niej to mogłabym napisać tyleeee wiadomości lecz najlepiej będzie gdy podam link do strony internetowej naszej szkoły

http://www.szkolawsahryniu.ehost.pl/dzomla/

Pomnik:

W naszje okolicy jest teś do zobaczenia pomnik białego Ułana.Ale jeśli chcecie czegoś więcej na ten temat się towiedzieć to musicie odwiedzić naszą piękną miejscowość


0

Tutaj podaję mapę  jak do niej dojechać:)

<iframe width=”425″ height=”350″ frameborder=”0″ scrolling=”no” marginheight=”0″ marginwidth=”0″ src=”http://maps.google.pl/maps?hl=pl&amp;q=sahry%C5%84+mapa&amp;ie=UTF8&amp;hq=&amp;hnear=Sahry%C5%84,+hrubieszowski,+Lubelskie&amp;ll=50.679991,23.788299&amp;spn=0.161706,0.308647&amp;z=12&amp;output=embed”></iframe><br /><small><a href=”http://maps.google.pl/maps?hl=pl&amp;q=sahry%C5%84+mapa&amp;ie=UTF8&amp;hq=&amp;hnear=Sahry%C5%84,+hrubieszowski,+Lubelskie&amp;ll=50.679991,23.788299&amp;spn=0.161706,0.308647&amp;z=12&amp;source=embed” style=”color:#0000FF;text-align:left”>Wyświetl większą mapę</a></small>

A teraz trochę wiadomości o niej

Sahryń – wieśPolsce położona w województwie lubelskim, w powiecie hrubieszowskim, w gminie Werbkowice. Leży przy drodze nr850.

W czasie II wojny światowej we wsi znajdował się posterunek Ukraińskiej Policji Pomocniczej. W dniu 10 marca 1944 roku wieś stała się obiektem ataku polskiego podziemia, w trakcie którego rozbito posterunek ukraińskiej policji i zamordowano od 150 do 800 Ukraińców

Co warto zobaczyć w Sahryniu?

Np Kościół:

Historia Parafii:Już pod koniec w. XVIII istniała tutaj parafia unicka. Posiadała filie w: Turkowicach i Miętkiem, zaś katolicy obrządku łacińskiego należeli do parafii Tyszowce. Parafia rzymskokatolicka została erygowana, 13 IV 1923 r., przez bp. Mariana Fulmana. Powstała ona z podziału parafii Tyszowce. W czasie II wojny światowej Sahryń był siedliskiem UPA (1943-1944). Na skutek tego miejscowość została doszczętnie zniszczona, 9 III 1944 r., przez połączone oddziały AK i BCh. Wtedy zniszczeniu uległa również świątynia. Po zakończeniu działań wojennych murowany kościół został gruntownie przebudowany (pw. św. Cyryla i Metodego).

Pierwszy kościół greckokatolicki, wspominany już w r. 1780, był świątynią drewnianą, a istniejący do dnia dzisiejszego został wybudowany w r. 1873. Po kasacie unii był on zamieniony na cerkiew prawosławną. Po zakończeniu I wojny światowej oddano go katolikom i poświęcono. W czasie II wojny światowej w posiadaniu prawosławnych.

Jest także zabytkowy cmętarz:


1. Cmentarz rzymskokatolicki w Sahryniu, czynny, założony w r. 1955, w kształcie kwadratu o pow. 1,8 ha, podzielony na kwatery, ogrodzony metalową siatką przy metalowych słupach

2. Cmentarz rzymskokatolicki, dawniej greckokatolicki i prawosławny w Sahryniu, nieczynny, założony na przełomie w. XVIII i XIX, w kształcie wydłużonego czworoboku o pow. 0,4 ha, otoczony wałem ziemnym
0

Wiele osub w tym ponad 70% nastolatków nie zwarza na niebespieczęństwa które  mogą na niego czychać w internecie owszem rożne  gry portalke społecznościowe blogi np takie jak ten są dobre ale Np gdy piszemy z nieznajomą osobą na gg nigdy nie możemy być pewni kto tak naprawdę jest po drugiej stronie.Czasem ta osoba chce nasz numer telefonuy lub chce nasze zdjęcie.Pod żądnym porozem nie podawajmy swojego numeru telefonu w sieci.Nie przesyłajmy także swoich zdjęci bo to jest bardzo nie bezpiecznę:/.

Uważajcie gdy jesteście w internetowym świecie


0

Nasza szkołą zmienia się na lepsze.Może trochę pózno o tym piszę ale dyrektor w czasie feri a było to spory czas temu ufundował nam gry mini hokeja i piłkarzyki.Wcześniej do tych gier ustawiały się dłuuugie kolejki a teraz wszystko to krótko mówiąc poszło w zapomnienie:((.BO właśnie 15 maja od  wójta dostaliśmy nową wersję PSP.Do tego były także załączone nowe gry.TO dopiero nazywa się praktyczny prezent.:)) ^^


0

Wiecie dobrze żę 15 maja była wielka uroczystość.A ci co nie wiedzą przypomnę że tego dnia było poświęcenie sztandaru i nasza szkołą naosi imię siostry Wandy Longiny Trudzińskiej i siedmiu wychowanków.Nosimy imię szlachetnych osób które ratowoła wszystko to co należało do Boga.Oddała życie razem z chłopcami za nas by pokazać żę wszyscy są wolni i mogą żyć tak jak chcą.A także że powinniśmy być narodem tolerancyjnym.