Hejki

Wył.

Dziękujemy za zieloną odznakę. Pozdrawiamy wszystkich , życzymy udanych wakacji, dużo odpoczynku, dziękujemy za całoroczną wspaniałą współpracę.

Kasia i Iwona

Spotkanie

Wył.

Czytałam na blogu głównym o spotkaniu które odbyło sie w piatek. Niestety my mieszkamy prawie 450 km od Warszawy dla nas to zbyt daleki i kosztowny  wyjazd.

Projekty

My juz zakończyliśmy prace projektowe. Dla nas szóstoklasistów to było ważne. bo w gimnazjum będziemy robić projekty.

Już wczesniej opisywaliśmy że mieliśmy problemy z projektem z matematyki, pani udzielała wskazówek i potem było lepiej. Naszą pracę nad projektami to można było podzielić

Pomysł i przygotowanie harmonogramu

Podział na grupy i wykonywanie prac

Przydział prac  w grupach, wyszukiwanie materiałów w Internecie, posługiwanie się e- biblioteką, książka Lilavati

konsultacje z panią, dotrzymywanie terminów

wykonanie prac w Power Point.

Natomiast z wych fiz było łatwo,

Podobnie przygotowanie projektu było :

poszukanie tematu, podział na grupy, praca nad wyszukiwaniem materiałów w Internecie, wykonanie ruchomych kartek, wykonanie broszurek.

Zajęcia takie były ciekawe, nie można było „zawalić” terminów prac bo na tym ucierpieli inni członkowie grupy.

Dzieki projektom doskonaliliśmy race w  programach Power pOint, Logomocja, Microsoft Word. Ważna była współpraca w grupie, w myśl zasady „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

Dla NAS BYŁO TO NOWE DOŚWIADCZENIE KTÓRE NA PEWNO ZAOWOCUJE W GIMNAZJUM

Kasi I Iwona.,

EURO 2012

Dziś wielki dzień!!!!! Wszyscy kibicujemy :P .

Kupiliśmy specjalne koszulki, czapki, szaliki, trąnki aby dodac otuch naszym zawodnikom. :P

 

Kasia i Iwona:P

 

P.S  Trzymajcie kciuki za POLSKĘ   :P

Podsumowanie

Wył.

Program Szkoła z klasą 2.0  był bardzo ciekawy. Pracowaliśmy bardzo ambitnie cały rok. Program się nam podobał.  Poznaliśmy nowe programy z którymi pracowaliśmy. Mamy nadzieję że będziemy brać udział w takich projektach. Ten projekt bardzo dużo nas nauczył, pracowaliśmy w grupach i to pomogło nam sie porozumiewać. Poznaliśmy równiez metodę WebQuest, która była bardzo ciekawa. :)

 

 

Iwona i Kasia :P

Festiwal

Wył.

Ale super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wszystko co zaplanowaliśmy to się udało., rodzice byli zadowoleni. Będziemy robić filmik ze zdjęć to się pochwalimy, a pani pedagog kręciła film to też będzie się czym pochwalić.Wrzucimy na YouTube

Iwona

:D   :D   :D   :D   :P    :P

Przygotowania do festiwalu

Wył.

Jutro w naszej szkole dzień wolny od nauki. Mamy dzień rodziny jak co roku 1 czerwca, zapraszamy do szkoły rodziców. Ja będę prowadzić szkolny festiwal , Kamil będzie operatorem. Już z naszą panią  która jest koordynatorem projektu wszystko ustaliliśmy.  Opowiem troszkę o celach i zadaniach naszego programu, o kodeksie i jego realizacji.

Najpierw pokazy zacznie klasa V, będzie happening, bajka ekologiczna, potem nasza klasa będzie prezentować swoją pracę z matematyki, potem klasa IV z j. polskiego i j. angielskiego, potem znowu klasa piata z panią pedagog przedstawi o zagrożeniach internetem, a na końcu my przestrogi na wakacje które zrobiliśmy z panem Kulka. Rodzice będą przy ciastku i kawie oglądać nasze prace. Potem będzie podsumowanie projektu Comenius a na końcu rodzice obejrzą gazetki ścienne na korytarzach które są o naszych projektach. Rodzice otrzymają broszurki wykonane prze klasę V podsumowujące pracę z programem Szkoła z klasą 2.0. Na koniec będą rozgrywki sportowe na boisku i kiełbaski z grilla.

Ach zapomniałam dodać że będą nauczyciele i inni uczniowie.

:D Iwona

Przygotowania do festiwalu

Wył.

W następnym  tygodniu w naszej szkole odbędzie się festiwal  poświęcony projektom Szkoły z klasą. Będzie to taki piknik rodzinny. Czwarta i piąta klasa przygotowała foldery które otrzymają rodzice. Będziemy mieć grilla różne konkursy i rozgrywki sportowe :P .  Ten dzien będzie wolny od nauki dzień dla nas uczniów i dla rodziców :P

My również będziemy prezentować rodzicom nasze prezentacje, mamy nadzieje że im sie spodobają Zrobiliśmy gazetki ścienne które również zaprezentujemy rodzicom. : )

Kasia i Iwona   :P

 

Sonda

Wył.

Brałyśmy udział w głosowaniu  o wykorzystywaniu programów. My w szkole korzystamy z movie maker, power point, prezi, logomocja image.  Najbardziej podoba się nam prezi . Zrobiliśmy w nim juz dużo prezentacji i mamy w nim wprawę :P

Kasia i Iwona :P

Prezentacja w prezi

Wył.

Ja wraz z Eweliną  utrwalałyśmy i przygotowałyśmy prezentację w prezi oto link

:P   Kasia

 

 

css.php