WYNIKI WYBORÓW DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Dnia 19 maja 2014 roku w gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Soli w ramach udziału w ogólnopolskim programie „Młodzi głosują” , odbyły się Młodzieżowe wybory do Parlamentu Europejskiego 2014. Lokal wyborczy tradycyjnie znajdował się w świetlicy szkolnej. Akcję przygotował i przeprowadził zespół uczniowski z klasy IIe, który pełnił funkcję Komisji Wyborczej w składzie: przewodniczący Damian Gajowski, zastępca Daniel Mikijaniec, sekretarz Konrad Rudnicki oraz członkowie Kamil Wołk, Oliwia Kozak i Oliwia Wilk. Koordynatorem  zespołu była Pani Małgorzata Pośpiech. Szkolna Komisja wyborcza przygotowała wszystkie materiały tj. karty do głosowania, urnę, listy osób uprawnionych do głosowania. Po zakończeniu głosowania podliczone zostały wszystkie głosy oraz sporządzono protokół wyników wyborów  według, którego dane przedstawiły się następująco:  liczba osób uprawnionych do głosowania-316, głosów oddanych -228 w tym: głosów ważnych 218 oraz  głosów nieważnych 10. Frekwencja udziału w wyborach wynosiła 72%. Najwięcej głosów ważnych oddanych (78) otrzymał Komitet Wyborczy Nowa Prawica- Janusza Korwin-Mikke, kolejno (48) Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch, (21) głosów uzyskał Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Najmniej oddanych głosów (2) otrzymał Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro. Dzięki tej akcji  młodzież gimnazjalna miała możliwość zapoznania się z zasadami obowiązującymi w czasie odbywających się wyborów ogólnopolskich.P1050082

Wycieczka w Zielonej Górze!

Dnia 14 maja wybraliśmy się klasowo do Zielonej Góry na film „Powstanie Warszawskie”. Film podobał nam się, aczkolwiek według niektórych był to zwyczajny film dokumentalny i spodziewali się czegoś lepszego. Po drodze zahaczyliśmy o Zielonogórski Ogród Botaniczny. Bardzo nam się podobało! :D Było pięknie. Drzewa były naprawdę śliczne i miały w sobie coś wyjątkowego. Na środku znajdowała się dość duża chatka, w której można było usiąść na ławce i zrelaksować się. Pod koniec znajdowało się małe zoo.  Były w nim urocze zwierzęta m.in. surykatki. Teraz przedstawiamy wam parę zdjęć z owego ogrodu:

ab_187 W_Ogrod domek ogrod_botaniczny_0ogr2

Młodzi Głosują

19 maja 2014r. w świetlicy szkolnej gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Soli odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego 2014. Do wyborów przystąpią uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. Organizatorem projektu jest Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Celem tej akcji jest zachęcenie młodych ludzi do wzięcia udziału w głosowaniu w wyborach. Dzięki Młodzieżowym Wyborom uczniowie podejmą pierwszą, ważną aktywność obywatelską. O efektach projektu nieraz informowały już media. Wyniki głosowania podamy po ogłoszeniu oficjalnych wyników tj. po 25 maja 2014r.młodzi głosują

Pozdrawiamy Uczniowie gimnazjum

 

Stronka internetowa naszej Firmy

Postanowiłyśmy opracować dla naszej firmy stronę internetową, w której zostały zawarte najważniejsze informacje o naszej działalności gospodarczej. W ramach współpracy ze schroniskami zwierząt zamieściłyśmy linki dla klientów, gdzie można uzyskać wiadomości w miarę potrzeby adopcji piesków. Lubimy przeprowadzać sondaże wśród społeczności, dlatego też dodałyśmy krótką ankietę. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony- proszę zaznaczyć link z prawej strony bloga lub zamieszczony poniżej odnośnik.

Firma „Świat zwierząt”

Pozdrawiamy

kasztany

Witajcie! :)

Dziś troszeczkę inny i odmienny post, ponieważ będzie on dotyczył naszego miasta! :)

Dziś (8 maja) w naszej miejscowości przy pomniku Bohaterów II Wojny Światowej odbyła się uroczystość obchodów 69 rocznicy zakończenia II wojny światowej. Udział w całym wydarzeniu wzięli m.in. władze miasta oraz powiatu, harcerze, dyrektorzy szkół, mieszkańcy miasta, nie mogło zabraknąć oczywiście dzieci jak i młodzieży szkolnej. :)

Oto kilka zdjęć upamiętniających tą uroczystość:

Pomnik

pomnik3

pomnik2

 

Pozdrawiamy! :) )

Cześć wszystkim!

Dzisiaj skończyłyśmy moduł czwarty. Aż 16 dni przed terminem : o!
Poszedł nam bardzo miło i sprawnie. Musiałyśmy podliczyć koszty i fundusze jakie mamy do włożenia w naszą firmę. Mimo, że było parę chwil zawahania, ostatecznie skończyłyśmy go gładko i bez większych problemów. Coraz bardziej przekonujemy się, że tworzenie firmy to serio czadowa sprawa. Nasz mentor nakierowuje nas na bardzo dobrą drogę. Dzięki niemu moduły idą nam jeszcze lepiej. Możemy szybko i sprawnie naprawić swoje błędy. Taka osoba jest naprawdę przydatna w takich projektach.
Ze swojej strony życzymy miłego tygodnia i szybkiej oraz miłej pracy nad modułem!
Pozdrówka, Kasztany :) )

Witajcie!

Pomimo dużych trudności i problemów związanych z egzaminami, udało nam się nareszcie ukończyć kolejny moduł-trzeci! :D

Poniżej przedstawiamy naszą gazetkę i wizytówkę, które obrazują naszą działalność

Gazetka Świat Zwierząt

wiz

A Wam jak idzie praca nad modułem? :)

Pozdrawiamy gorąco! Kasztany : )

Projekt uczniowski

Projekt uczniowski

W naszej szkole jest realizowany projekt uczniowski zespołu z klasy Ic  pt. ,,Oszczędzają bogaci i nam się opłaci”. Projekt bierze udział w konkursie na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie IDEA 2014. Głosowanie internautów odbywać się  będzie w dniach 28.04 – 04.05.2014 roku.

Zapraszamy do brania udziału w głosowaniu.

Instrukcja głosowania:

  1. www.junior.org.pl
  2. Zakładka przedsiebiorczość
  3. Konkurs IDEA 2014
  4. Wybierz najlepsze przedsięwzięcie
  5. Wybierz woj. lubuskie
  6. Wybierz Gimnazjum nr 3 Nowa Sól
  7. Zagłosuj

   Zespół uczniowski

SUPER WERSJA OSZCZĘDZANIE

 

 

Wirtualny Młodzieżowy Festiwal Programu „Młodzi Przedsiębiorczy”

P1050072P1050073

Hejka wszystkim

Jesteśmy w trakcie rozwiązywania zadań dotyczących festiwalu. Możemy przyznać, że w obecnym roku zadania są trudniejsze do wykonania. Są jednakże bardzo ciekawe i uważamy, że na pewno w pewien sposób nas rozwijają. Bardzo podobał się nam wykład Nialla Fergusona o tematyce Teorii Europejskiego Cudu. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych zadań. A wam jak się podoba festiwal?

Pozdrawiamy, kasztany:)