Podsumowanie tegorocznej edycji WF z Klasą w ZS31

16 czerwca 2016 at 22:46 Kategoria: WF z klasą - edycja 2015/16 Brak komentarzy

Bieżący rok szkolny był dla nas szczególnie trudny. Wciąż trwający remont, który odbierał nam coraz większą przestrzeń, znacznie ograniczał nasze możliwości.

Do braku boiska szkolnego od trzech lat przyzwyczailiśmy się, ale zamknięcie szkolnego patio a także niewielkiego placu przed szkołą zabrało nam ostatnią enklawę sportową.

Mimo to możemy zdecydowanie przyznać, że rok szkolny 2015/2016 nie należy do zaprzepaszczonych i udało nam się wiele osiągnąć. Nasza kreatywność uatrakcyjniła zajęcia związane z edukacją prozdrowotną w kierunku między innymi profilaktyki wad postawy i zdrowego odżywiania. Szereg lekcji odbył się w plenerze podczas doskonalenia umiejętności Nordic Walking, jazdy na łyżwach, a także umiejętności strzeleckich i survivalowych. Zdobyliśmy również szereg medali w dzielnicowych mistrzostwach wielu dyscyplin sportowych.

Udało nam się przeprowadzić Szkolną Akcję Sportową w formie Dnia Sportu, który odbył się 1 czerwca i był okazją do rywalizacji ruchowych podczas gier indywidualnych w tenisie stołowym oraz w badmintona. Zadbaliśmy także o trening umysłowy, chętni zmierzyli się w turnieju w warcaby oraz w szachy. Kontynuacją tego dnia były cykliczne Dni Zdrowego Odżywiania, podczas których przygotowywaliśmy poczęstunki w zakresie smacznych i wartościowych drugich śniadań, zdrowych deserów oraz truskawkowych wariacji.

Ponieważ warunki w naszej szkole były zbyt ograniczone wyszliśmy na zewnątrz podczas Lokalnej Akcji Sportowej. W dniu 22 maja zorganizowaliśmy we współpracy z Fundacją MARATON gry i zabawy o charakterze prozdrowotnym dla najmłodszych mieszkańców Warszawy oraz ich rodziców. To była naprawdę specyficzna lekcja wychowania fizycznego, podczas której zachęcaliśmy do wstania z kanapy, odejścia od komputera i podjęcia aktywności ruchowej.

Jako wolontariusze oraz uczestnicy marszu pn. „Marsz po nowe życie” współtworzyliśmy także ogólno-warszawską akcję sportową podczas próby bicia rekordu Guinnessa w liczbie osób idących z kijkami Nordic Walking.  Dochód z tej akcji przeznaczony został na szczytny cel wsparcia idei transplantacji.

 

Życzymy wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji

Do zobaczenia za rok!

20150905_083204 SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Dzień Dziecka w ZS31

11 czerwca 2016 at 18:30 Kategoria: WF z klasą - edycja 2015/16 Brak komentarzy

W dni 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole Dzień Sportu, w ramach którego uczniowie mogli rywalizować w grach indywidualnych w tenisie stołowym, w badmintona, w szachy oraz w warcaby. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy otrzymali słodkie upominki. Oto wyniki:

 

TENIS STOŁOWY:

Dziewczęta:

I. Dominika Jąderko

II. Marta Żywiecka

III. Julia Brodziak

Chłopcy:

I. Damian Męczyński

II. Adrian Arasimowicz

III. Maksym Dubnik

BADMINTON:

Dziewczęta:

I. Natalia Woźniak

II. Karolina Modzelewska

III. Ola Michniewska

Chłopcy:

I. Jarosław Kubik

II. Bartłomiej Staniszewski

III. Rafał Kazimierczak

SZACHY:

I. Anatol Ziaja

II. Agata Janczewska

WARCABY:

I. Oliwia Lis

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

WOLSKI KOROWÓD

23 maja 2016 at 08:50 Kategoria: WF z klasą - edycja 2015/16 Brak komentarzy

Uff !

Kolejna niedziela pracowita. Tym razem to my wspieraliśmy Fundację MARATON,  która współpracuje z naszą szkołą od lat.

Podczas rodzinnego festynu pn. „WOLSKI KOROWÓD” próbowaliśmy pokazać jego uczestnikom jak ważny jest czas wspólnie spędzony przez rodzinę a przede wszystkim zwrócić uwagę na treści prozdrowotne związane z bezpiecznym użytkowaniem komputera i  Internetu. Był to czas kiedy rodzice mogli skorzystać ze specjalistycznych porad psychologów oraz wstępnie ocenić m.in. czy sposób korzystania ich dziecka z komputera nie budzi zastrzeżeń, czy też wykazuje cechy niepokojących zachowań. W tym czasie dzieciaki miały możliwość ozdobienia twarzy cudnymi malunkami, bądź wykonać z pomocą starszych koleżanek rzemykową bransoletkę albo rozwiązać prozdrowotny rebus, krzyżówkę lub quiz.

To była szczególna forma edukacji zdrowotnej.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Jak bezpiecznie się odchudzać?

22 maja 2016 at 18:49 Kategoria: WF z klasą - edycja 2015/16 Brak komentarzy

Wieloletnia współpraca z Fundacją MARATON w tym roku zaowocowała realizacją projektu dotyczącego bezpiecznej redukcji masy ciała oraz kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych, w ramach którego:

 

-          powołaliśmy 12 osobową grupę uczniów z nadwagą, otyłością lub dużymi błędami żywieniowymi, która uczestniczy w bezpłatnych konsultacjach dietetycznych oraz dodatkowych zajęciach sportowych

 

-          wszystkie klasy odbyły warsztaty zdrowego odżywiania pn.: DIETA A LEPSZA NAUKA

 

-          zorganizowaliśmy „Dzień zdrowego odżywiania”, podczas którego wszyscy mogliśmy spróbować naprawdę pysznych i zdrowych przekąsek oraz deserów

 

Niedługo zaprezentujemy kolejne działania z tego zakresu.

13161299_10207784593145443_185666409_o SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC 13115343_10207784603225695_328217342_n 13140660_10207784603185694_772166425_n

Jak dbać o kręgosłup?

14 maja 2016 at 20:58 Kategoria: WF z klasą - edycja 2015/16 Brak komentarzy

Temat zajęć: Wady postawy- przyczyny, konsekwencje i sposoby zapobiegania

Lekcje wychowania fizycznego to także czas na doskonalenie współpracy w grupie i kształcenie odpowiedzialności za powierzone zadanie. Tym razem dziewczęta klasy III TOR opracowywały projekty dotyczące różnych wad postawy, ich przyczyn, istoty, konsekwencji oraz sposobów zapobiegania. Zajęcia te dzięki wykorzystaniu metody wizualizacji oraz bezpośredniego zaangażowania uczennic w przygotowanie i przeprowadzenie lekcji spowodowały zdecydowanie większą skuteczność przekazu wiedzy i umiejętności. Już w przyszłym tygodniu kolejne klasy podejmą ten sam wysiłek.

zmn zmn1 zmn1 20160427_111611 20160427_114434 20160427_114450

WF W TERENIE – KOMAŃCZA 2016

26 kwietnia 2016 at 23:10 Kategoria: WF z klasą - edycja 2015/16 Brak komentarzy

Udało się, wróciliśmy cali i zdrowi!

13 uczniów naszej szkoły wzięło udział w warsztatach survivalowych zorganizowanych przez Fundację MARATON.  Wyjazd był nagrodą  za wyniki w nauce, frekwencję lub pracę na rzecz szkoły w I semestrze a uczniowie  zostali wytypowani przez  swoich wychowawców. Obraliśmy wariant „hard cor” więc mogliśmy wziąć udział w strzelaniu statycznym i dynamicznym, poręczowaniu [zjazd i podejście] oraz nocnej grze terenowej. Był także czas na podglądanie przyrody, oddychanie pełną piersią w trakcie górskich wędrówek a także odrobinę kultury podczas wizyty w Muzeum w Sanoku na wystawie Z. Beksińskiego.

Jako organizator i opiekun bardzo dziękuję Wam za wspaniały wyjazd, wysoką kulturę osobistą, dyscyplinę i Wasz wysiłek. Dzięki za pierwszy wyjazd , podczas którego nikt nie trzaskał drzwiami, nie marudził a ja nie musiałam stać się nocnym stróżem.

Już teraz zapraszam na kolejny wyjazd jesienią, tym razem nad morze.

 

WIELKIE DZIĘKI

Grażyna Zimak [Piotrkowska]

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Łyżwy 2016

17 marca 2016 at 19:47 Kategoria: WF z klasą - edycja 2015/16 Brak komentarzy

Chociaż tegoroczna zima nie jest dla nas łaskawa to organizatorzy dzielnicowych Ośrodków Sportu i Rekreacji stanęli na wysokości zadania. Dzięki nim mogliśmy po rocznej przerwie ponownie skorzystać z uroków sportów zimowych dostępnych w mieście. Dziękujemy osobom zarządzającym OSiR Bemowo Warszawa, którzy od lat wykazują się gospodarnością i udostępniają zarówno lodowisko, jak i łyżwy całkowicie bezpłatnie. To bardzo ważne dla naszych uczniów i mimo, że nasza szkoła mieści się w innej dzielnicy zawsze jesteśmy tam mile widziani. Dziękujemy!!!

luty4 luty2 luty3 luty marzec styczeń

WF z brzuszkiem

10 grudnia 2015 at 20:48 Kategoria: WF z klasą - edycja 2015/16 Brak komentarzy

W związku z tym, że uczennica naszej klasy zaszła w tym roku w ciążę, postanowiłyśmy wczuć się w jej rolę. Ania poprowadziła zajęcia oddechowe i odprężające na piłkach dla kobiet w ciąży. Zajęcia pozwoliły nam wczuć się w rolę kobiety w ciąży oraz przypomniały, że nawet w tym stanie kobieta nie powinna zapominać o ćwiczeniach (oczywiście w granicach rozsądku, aby nie zaszkodzić dziecku). Ciąża to stan fizjologiczny i ćwiczenia są niezbędne ale należy pamiętać o tym, aby zawsze skonsultować je z lekarzem. Dobra kondycja i sprawność to łatwiejsza ciąża, poród i połóg.

na piłkach piłki 2 zbiorowena piłkach 1

Srebrny Kiliński, czyli zawody w piłce ręcznej

16 listopada 2015 at 16:08 Kategoria: WF z klasą - edycja 2015/16 Brak komentarzy

Uczennice naszej szkoły pomimo niewielkiej sali gimnastycznej i rozkopanego boiska, dały radę. W tegorocznych zawodach w piłce ręcznej srebrne medale przyozdobiły ich szyje. Dzięki wielkiej woli walki oraz współpracy nie dały się złamać niesprzyjającym w naszej szkole warunkom, gdzie ćwiczenie taktyki i strategii gry podczas remontu jest wyjątkowo trudnym zadaniem.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Taneczna stołówka

16 listopada 2015 at 16:01 Kategoria: WF z klasą - edycja 2015/16 Brak komentarzy

 

W związku z remontem, podczas zajęć WF mamy dostęp jedynie do jednej sali gimnastycznej oraz szkolnego korytarza, a podczas jednej lekcji musimy znaleźć zajęcie trzem grupom. W związku z tym zaadaptowaliśmy niewielką szkolną stołówkę dla naszych potrzeb. Uczennica klasy 2a usiłowała wpoić kolegą i koleżanką elementy tańca nowoczesnego. Jest to pierwszy krok w realizacji zajęć poza salą gimnastyczną.

tańce stołówka20151104_091203

 

css.php