aby zobaczyć więcej…. „Zmruż oczy”

  Każdy film zasługuje na to, żeby go obejrzeć do końca. Dać mu szansę. „Zmruż oczy” wydaje się być dziwny, może trzeba na niego spojrzeć z przymrużeniem oka, a może właśnie bardzo dogłębnie analizować?  Zaczynamy obserwować życie bohaterów w środku jakiegoś wydarzenia, wszystkiego dowiadujemy się stopniowo. Pisarz, indywidualista, niezrozumiały artysta Jasiek uciekł  z wielkiego miasta czytaj dalej »

Iza- Recenzja filmu „Egzamin dojrzałości”

  Kamera działająca jak wykrywacz kłamstw? ,, Egzamin dojrzałości” z 1978 roku Marcela Łozińskiego, jednego z najbardziej znanych i docenianych na świecie dokumentalistów polskich, laureata wielu festiwali filmowych, jak Oberhausen, Kraków, San Francisco, Lipsk oraz prestiżowych nagród filmowych przyznanych za całokształt twórczości, jest krótkim filmem dokumentalnym. Zabiera nam on jedyne 16 minut z życia, a czytaj dalej »

8 Mila

Przez pomyłkę napisałam recenzję do wybranego przez siebie filmu, ale pomyślałam że po co mam ją usunąć skoro mogę wrzucić ją również tutaj   Eminem nikomu nie trzeba tłumaczyć kim jest. Zna go na pewno każdy, nawet jeżeli nie słucha jego muzyki. Jest to bowiem postać, wzbudzająca liczne kontrowersje, zarówno swoim zachowaniem, jak i występami czytaj dalej »

„Szklana pułapka”

Zdobycie pożywienia, groźny wygląd, rozmnażanie, czy też obrona i atak, tak zostają przedstawione nam ryby. „Szklana pułapka” film reżyserii Pawła Ferdeka jest dokumentem przedstawiającym zachowania ryb akwariowych. Zaprezentowane zostało to rozdziałami, w których krótką historię czyta narrator. Jednak oglądając ten 15 minutowy film, dostrzec można, że to nie jest taki sobie „dokumencik o rybkach”. Tylko czytaj dalej »

Siedem kobiet w różnym wieku

„Siedem kobiet w różnym wieku” – fakt czy fikcja ? Krótkometrażowa produkcja Krzysztofa Kieślowskiego „Siedem kobiet w różnym wieku” to niespełna 15 minutowy dokument, w którym możemy przyjrzeć się drodze, jaką pokonuje artysta (w tym przypadku tancerka baletowa) od najmłodszych lat aż do wieku kilkudziesięcioletniej osoby. Pierwsze ujęcia filmu „czwartek” to pokazanie kilkuletniej dziewczynki, która czytaj dalej »

Kilka zdjęć z „kameralnego” spotkania filmowego:)

Spotkanie było bardzo kameralne, ale za to w miłej atmosferze. Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy byli zainteresowani   K.

A może jakaś BAJKA?

„Madagaskar” to 80 minut śmiechu i zabawy w doskonałym wydaniu będące poważnym kandydatem do miana najlepszej komediowej produkcji lata. Lew Alex, żyrafa Melman, zebra Marty i hipopotamica Gloria pędzą spokojne i dostatnie życie w nowojorskim Zoo. Jako największe atrakcje placówki nie mogą narzekać na brak jedzenia i cieszą się szczególnymi względami personelu. Pewnego dnia Marty czytaj dalej »

„Oszukane” tak, czy nie?

Teraz mam do was małe pytanie. Może byliście już w kinie na filmie „Oszukane”? Napiszcie kilka słów o nim i jak go oceniacie.  Zastanawiam się właśnie czy się nie wybrać do kina. Tylko pytanie, czy warto? Jak oglądałam zwiastun to ciekawie się zapowiada, ale zawsze lepiej usłyszeć kilka słów od innych. Wstawiam zwiastun jakby ktoś czytaj dalej »

Nowy tydzień, nowy film – Coś o kinie polskim ;))

Jestem początkującym kinomaniakiem. Właśnie odkrywam wielkie dzieła, zachwycam się klasykami i próbuje znaleźć  swoją ścieżkę. Jak byłam mniejsza obejrzałam „Jasminum” Jana Jakuba Kolskiego. Został mi  w pamięci przez sentyment i niesamowitą historię, chociaż to było naprawdę dawno, miałam może z 13 lat, to zauroczył mała dziewczynkę ) . Już dużo później zobaczyłam „Wenecję”, zaskakującą opowieść czytaj dalej »

Ulubione teledyski, zadanie nr 4 ;d

Hej, W module 4 naszym zadaniem jest wybranie teledysku, który nas w jakiś sposób inspiruję ;d My znaleźliśmy ich trochę więcej. Chcemy się podzielić nimi z Wami ;d   Teledysk, który mnie ostatnio wzruszył, to klip do piosenki z albumu Linkin Park „Living Things” – „Lost in the Echo”. Wyreżyserowali go Jason Zada i Jason czytaj dalej »

css.php