projekty

Czerwiec 12th, 2012 by kingulec49

Dla mnie były to ciekawe projekty, nauczyłam sie jak robic projekt, najpierw trzeba zaplanować, potem rozdzielić zadania, a potem wykonywać zadania. Ważna jest terminowość, współpraca w grupie.Doskonaliłam Power Point, Logomocję, Microsoft Word, nauczyła się prezi, movie maker.

Wszystko to przyda mi się w gimnazjum.

Festiwal

Czerwiec 4th, 2012 by kingulec49

W piątek w naszej szkole odbył się festiwal projektów. Każde klasa przygotowała po dwa projekty.. Prowadzącą była Iwona, a operatorem był Kamil z naszej klasy. Na ten dzień zaprosiliśmy naszych rodziców na oglądanie naszych prezentacji.  Poczęstowaliśmy rodziców ciastkami, kawą i herbatą. Prezentowaliśmy nasze prace z matematyki o liczbach i opowiadaliśmy o zachowaniu bezpieczeństwa na łące, w lesie, na drodze i nad wodą. W tym dniu był dzień wolny od nauki bo to był dzień rodziny jak co roku w naszej szkole.

Pobyt we Włoszech

Maj 25th, 2012 by kingulec49

Dnia 14 maja 2012 roku wyjechaliśmy na wycieczkę do Włoch. Nie mogłam się doczekać jakie będzie uczucie wznoszenia się samolotu.  Pierwszego dnia pobytu we Włoszech zwiedzaliśmy starożytne świątynie greckie i dom rodzinny włoskiego pisarza. Drugiego dnia pojechaliśmy na zamek i miasto Catania wraz z katedrą świętej Agaty. Trzeciego dnia odwiedziliśmy szkołę w której pokazaliśmy nasze prezentacje z prezi o włoskim bohaterze.  Całyt dzień spędziliśmy w Włoskiej szkole i widzieliśmy jak wygląda nauka w Włoskiej szkole.Czwartego dnia czyli w piątek zwiedzaliśmy Etne która jest nadal aktywnym wulkanem. Dowiedzieliśmy się że Etna ostatni raz wybuchła 30 lat temu.  sobotę powróciliśmy  do Polski.  wycieczka Była bardzo interesująca i wiele nas nauczyła.  Bardzo bym chciała jeszcze raz odwiedzić ten piękny kraj.

Sonda

Maj 23rd, 2012 by kingulec49

Dzisiaj brałam udział w sondzie o wykorzystaniu różnych programów. Programy wykorzystywane prze zemnie: logomocja   imagine, prezi, power point

Prace z plastyki

Maj 9th, 2012 by kingulec49

Sześć osób które wyjeżdżają do Włoch z projektu Comenius robią z plastyki rysunki, figurki z masy solnej i rzeźbią w mydle. Ja z koleżanka robimy historyjkę o włoskim bohaterze Don Lollo. Bardzo szybko się staramy je zrobić bo do wyjazdu zostało 4 dni.  Fajna zabawy . Nie mogę się doczekać tego wyjazdu na pewno dodam zdjęcia z Włoch na mojego bloga:).

Z wyjazdu do Włoch

Kwiecień 20th, 2012 by kingulec49

W naszej szkole odbywa się projekt Comenius i z tej okazji jadę do Włoch , a naszym zadaniem jest wykonanie prezentacji o włoskim bohaterze. Bardzo ciesze się z tego wyjazdu a moi rodzice specjalnie na ta okazje zrobili mi dowód osobisty

Projekt Matematyka innego wymiaru

Kwiecień 4th, 2012 by kingulec49

W dniu30.03.2012 roku odbył się  test z tego projektu. W tym tekście brało udział 8 osób z naszej klasy. Mamy nadzieję że wszystko pójdzie po naszej myśli bo dużo się przygotowaliśmy się do tego testu. Ja też brałam udział w tym teście. Według mnie ten test był troszeczkę trudny.  Z zapartym tchem czekamy na wyniki.

Sprawdzian kompetencji.

Kwiecień 4th, 2012 by kingulec49

W dniu 03.04.2012 roku o godzinie 9:00 odbył się sprawdzian kompetencji dla klasy 6. Tematem był film pokazywany w kinach.  Mamy nadzieję że wszystko pójdzie po naszej myśli i będziemy mieć dużo punktów.

Ciekawostki o liczbach

Marzec 27th, 2012 by kingulec49

W grupie Kasi ja jestem odpowiedzialna za ciekawostki o liczbach 16.17. Wszyscy angażują sie w pracę. Wysłałam do pani trochę rzeczy, pani pomaga wyselekcjonować  , niektóre tłumaczy bo są trudne.

Wycieczka do Muszyny

Marzec 23rd, 2012 by kingulec49

Dnia 19.03.2012 byliśmy na meczu siatkówki w Muszynie. Muszynianki wygrały z Sopotem 3-0.Nasza szkoła kibicowała Muszyniance. Było bardzo dużo emocji gdy na początku spotkania Sopot prowadził.