Recenzje filmów :)

Naszym kolejnym i ostatnim zadaniem na kursie było napisanie recenzji. Maciek i ja (Kinga) je napisaliśmy, lecz Justyna nie. Mamy nadzieję, że mimo jednej brakującej recenzji, to zostaną zaakceptowane.

Recenzja Maćka:

Wybrałem film pod tytułem ,, Hydrozagadka” , ponieważ zaciekawił mnie jego tytuł i bardzo chciałem się dowiedzieć dlaczego tak się nazywa. Film został wyprodukowany w 1970 roku, a zaś do premiery doszło rok później.

Ten film został wyreżyserowany przez pana Andrzeja Kondriatiuka, jest dosyć znanym reżyserem, scenarzystą, aktorem oraz operatorem filmowym. Kręci on filmy niskobudżetowe. Scenariusz stworzył między innymi  znany już nam pan Andrzej Kondriatiuk oraz pan Andrzej Bonarski. Muzyka została napisana przez pana Waldemara Kazaneckiego, który był znakomitym pianistą, dyrygentem i kompozytorem. Niestety nie żyje już od 23 lat. W tym filmie role otrzymałe osoby takie jak: Józef Nowak, który zagrał główną rolę As-a, pan Wiesław Michnikowski zagrał Profesora Milczarka, zaś Doktora Plamę zagrał Zdzisław Maklakiewicz.

Film mówi o tajemniczym braku wody w kranach, po pewnym czasie okazuje się, że za wszystkim stoi nie kto inny ja Doktor Plama, zaplanował on złowieszczy plan sprzedaży wody. Profesor Milczarek próbujący rozwikłać tą zagadkę, zwraca się o pomoc do Asa, który ma nadludzkie zdolności. Cała tą sytuacje uratował Jan Walczak (As), lecz jego przeciwnicy nie trafili w ręce stróży prawa i niestety dalej planują złowieszcze czyny.

Film jest dosyć ciekawy  lecz jego efekty nie są dobrze dopracowane, ale myślę że  wynika to  z braku odpowiedniego sprzętu. Uważam, że ta realizacja filmowa jest ,,sztuczna” , ale wynika to z tego, że jest on jak opowieść komiksowa. Komedia utrzymana w formie groteski i parodii.

Ale ogólnie uważam, że film jest nie za bardzo ciekawy, może wynika to z tego że prawie pół wieku temu były inne gusta. Dużym minusem jest to, że jest czarno- biały, bardzo przydała by się wersja kolorowa, może wtedy wpłynęłoby to na moją ocenę. Pod czas gdy było PRL, ciężko było zdobyć jakikolwiek komiks i na przykład ten film ukazał wielu tysiącom ludzi co to jest historia rysunkowa.

 

 

Recenzja Kingi:

Gry uliczne to film trzymający w napięciu jego oglądaczy. Pochodzi z gatunku polityki i sensacji. Jedni widzieli w nim wtórną i aktorsko nieudaną próbę zastosowania polityki w kinie. Inni zaś nie wahali się stwierdzić „Gier…” jednym z ciekawszych filmów o polskiej współczesności. Zarzutom o kolejne powielanie wzorców amerykańskiego kina akcji towarzyszyły głosy o tym, że film „mówi kawał prawdy”, przejmująco ukazuje rosnący dystans między dawnymi opozycjonistami a nowym pokoleniem, wreszcie dokumentuje zgodność i zrozumienie panujące bez względu na wiek w „obozie morderców” i ich sojuszników. Główną rolę w „Grach ulicznych” zagrał Redbad Klijnstra - absolwent warszawskiej PWST, wywodzący się z polsko-holenderskiej rodziny. Młody aktor blisko dwadzieścia lat spędził w Amsterdamie i nie obciążała go żadna wiedza o życiu w PRL-u. Zdobywał ją razem ze swym filmowym bohaterem. W postać jego przyjaciela, operatora Witka, wcielił się Robert Gonera, który błysnął wcześniej w poruszającej ,,Samowolce” Feliksa Falka.

Janek Rosa (dziennikarz) i jego przyjaciel Witek (operator) robią gorące reportaże dla pewnej prywatnej telewizji. Są profesjonalistami – rozpracowują siatkę handlarzy semteksem, materiałem wybuchowym używanym przez terrorystów. Ktoś nieznajomy podrzuca Jankowi kasetę video. To donos: chowajacy się w cieniu mężczyzna oskarża znanego polityka – Makowskiego – że w 1977 roku był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie „Ketman” i ponosi odpowiedzialność za śmierć swego przyjaciela Stanisława Pyjasa, studenta Uniwersytetu Jagiellońskiego, działacza opozycji. Dla Rosy i Witka śmierć Pyjasa – prawdopodobnie zamordowanego przez SB – to archeologia. Odległe, małoznaczące wydarzenie. Nie chcą brać w tym udziału. Po pewnym czasie arogancja senatora Makowskiego prowokuje ich do działania. Przystępują do dziennikarskiego dochodzenia.  Z czasem zamordowany w 1977 roku student przestaje być dla nich kimś odległym. Janek i Witek dostrzegają w nim kogoś bardzo podobnego do siebie samych – młodego człowieka, który tak jak oni miał marzenia i plany, ale nie dano mu szansy by je zrealizować. Z każdym dniem chłopcy wiedzą więcej. Wiedzą może za dużo… Ginie ważny świadek. Wątek sprawy Pyjasa zaczyna krzyżować się z semteksową aferą. Życie Janka i  Witka jest w niebezpieczeństwie.

Film bardzo mi się spodobał.  Utrzymuje nas w napięciu przez ponad półtorej godziny. Lubię oglądać filmy związane z polityką, bo z nią chciałabym połączyć moją przyszłość. Polecam obejrzeć film „Gry uliczne”,  bo to film godny uwagi.

 

 

Dziękujemy za przeczytanie :)

Projekcja filmowa :)

W czwartek (29.05.2014) przygotowaliśmy projekcję filmową. W tym wydarzeniu udział brała nasza klasa i nauczyciel. Postanowiliśmy zaprezentować film pt. ,,Kołysanka”. Na początku Maciej i Kinga zaprezentowali film oraz wytłumaczyli o co w nim chodzi. Opowiedzieli nam także o reżyserze- Juliuszu Machulskim. W trakcie projekcji klasa trochę przeszkadzała, lecz daliśmy im radę :) Po obejrzeniu filmu przeprowadziliśmy dyskusję na jego temat. Niestety, zapomnieliśmy zrobić zdjęcia podczas dyskusji.  Jesteśmy dumni z tego co osiągnęliśmy, ponieważ martwiliśmy się, że nam się nie uda. Była to nasza pierwsza projekcja, lecz mamy nadzieję, że nie ostatnia! :)

DSC_0786

DSC_0764

DSC_0759

DSC_0775

DSC_0778

Jak wam się podobają zdjęcia? 

 

Teledysk, który jest dla nas inspiracją

YouTube Preview Image

 

Wybraliśmy teledysk Pharrella Williamsa „Happy”, ponieważ symbolizuje on szczęście i radość z życia. Staramy cieszyć się wszystkim co nas otacza, nawet drobiazgami. Jesteśmy optymistami, na wszystko patrzymy pozytywnie i z pełną energią. Teledysk ten nas dobrze opisuje. Zagadnienie szczęścia jest jednym z tematów chętnie podejmowanych nie tylko przez filozofów, teologów, czy też przedstawicieli psychologii, ale także przez ‘zwyczajnych’ ludzi, czy też nastolatków jakimi jesteśmy właśnie MY. Inspiruje on nas do chwytania chwil i cieszenia się z tego co mamy, i z tego o co się staramy przez ten trudny wiek dojrzewania.

Dziękujemy za przeczytanie :)

Lista Top Ten naszych ulubionych reżyserów

Dzisiaj pokażemy wam listę ,,Top Ten” naszych ulubionych reżyserów. Jeśli chcecie zobaczyć kogo ustawiliśmy na 1. miejscu, a kogo na 10. czytajcie dalej! :)

10. Lisa Azuelos- Pani, która wylądowała na 10. miejscu nagrała film pt. ,,LOL”. Ustawiliśmy ją na tej pozycji, ponieważ film był ciekawy i przedstawiał codzienne życie nastolatki, dojrzewaniem z którym się teraz zmaga nasza grupa.

lol-laughing-out-loud-r-04-02-2009-2-g

 

9. James Cameron- wyreżyserował m.in. dwa najbardziej znane filmy ,,Titanic” i ,,Avatar”. Pan ten zajął tę pozycję, ponieważ nagrywa ciekawe filmy, które zawierają wiele efektów specjalnych.

7th Annual Young Hollywood Awards - Los Angeles

OSCARS-BEST PICTURE

avatar16

8. Fernando González Molina- wyreżyserował film pt. ,,Trzy metry nad niebem”. Film chwyta za serca i na pewno spodoba się osobom wrażliwym i uczuciowym.

Fernando+Gonzalez+Molina+GQ+Men+Year+Award+bGY6YAMJ5jQl (1)

7. William Friedkin- zaaranżował film pt. ,,Egzorcysta”. To faworyt Maćka, ponieważ nagrał świetny film, horror.

William-Friedkin-CSI-89783385-290x400

6. Robert Gliński- wyreżyserował film, który jakiś czas temu oglądaliśmy. Mowa o ,,Kamienie na Szaniec”. Film wzrusza i wzbudza emocje.

z9616312Q,Robert-Glinski

5. Katarzyna Rosłaniec- zaaranżowała film pt. ,,Bejbi Blues”. Film mówi o nastolatce, która została matką. Film jest ciekawy i dobrze się go ogląda.

Rosłaniec

4. Jeffrey Hornaday- wyreżyserował film pt. ,,Wymarzony Luzer”. Przedstawia zmianę dziewczyny z gwiazdki szkolnej w wymarzoną dziewczynę dla Luzera. Film dobrze ogląda się młodzieży.

Jeffrey-Hornaday-photo-crop

3. James Wan- faworyt Maćka. Zaaranżował film pt. ,,Obecność”. Film jest bardzo straszny, przez co bałyśmy się go oglądać. Jedynie Maciek zachowywał opanowanie i nie ukazywał strachu.

james wan

2. Martin Saban- wyreżyserował ulubiony film dziewczyn, pt. ,,Violetta”. Z powodu dużej popularności nagrano już 2 sezony i trwają nagrania do sezonu 3.

2A3N_saban_web

 

1.  Chris Columbus- zaaranżował ponadczasowy film pt. ,,Kevin sam w domu”i ,,Kevin sam w Nowym Jorku”. Te filmy nigdy się nie nudzą i można oglądać je w kółko.

OB-WZ660_columb_DV_20130409133923

Jak wam się podoba nasza lista Top Ten? Piszcie w komentarzach, pozdrawiamy :)

Dzisiejszy dzień :D

A więc tak, dobrze byłoby napisać co dzisiaj robiliśmy :) . W szkole nie było źle, jednak trzeba było zacząć zmagać się z modułem 2 naszego kursu filmowego. Ja (Justyna) wraz  Maćkiem męczyliśmy się z zadaniami :D . Tak, właśnie ! Jednym zasadniczym pytaniem jest gdzie Kinga ? Niestety zachorowała i nie mogła być z nami :( . 1 ćwiczeniem naszego kursu było – Prawda czy fałsz ? Byliśmy sprytni  i prędko rozwiązaliśmy to zadanie :D . Jednak z krzyżówką nie było już tak kolorowo, męczyliśmy się z nią  przez prawie godzinę. Jednak jakoś daliśmy radę. Trzymajcie za nas kciuki, za nasz kurs i za naszą Kingusię, by szybko wracała do zdrowia :) A na poprawienie humoru nasze fantastyczne zdjęcie :D :D :D xd2

Wokół nas :)

Jesteśmy trójką szalonych przyjaciół,Justyna i Kinga a w szczególności nasz rodzynek- Maciuś. Jesteśmy 15-latkami. W wolnym czasie uprawiamy sporty, m.in. piłkę nożną. Mamy nawet nasze boisko, nazwane „Wembley”. Interesujemy się filmem i wszystkim co jest z nim związane. Mamy już małe doświadczenie reżyserskie, a pokażemy wam to niżej. Na zajęciach z informatyki mieliśmy ćwiczenia z montażu filmu. Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy na ten temat. Filmiki naszego reżyserstwa i montażu wyszły ciekawie i zarazem zabawnie.

DSC_0314